• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    XBAHNOSpolečnost pro oslavy neobvyklých svátků - 21.9. Mezinárodní den míru a Mezinárodní den Alzheimerovy choroby
    NELLAS
    NELLAS --- ---
    XBAHNO: Ale no tak...
    International Day for Biological Diversity - Wikipedia
    https://en.wikipedia.org/wiki/International_Day_for_Biological_Diversity
    XBAHNO
    XBAHNO --- ---
    TLOUDEV: pepře! To by šlo, já fakt nic alespoň trochu použitelnýho nenašel. Dík!
    Všem ostatním slavícím gratuluji k narozeninám a koukejte se snažit, ať se z vás stane významný den!
    AAHHWISEGUY
    AAHHWISEGUY --- ---
    FIFI: 😂 nejsem ani norbert žid
    ze gratuluju synovi - to je nejaka mlada nyxi obroda?
    FIFI
    FIFI --- ---
    AAHHWISEGUY: To v radiu taky rikali, kdo ma dnes narozky :) a to byl Norbert lichy. Nejsi Norbert Lichy? :)

    Jeste ma narozky taky muj syn, ale ten jen na nyxu s jinym nickem :))
    FIFI
    FIFI --- ---
    TLOUDEV: Ja jsem taky dnes v radiu slysela, jaky je den, ale pepr jsem neslysela, rikali podle mne den popelaru.
    AAHHWISEGUY
    AAHHWISEGUY --- ---
    TLOUDEV: uff, uz jsem si rikal, ze je neco spatnyho, ze zrovna na my narozeniny jsou otazniky...
    TLOUDEV
    TLOUDEV --- ---
    dle zahlavi jsou na dnesek otazniky, tak kamarad slysel dneska na radiu beat, ze je den pepre. dobrou chut.
    XBAHNO
    XBAHNO --- ---
    To by moha být docea prde!
    TILIO
    TILIO --- ---
    Jo aha! Tak ten zejtrek, pokud jste nekdo jako ja a taky vam to nedoslo - No L je jako Noel (Vanoce francouzsky), pun intended.
    Musela jsem si vygoiglit.
    XBAHNO
    XBAHNO --- ---
    Všem návštěvníkům společnosti přeji klidné požití dne vaječného likéru a hodně vajec, rumu a vanilky do dne kocoviny.
    XBAHNO
    XBAHNO --- ---
    TLOUDEV: Máme firemní (tedy jen oddělení) večírek. Myslím, že dnes to bude stát za to!
    TLOUDEV
    TLOUDEV --- ---
    Den opic, slaaava, zajdu na pivo!
    FRENNET
    FRENNET --- ---
    QUANTI: :D
    aha!
    QUANTI: https://www.myslivost.cz/Pro-myslivce/Informace-pro-myslivce/Vychody-a-zapady-Slunce-a-Mesice myslivci tve nalezy potvrzuji, ale z pohledu celeho mesice se to posouva.
    a uz mlcim :)
    FRENNET
    FRENNET --- ---
    secti prvni a posledni vetu a mas to....omlouvam se, ze to davam takto per partes, ale nechce se mi editovat prispevky.
    QUANTI
    QUANTI --- ---
    FRENNET: Já to nechci vysvětlit!!! :D mně jde o to, že jsem všude našla stejný čas západu dnes, zítra i včera...
    FRENNET
    FRENNET --- ---
    QUANTI: celkem hezky je vo vysvetlene zde: https://www.irozhlas.cz/veda-technologie/vesmir/vesmir-veda-slunce-zeme-slunecni-soustava_2112132023_kth

    jde o to, ze se sice mirne posune rychlost otaceni zeme kolem slunce, ale ne natolik, aby slunce vyslo na oblohu driv natolik aby byl den delsi:
    "V určitém období, které nastává právě v prosinci, tak Zemi nezbývá než obíhat kolem Slunce rychleji. A toto poznání spolu s faktem, že se Země točí východním směrem, je pak základem pranostiky Lucie noci upije, ale dne nepřidá. „Zhruba kolem 13. prosince se přihodí situace, kdy se na své dráze Země posune za jeden den ale o kousek víc než za ten předešlý. Pořád zrychluje, ale přitom se nestačí otočit dost na to, aby zvýšení rychlosti oběhu kolem Slunce vyrovnala,“ popisuje."
    Jednoduse je zeme na obezne draze kolem slunce, nekde, ked slunce zapadne pozdeji, ale nevyjde driv.
    QUANTI
    QUANTI --- ---
    XBAHNO: Já chápu, jak to funguje, ale když jsem si hledala časy západu Slunce, tak byly stejné. Jako věřím vám to, jen nemůžu dohledat zdroj.
    XBAHNO
    XBAHNO --- ---
    QUANTI: viz FRENNET: to je přesně tak, jak to funguje. Večer už se to šoupe tím správným směrem, ale ráno se to ještě zkracuje.
    QUANTI
    QUANTI --- ---
    XBAHNO: Fakt? To jsem nedohledala...
    FRENNET
    FRENNET --- ---
    XBAHNO: Lucie, noci upije, ale dne neprida.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam