• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    XBAHNOSpolečnost pro oslavy neobvyklých svátků - 21.9. Mezinárodní den míru a Mezinárodní den Alzheimerovy choroby
    XBAHNO
    XBAHNO --- ---
    Den plnícího pera

    Vzhledem k tomu, že na plnící pera mám jen ty nejhorší vzpomínky a když jsem se předloni s ním pokoušel podepsat, skončilo to epesní kaňkou, podělím se pouze o konstatování, že rozšířením plnících per přišel svět o masivní používání buňátu nekotitelného.
    O buňátu nekatitelném a dalších vynálezech - Novinky
    https://www.novinky.cz/clanek/veda-skoly-o-bunatu-nekatitelnem-a-dalsich-vynalezech-40035716
    XBAHNO
    XBAHNO --- ---
    SHEALA: je to mírně dopředu, ale netvrdil bych, že se černý prach nepoužívá. Ve vojenství je už passe, ale brokovnice, předovky, pyrotechnika... A mírně modifikované varianty jako raketové palivo a tu a tam jako trhací prach. A co se poškozování životního prostředí týče, taková hrůza to taky není. Já vím, SO2 tam vzniká, ale zase se to nepálí po tunách.
    SHEALA
    SHEALA --- ---
    škoda že se ten člověk s tím gunpowder plotem smazal. Jakože oldskool zbraňová geek jsem zapátrala, jestli to byl moderní střelný prach nebo to byl černoprach... a byl to černoprach :D

    Tj pokud by šlo o výročí Gunpowder Plotu... tak se slaví starý "černý" střelný prach, co životní prostředí neničí, protože se nepoužívá.
    SHEALA
    SHEALA --- ---
    5.11. Den střelného prachu
    6.11. Mezinárodní den prevence ničení životního prostředí v průběhu válek a ozbrojených konfliktů

    Tyhle dva dny po sobě.... hmmmm :D
    SHEALA
    SHEALA --- ---
    XBAHNO: no, ne právě, jakože vůbec. Čerstvý, teda dušený ve směsi s Robi...
    XBAHNO
    XBAHNO --- ---
    SHEALA: A sušený na sluníčku? Totiž i houby dělají vitamin D UV zářením.
    XBAHNO
    XBAHNO --- ---
    Co jsem sehnal, to to si i vypiju. Příjemný večer všem!

    SHEALA
    SHEALA --- ---
    XBAHNO: jsem suška, dala jsem žampiony.
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    XBAHNO: z nějakého důvodu fotodokumentace vyžaduje exotické lokace nebo aspoň exotické výhledy, takže pouze jeden ilustrační z internetů :-)

    XBAHNO
    XBAHNO --- ---
    TRISSIE: Vystrkovat hraz na slunicko je mozna lepsi zpusob oslavy nez svitit na lidi UV baterkou(coz tu provozuju ja). Fotodokumentace bude?
    QUANTI
    QUANTI --- ---
    TRISSIE: Není na to už trochu zima? 😁
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    XBAHNO: nejlip to jde pry slunenim perinea, tam staci 30 vterin na pokryti celodenni potreby!
    Říkali na internetech a ve vegete.
    XBAHNO
    XBAHNO --- ---
    Hmm... tak dobre, no, nejak jsme dali i tenhle den. Tak na zitra: Suseny houby, vigantol nebo UVcko?
    SILVESTRAGON
    SILVESTRAGON --- ---
    Jsem vegan!
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    Když je dneska ten světový den mrtvice, ohřála bych si svoji polívčičku a upozornila bych na to, že mrtvice se netýká jen vystresovaných manažerů a obézních kuřáků, ale bohužel i dětí, včetně těch ještě nenarozených.
    Dokonce statistiky ukazují, že novorozenec v období 2 týdny před porodem až 4 týdny po porodu má vyšší denní pravděpodobnost cévní mozkové příhody, než obézní kouřící cukrovkář. Proč, to se moc neví (80% případů je "bez zjistitelných příčin"), hematologové tvrdí, že to souvisí s tím, že před porodem se mění složení krve (víc červených krvinek), a tuhle idiotskou loterii "vyhraje" něco jako 1 ze 4.000 narozených dětí. U dětí nad 1 rok je incidence nižší, uvádí se 1-10 případů na 100.000 dětí, ale děje se to i jim.
    Tak jen kdyby (a fakt to nikomu nepřeju) ve vašem okolí nějaké dítě nějaké ty typické příznaky mělo, tak ať víte, že tahle diagnóza je reálná i u dětí.
    ELHO_CID
    ELHO_CID --- ---
    MAR_TINA: pro krásu se musí trpět
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    XBAHNO: ohňostroje už jsou trochu out, ne. Hlavně proto, že se začalo řešit, že mnohem věcem, zvířatům a lidem škodí či vadí.
    XBAHNO
    XBAHNO --- ---
    NELLAS: Je tam. A 14.12. bude Den opic. Tech primatu, ne se 13.12. zlinkovat pod obraz a 14. hromadne trpet.
    XBAHNO
    XBAHNO --- ---
    SHEALA: Snad ne, ale chtel bych to pojmout prave trochu scenicky. Zadny jasavy barvy(jenom trochu na finale) a spoustu efektu, ktery se v beznych ohnostrojich moc nevidi. A asi by to melo vyznit trochu desive. Takovy jiny ohnostroj.
    NELLAS
    NELLAS --- ---
    Zoo hlásí světový den lemurů... takže, move it? :))
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam