• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    XBAHNOSpolečnost pro oslavy neobvyklých svátků - 20.7. Mezinárodní den šachu a Den měsíce
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    XBAHNO: na druhou stranu, Vánoce za dveřmi, já bych doporučila:

    Sádlové koláčky – sádlovky
    https://recepty.cuketka.cz/sadlove-kolacky-sadlovky/
    (tento recept vyzkoušený nemám, ale furt si říkám, že je musím zkusit)

    XBAHNO
    XBAHNO --- ---
    Sádlo. Všude samý sádlo. To je ale pěkně mazaná rodina! Nebo rodina slavící Den sádla, což je dnes. Tak poražte pěknou, alespoň třistakilovou Mangalici(jedno z mála stále chovaných plemen sádelnatých prasat, na obrázku), vyškvařte sádlo a dejte se do oslav. Buchty a chleba se sádlem a přikousnout škvarky - dnešní oslava je blaho.

    SHEALA
    SHEALA --- ---
    Ke dni lidí s postižením a jejich organizování doporučuju zkouknout film Kripl Kemp.
    použila jsem ho ke školení skautů.

    Kripl kemp: Revoluce na kolečkách (2020) | ČSFD.cz
    https://www.csfd.cz/film/811575-kripl-kemp-revoluce-na-koleckach/prehled/
    Je tam spousta zajímavý hippies muziky. A hlavně kromě toho tábora s hippes muzikou je tam jak se postižení organizovali. Vedla je Judy Heumann. Postižená žena, její partička tak dlouho blokovala jakési ministerstvo v San francisku, až se přijal jeden z prvních zákonů o bezbariérovosti.

    Jasný, není tam všechno chybí tak třeba hnutí independent living a osobní asistence - téma který je v česku dost palčivě nepochopený až potlačovaný. Ale o tom třeba příští rok.
    XBAHNO
    XBAHNO --- ---
    Dnes je Mezinárodní den lidí s postižením a Mezinárodní den bez pesticidů. Tak já se teda zavazuji, že ve vzpomínce na Bhópálskou katastrofu dnes stříkat nepůjdu. A projevím (pramalou) radost nad faktem, že se postižení organizují!

    XBAHNO
    XBAHNO --- ---
    Dnes je Světový den počítačové gramotnosti a Mezinárodní den boje za vymýcení otroctví. Tak jsem projevil počítačovou gramotnost, našel jsem si obrázek a řeknu vám, mě se ani moc mýtit nechce...

    XBAHNO
    XBAHNO --- ---
    NELLAS: vestival. Svetrová vesta. To když si na sebe vezmeš, tak AIDS fakt nedostaneš.
    NELLAS
    NELLAS --- ---
    Vestival?
    XBAHNO
    XBAHNO --- ---
    Dnes to shrnul do jednoho slova; NASRAT!
    XBAHNO
    XBAHNO --- ---
    Někdy se až divím, že najdu ilustrační obrázek. Třeba k dnešnímu dni elektrické kytary a dni adopce želv. Nejslavnějším adoptivním rodičem želv je jistě mistr Tříska. Hlavně ať se z vaší elektrické kytary nestane hromada Třísek, struny ať nepotká Trhač a Krang si radši pusťte než potkejte:
    KRANG - OK USA!
    https://youtu.be/N9gl8kL3zgE


    XBAHNO
    XBAHNO --- ---
    Děti moje, dnes je Den industrializace Afriky, Světový den dětí a Světový den chronické obstrukční plicní nemoci. No, když se jim v tý Africe bude hodně kouřit, budou mít možná kromě chronické obstrukční plicní nemoci i bohaté kulturní zážitky... Startku? Jsou vážně dobrý!

    XBAHNO
    XBAHNO --- ---
    NELLAS
    NELLAS --- ---
    Všechno nejlepší mužům a toaletám :))
    XBAHNO
    XBAHNO --- ---
    Dnes je Mezinárodní den přeživších sebevrahů a Den princezen. Princezna Esmat al-Dowleh (na obrázku) skutečně byla považována ve své době (a v Persii) za symbol mimořádné krásy, oproti internetové legendě kvůli ní však 13 nápadníků sebevraždu nespáchalo(byla do 11 let zavřená v harému a pak provdaná). Tak si dnes tu roli krásných princezen užijete a pokud by kvůli vám měl někdo páchat sebevraždu, tak mu z celého srdce přeji neúspěch.

    SHEALA
    SHEALA --- ---
    XBAHNO: Kamarád právník je nevidomý, jmenuje se Jiří Černý.
    EKG
    EKG --- ---
    NELLAS: Vcera byl DT Training Day?
    NELLAS
    NELLAS --- ---
    A zkoušel včera někdo strčit prst skrz krk?
    XBAHNO
    XBAHNO --- ---
    Mezinárodní den nevidomých? No tak uvidíme, co se z toho vyvrbí... Já bych to neviděl nijak černě.
    XBAHNO
    XBAHNO --- ---
    Drazí pozůstalí, vážení smuteční hosté. Sešli jsme se dnes, v tento mimořádně významný den, abychom uctili památku všech prasklých těsnění. Vzpomeňme na jejich věrnou a těsnou službu, na pocity bezpečí které nám tento rozměry malý, ale významem veliký kousek polybutadiennitrylakrylového kaučuku poskytl. Čest jeho památce!
    Pokud by vám pro dnešek Mezinárodní den prasklých těsnění nestačil, tak můžete oslavit i Mezinárodní den válečných veteránů a Světový den origami.

    SARGO
    SARGO --- ---
    NELLAS: To on možná taky...
    NELLAS
    NELLAS --- ---
    XBAHNO: Já bych si asi radši nějakého skočila...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam