• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    XBAHNOSpolečnost pro oslavy neobvyklých svátků - 20.7. Mezinárodní den šachu a Den měsíce
    NELLAS
    NELLAS --- ---
    HEDERAHELIX: A teď vybrat, kterého...

    Jinak pěkný emo den všem, nebuďte smutní, radši si kupte dinosaura!

    HEDERAHELIX
    HEDERAHELIX --- ---
    NELLAS: no nevím... Já se dinosaurovi taky bráním, ale už se držím z posledních sil ;)
    NELLAS
    NELLAS --- ---
    SARGO: Chápu, já si pořizuju hračky jen po dlouhém zvážení, jestli to opravdu chci... třeba mám plyšového draka z Ikey. A pořád se bráním plyšovému dinosaurovi, tak snad je vyřadí z nabídky dřív než se rozhodnu, že nějakého potřebuju :D
    SARGO
    SARGO --- ---
    NELLAS: Já naprosto chápu, že bezdětnému chvíli trvá opustit tu romantickou představu hračky jako takové, ale realita je naprosto děsná :-D Dodnes doma schovávám krabičku fidget spinnerů, kterou významně chrastím, když začnou brousit kolem nějaké podobné ptákoviny... svého času za to vyhazovali celé kapesné :-D
    NELLAS
    NELLAS --- ---
    SARGO: Díky za vysvětlení :)
    SARGO
    SARGO --- ---
    NELLAS: Je jich bohužel o dost víc než těch neblbých. Vyznačují se zejména jednoúčelovostí, rychlou rozbitností, zvuky (většinou falešnými), opadavými kousky, lacinými materiály, pevným místem ve Vánočních reklamách a přítomností v balíčcích od prarodičů, se kterými jste se pevně domluvili, že už proboha hlavně nekupovat další klumpy, protože jich mají moc a neumí vyhazovat. 8-)
    NELLAS
    NELLAS --- ---
    OMNIHASH: Pode mnou mají dva kluky a mají tam veselo i bez bubnů.
    HAR4NT
    HAR4NT --- ---
    NELLAS: nema to bejt opak "smart" hracek?
    XBAHNO
    XBAHNO --- ---
    Dnes je Den blbých hraček. Tak co, lejno na dálkové ovládání: https://m.alza.cz/hracky/mikrotrading-lejno-prdici-8-cm-d7998676.htm ? Nebo antistresová pipinka(fuj): https://www.darkoviny.cz/antistresova-pipinka ? Nebo máte nějaký ještě horší nápad? Podle mě je hlavní si dobře pohrát a na hračce až tolik nezáleží.
    OMNIHASH
    OMNIHASH --- ---
    NELLAS: kup dcerce sousedům pod tebou bicí, nebo synkovi nad tebou kettlebell a tahle otázka se ti zodpoví sama do konce roku.
    NELLAS
    NELLAS --- ---
    Mohl by mi někdo vysvětlit dnešní den? Které hračky jsou blbé a proč? :)
    TILIO
    TILIO --- ---
    Pche, akorat ze, jak pravila jedna kolegyne onehda - every day in December is Christmas jumper day! :)))
    GURBON
    GURBON --- ---
    M$ opět dokazuje, že zkazit se dá všechno :)
    Ošklivý vánoční svetr od Microsoftu letos není tak ošklivý. Je na něm legendární tapeta z Windows XP – Živě.cz
    https://www.zive.cz/clanky/osklivy-vanocni-svetr-od-microsoftu-letos-neni-tak-osklivy-je-na-nem-legendarni-tapeta-z-windows-xp/sc-3-a-225480/default.aspx
    XBAHNO
    XBAHNO --- ---
    Doufám, že nebudu házet perly sviním, když vám oznámím, že na dnešní Den nošení perel připadl i Den ošklivých vánočních svetrů. A víte, jak poznáte pravé perly od umělých? Povaříte je v octě. Pokud se rozpustí, byly to pravé perly.

    JAKES
    JAKES --- ---
    Ze sádla je nejlepší Sacherův dort.
    FRK_R23
    FRK_R23 --- ---
    TRISSIE: Tyhle děláme a na to že jsou že sádla, tak jsou fakt dobrý:)
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    XBAHNO: na druhou stranu, Vánoce za dveřmi, já bych doporučila:

    Sádlové koláčky – sádlovky
    https://recepty.cuketka.cz/sadlove-kolacky-sadlovky/
    (tento recept vyzkoušený nemám, ale furt si říkám, že je musím zkusit)

    XBAHNO
    XBAHNO --- ---
    Sádlo. Všude samý sádlo. To je ale pěkně mazaná rodina! Nebo rodina slavící Den sádla, což je dnes. Tak poražte pěknou, alespoň třistakilovou Mangalici(jedno z mála stále chovaných plemen sádelnatých prasat, na obrázku), vyškvařte sádlo a dejte se do oslav. Buchty a chleba se sádlem a přikousnout škvarky - dnešní oslava je blaho.

    SHEALA
    SHEALA --- ---
    Ke dni lidí s postižením a jejich organizování doporučuju zkouknout film Kripl Kemp.
    použila jsem ho ke školení skautů.

    Kripl kemp: Revoluce na kolečkách (2020) | ČSFD.cz
    https://www.csfd.cz/film/811575-kripl-kemp-revoluce-na-koleckach/prehled/
    Je tam spousta zajímavý hippies muziky. A hlavně kromě toho tábora s hippes muzikou je tam jak se postižení organizovali. Vedla je Judy Heumann. Postižená žena, její partička tak dlouho blokovala jakési ministerstvo v San francisku, až se přijal jeden z prvních zákonů o bezbariérovosti.

    Jasný, není tam všechno chybí tak třeba hnutí independent living a osobní asistence - téma který je v česku dost palčivě nepochopený až potlačovaný. Ale o tom třeba příští rok.
    XBAHNO
    XBAHNO --- ---
    Dnes je Mezinárodní den lidí s postižením a Mezinárodní den bez pesticidů. Tak já se teda zavazuji, že ve vzpomínce na Bhópálskou katastrofu dnes stříkat nepůjdu. A projevím (pramalou) radost nad faktem, že se postižení organizují!

    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam