• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    XBAHNOSpolečnost pro oslavy neobvyklých svátků - 21.9. Mezinárodní den míru a Mezinárodní den Alzheimerovy choroby
    SHEALA
    SHEALA --- ---
    XBAHNO: ok, dává smysl. beze srandy, díky, skusím to Em navrhnout pokud do té doby neusnu
    XBAHNO
    XBAHNO --- ---
    SHEALA: Proč mi to vadí? Protože jako veřejná informace je to k ničemu. Že si založí takovouto skupinu pro sebe, to je v naprostém pořádku, ale jako informační kanál pro veřejnost, nepoužitelné. I kdybych FCB měl (nemám a nechci), tak se nebudu hlásit do soukromé skupiny jenom proto, abych zjistil o co jim jde, to nedává smysl.
    Pokud to opravdu je takový problém, a jakože dává to smysl, bylo by asi vhodný mít o tom nějaký veřejný web a soukromou skupinu si nechat na interní lobbovací porady - což je samozřejmě taky potřeba.
    SHEALA
    SHEALA --- ---
    SHEALA: stačí to takle, nebo to mám ještě víc rozebrat? Jinak připadně, proč ti vadí že je to na FB a v soukromé skupině? - nechcu být zlá, chcu vědět, kvůli čemu je to problematické, případně, pokud už víš o co jde, jak bys sis takovou iniciativu představoval ty, kde by se měla scházet, kolik by se tomu mělo věnovat času, a podobně...

    S tím že FB je na rozdíl od třeba discordu, nyxu, nebo telegramu mnohem víc inkluzivní, s větším záběrem pro všechny.
    SHEALA
    SHEALA --- ---
    XBAHNO:
    tohle napsala jedna členka skupiny: :
    Sedím takhle na kafi se svojí sestrou. Inteligentní, o 2 roky starší, zajímá se o věci okolo sebe, stříhá dokumenty s Olgou Sommerovou...prostě jí to "pálí". Padla řeč na bariéry a já říkám. Jak jsem až díky přátelství s Emou pochopila, co je klíčovým momentem pro svobodný pohyb lidí na vozíčku po městě, účast na akcích atd.
    Já: "Tipni si. Myslím ale, že to neuhádneš. Máš 3 pokusy."
    Sestra: "Nájezdy na chodník? Takové ty zvedací plošiny...?..." Jěště chvíli přemýšlí..."Dám se podat"
    Já: "Hustá síť bezbariérových toalet".
    Sestra: "No jasně. Základní lidská potřeba.... A hlavně taky, aby se do nich dalo opravdu dobře zajet, ne takovéty pseudobezbariérové..."
    Jěště jsme o tom chvíli mluvily a pak si obě došly na záchod.
    SHEALA
    SHEALA --- ---
    XBAHNO: skusim vic napsat zitra z kompa
    XBAHNO
    XBAHNO --- ---
    SHEALA: Nechci byt nejaky skarohlid nebo tu branit propagaci nejake uslechtile myslenky - naopak jsem rad, treba TRISSIE tu minimalne 2x predvedla dost dobrou praci, ale propagovat neco odkazem do facebookove(!) a uzavrene(!!!) skupiny nejspis fungovat nebude. Ale klidne to rozved i pres nastavajici Svetovy den detstvi a Mezinarodni den hor, par dni okolo kazdeho svatku beru jako zcela primerene okno k debate.
    SHEALA
    SHEALA --- ---
    ještě než zapadne den lidských práv, ráda bych upozornila na skupinu, co bojuje za právo lidí s postižením, nejen vozíčkářů, jít na wecko v restauracích.

    Nejen Toalety pro všechny
    https://www.facebook.com/groups/3004196863032041

    Hlavní iniciátorka chodí interpelovat na magistrát (nejsem si jistá kterého obvodu Prahy), a v poslední době pořádala happening.

    Zvu tam lidi, a občas se někdo i přidá.
    XBAHNO
    XBAHNO --- ---
    SHEALA
    SHEALA --- ---
    XBAHNO: Imho Big Marocké rajče.
    XBAHNO
    XBAHNO --- ---
    By mě fakt zajímalo, kterýho alternativně inteligentního jedince napadlo slavit Den gazpacha v prosinci, kdy jsou všechny suroviny drahý a hnusný...
    HEDERAHELIX
    HEDERAHELIX --- ---
    Teprve, když jsem se podívala sem, pochopila jsem, že naše štěně se ty připravené tlusté ponožky pokusilo ukrást, aby mohlo dneska taky slavit :)
    NELLAS
    NELLAS --- ---
    Na dnešní den ponožek si vezmu nějaké pěkné.
    XBAHNO
    XBAHNO --- ---
    Pochválen buď strom, bez něhož by tento ikonický koktejl nevznikl.

    NELLAS
    NELLAS --- ---
    No a v neděli je čas na Mýdlového prince?

    Václav Neckář - Mýdlový princ (oficiální video)
    https://www.youtube.com/watch?v=ChBTgvzYnNE


    Smokie - Needles and Pins (Official Video)
    https://www.youtube.com/watch?v=0S-t45AGIpc
    ERRTU
    ERRTU --- ---
    FRENNET: zavolam si kuchare a necham si ji ve jmenu tradic ohrat :)
    a za nas ajtaky nam vsem dnes gratuji k International Systems Engineer Day.
    FRENNET
    FRENNET --- ---
    Tak kdo si dal dnes polevku Gazpacho?!
    Co?
    Nevadi, taky jsem slavila den nekupovani niceho, patecnim nakupem na skoro cely tyden :)
    NELLAS
    NELLAS --- ---
    TRISSIE: Nevím, zato bych se zítra mohla ve špičce projet metrem...
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    a taky je dneska
    NATIONAL JUKEBOX DAY - November 23, 2022 - National Today
    https://nationaltoday.com/national-jukebox-day/

    tak co, zazpíváte si? třeba aspoň ve sprše, jestli si na víc netroufnete :-)
    XBAHNO
    XBAHNO --- ---
    Knock, Knock, Knock Knock, Knock Knock Knock, Knock Knock Knock Knock Knock...

    Who’s there?

    Fibonacci
    NELLAS
    NELLAS --- ---
    XBAHNO: Jak mi to vyjde, směr je mi jedno, pokaždé stejně táhnu dolů.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam