• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    XBAHNOSpolečnost pro oslavy neobvyklých svátků - 21.9. Mezinárodní den míru a Mezinárodní den Alzheimerovy choroby
    Pečete pie na den pí? Jak velké těsnění vystavit na den prasklých těsnění? O mezinárodním dnu balbutiků koktat nebo nekoktat? A jak správně oslavit den suchého zipu?



    KT37 (9.9. - 15.9.)

    9.9. Mezinárodní den sudoku,Evropský den recyklace baterií, Den horníků, Den vídeňského řízku a Den testerů
    10.9. Mezinárodní den makeupu,Mezinárodní den děsivého robotického koně od Boston dynamics a Světový den prevence sebevražd
    11.9. Žádné zprávy, dobré zprávy
    12.9. Mezinárodní den spolupráce jih-jih, Den videoher a Mezinárodní den programátorů*
    13.9. Mezinárodní den čokolády, Den ticha
    14.9. Den omalovánek
    15.9. Mezinárodní den demokracie a Celosvětový úklidový den


    KT38 (16.9. - 22.9.)
    ¨
    16.9. Mezinárodní den ochrany ozónové vrstvy a Den sbírání kamenů
    17.9. Mezinárodní den country, Den zaměstnanců v IT*
    18.9. Světový den monitoringu vody a Světový den bambusu
    19.9. Mluv jak pirát a Mezinárodní den poslouchání *
    20.9. Den smažené rýže, Den provázkových sýru(včetně korbáčiků) a Světový den uklízení
    21.9. Mezinárodní den míru a Mezinárodní den Alzheimerovy choroby
    22.9. Světový den bez aut,Světový den nosorožců, Den hobitů a Světový den řek*


    KT39 (23.9. - 29.9.)

    23.9. Mezinárodní den neslyšících, Mezinárodní den znakových jazyků a Den bisexuality
    24.9. Světový den goril, Den zdravého žlučníku
    25.9. Světový den lékárníků
    26.9. Světový den antikoncepce, Evropský den jazyků, Mezinárodní den za úplné odstranění jaderných zbraní
    27.9. Světový den cestovního ruchu (Světový den turismu)
    28.9. Světový den boje proti vzteklině a Mezinárodní den boje za bezpečný potrat
    29.9. Světový den srdce

    * plovoucí



    Seznam svátků na wiki


    Další weby:

    Days Of The Year
    https://www.daysoftheyear.com/
    World Holidays and Observances
    http://www.holidays-and-observances.com/
    https://nationaltoday.com/
    naughty holidays to remember
    rozbalit záhlaví
    SHEALA
    SHEALA --- ---
    XBAHNO: ok, dává smysl. beze srandy, díky, skusím to Em navrhnout pokud do té doby neusnu
    XBAHNO
    XBAHNO --- ---
    SHEALA: Proč mi to vadí? Protože jako veřejná informace je to k ničemu. Že si založí takovouto skupinu pro sebe, to je v naprostém pořádku, ale jako informační kanál pro veřejnost, nepoužitelné. I kdybych FCB měl (nemám a nechci), tak se nebudu hlásit do soukromé skupiny jenom proto, abych zjistil o co jim jde, to nedává smysl.
    Pokud to opravdu je takový problém, a jakože dává to smysl, bylo by asi vhodný mít o tom nějaký veřejný web a soukromou skupinu si nechat na interní lobbovací porady - což je samozřejmě taky potřeba.
    SHEALA
    SHEALA --- ---
    SHEALA: stačí to takle, nebo to mám ještě víc rozebrat? Jinak připadně, proč ti vadí že je to na FB a v soukromé skupině? - nechcu být zlá, chcu vědět, kvůli čemu je to problematické, případně, pokud už víš o co jde, jak bys sis takovou iniciativu představoval ty, kde by se měla scházet, kolik by se tomu mělo věnovat času, a podobně...

    S tím že FB je na rozdíl od třeba discordu, nyxu, nebo telegramu mnohem víc inkluzivní, s větším záběrem pro všechny.
    SHEALA
    SHEALA --- ---
    XBAHNO:
    tohle napsala jedna členka skupiny: :
    Sedím takhle na kafi se svojí sestrou. Inteligentní, o 2 roky starší, zajímá se o věci okolo sebe, stříhá dokumenty s Olgou Sommerovou...prostě jí to "pálí". Padla řeč na bariéry a já říkám. Jak jsem až díky přátelství s Emou pochopila, co je klíčovým momentem pro svobodný pohyb lidí na vozíčku po městě, účast na akcích atd.
    Já: "Tipni si. Myslím ale, že to neuhádneš. Máš 3 pokusy."
    Sestra: "Nájezdy na chodník? Takové ty zvedací plošiny...?..." Jěště chvíli přemýšlí..."Dám se podat"
    Já: "Hustá síť bezbariérových toalet".
    Sestra: "No jasně. Základní lidská potřeba.... A hlavně taky, aby se do nich dalo opravdu dobře zajet, ne takovéty pseudobezbariérové..."
    Jěště jsme o tom chvíli mluvily a pak si obě došly na záchod.
    SHEALA
    SHEALA --- ---
    XBAHNO: skusim vic napsat zitra z kompa
    XBAHNO
    XBAHNO --- ---
    SHEALA: Nechci byt nejaky skarohlid nebo tu branit propagaci nejake uslechtile myslenky - naopak jsem rad, treba TRISSIE tu minimalne 2x predvedla dost dobrou praci, ale propagovat neco odkazem do facebookove(!) a uzavrene(!!!) skupiny nejspis fungovat nebude. Ale klidne to rozved i pres nastavajici Svetovy den detstvi a Mezinarodni den hor, par dni okolo kazdeho svatku beru jako zcela primerene okno k debate.
    SHEALA
    SHEALA --- ---
    ještě než zapadne den lidských práv, ráda bych upozornila na skupinu, co bojuje za právo lidí s postižením, nejen vozíčkářů, jít na wecko v restauracích.

    Nejen Toalety pro všechny
    https://www.facebook.com/groups/3004196863032041

    Hlavní iniciátorka chodí interpelovat na magistrát (nejsem si jistá kterého obvodu Prahy), a v poslední době pořádala happening.

    Zvu tam lidi, a občas se někdo i přidá.
    XBAHNO
    XBAHNO --- ---
    SHEALA
    SHEALA --- ---
    XBAHNO: Imho Big Marocké rajče.
    XBAHNO
    XBAHNO --- ---
    By mě fakt zajímalo, kterýho alternativně inteligentního jedince napadlo slavit Den gazpacha v prosinci, kdy jsou všechny suroviny drahý a hnusný...
    HEDERAHELIX
    HEDERAHELIX --- ---
    Teprve, když jsem se podívala sem, pochopila jsem, že naše štěně se ty připravené tlusté ponožky pokusilo ukrást, aby mohlo dneska taky slavit :)
    NELLAS
    NELLAS --- ---
    Na dnešní den ponožek si vezmu nějaké pěkné.
    XBAHNO
    XBAHNO --- ---
    Pochválen buď strom, bez něhož by tento ikonický koktejl nevznikl.

    NELLAS
    NELLAS --- ---
    No a v neděli je čas na Mýdlového prince?

    Václav Neckář - Mýdlový princ (oficiální video)
    https://www.youtube.com/watch?v=ChBTgvzYnNE


    Smokie - Needles and Pins (Official Video)
    https://www.youtube.com/watch?v=0S-t45AGIpc
    ERRTU
    ERRTU --- ---
    FRENNET: zavolam si kuchare a necham si ji ve jmenu tradic ohrat :)
    a za nas ajtaky nam vsem dnes gratuji k International Systems Engineer Day.
    FRENNET
    FRENNET --- ---
    Tak kdo si dal dnes polevku Gazpacho?!
    Co?
    Nevadi, taky jsem slavila den nekupovani niceho, patecnim nakupem na skoro cely tyden :)
    NELLAS
    NELLAS --- ---
    TRISSIE: Nevím, zato bych se zítra mohla ve špičce projet metrem...
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    a taky je dneska
    NATIONAL JUKEBOX DAY - November 23, 2022 - National Today
    https://nationaltoday.com/national-jukebox-day/

    tak co, zazpíváte si? třeba aspoň ve sprše, jestli si na víc netroufnete :-)
    XBAHNO
    XBAHNO --- ---
    Knock, Knock, Knock Knock, Knock Knock Knock, Knock Knock Knock Knock Knock...

    Who’s there?

    Fibonacci
    NELLAS
    NELLAS --- ---
    XBAHNO: Jak mi to vyjde, směr je mi jedno, pokaždé stejně táhnu dolů.
    TROJKA
    TROJKA --- ---
    XBAHNO: Mezinárodní den mužů prosrat a na latríně? Nikdy!
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam