• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOJAProgramovani 40+
    JARDABEREZA
    JARDABEREZA --- ---
    To mi připomíná, že třeba Adobe má Sabbatical: https://benefits.adobe.com/us/time-off/sabbatical takové zvláštní volno navíc :-D

    Občas, když někomu píšu mail, tak mi přijde auto-reply je třeba měsíc v čudu a že ten e-mail rohodně nikdo číst nebude... ani po návratu :-D
    Neříkám, že to je řešení na work-life balance problémy, ale každý takový benefit je pěkná věc zvlášť pokud u konkurence není.
    DEFILA
    DEFILA --- ---
    DEFILA
    DEFILA --- ---
    CERMI_FOX:
    tady by me vazne zajimalo, jak te zamestnavatel presvedcuje, ze tohle je "benefit"; ja nerikam, ze pred releasem to u nas neni napnute, ale zase mi nedela problem dat lidem dalsi dny volno, jelikoz vidim, ze jeli jak draci, jelikoz se tesne pred vydanim vykakalo spousta veci

    ---------------------------------
    ad programator zahradnikem - koupili jsme se zenou stary dum, travime tam spoustu casu, prorezavam stromy, palim drevo, sekam travu a piju pivo : ) ale vycisti mi to hlavu vazne dobre
    JIMX
    JIMX --- ---
    cca 35 let programuju, přes 20 let "programuju" weby profesně na ŽL ... ale nedělám čistě programátora, ale všechno od komunikace s klientem, analýzu, programování, kódování, testování, správu, další rozšiřování, podporu ... a ta práce mi přijde stále natolik různorodá, že nevidím problém v tom dalších X let pokračovat; rozhodně nemám pocit, že by mi to lezlo krkem a radši bych šel kopat záhony na zahradě ... a navíc díky ŽL si můžu celkem slušně určovat, kdy budu pracovat a kdy budu věnovat čas něčemu jinému ... a taky kde budu pracovat, jestli v kanclu, doma v pracovně, doma na zahradě a nebo v kavárně :-)
    ... ale celkem chápu, že programátor, který přijde na 8 do kanclu, sedne k počítači a do 17 hod buší nějaký kód podle zadání ... tak tomu celkem brzy musí hrabat :-)
    KOC256
    KOC256 --- ---
    VOY:
    Tak pokud je to placené (případně NAVO) a dobrovolné, tak proč obecně ne? Ale aby to byla kultura a snad ještě neplacená...

    I tak 10 hodin se soustředit je docela extrém...
    VOY
    VOY --- ---
    CERMI_FOX: No v tom pripade je tedy kultura, ze si nechavate srat na hlavu a delate pravidelne overtime. Na to ja rozhodne zvedavy nejsem, 8 hodin je pro cloveka s detma tak na hrane toho co se vubec da nejak zvladat pokud nemas velmi aktivni babicky.
    CERMI_FOX
    CERMI_FOX --- ---
    KOC256: no je, že se maká od 8 do 18, někteří víc.
    MALAMUT
    MALAMUT --- ---
    QUANTI: ale taky to jde, jen nebýt sentimentální ... ;-)
    QUANTI
    QUANTI --- ---
    RAGNAROK: ...právě skoro radši ne! :D
    RAGNAROK
    RAGNAROK --- ---
    JARDABEREZA:
    koukam na tu efektivitu kondomu a rikam si no do pice...
    JARDABEREZA
    JARDABEREZA --- ---
    QUANTI: Jo, myslím, že by to tvoje děti nesli velmi těžce. Mě celkem překvapilo, kolik mých přátel a vrstevníků už děti má, aniž by se o to nějak snažili. A podle statistik je např. používání prezervativu při typickém užití asi jako když si každý rok člověk hodí kostkou a pokud padne šestka, tak má děti...
    KEJML
    KEJML --- ---
    CERMI_FOX: Ve 20 v Praze moje aktivity nezavírají. Lezecké stěny a badmintonové haly končí mezi 22 a 23. Navíc v den, kdy jdu lézt doma nevařím, většinou jdu přímo z práce (nebo hned po práci, když jsem doma) a najím se až po (nebo si dám nějakou malou svačinu cestou, pokud mám velký hlad).
    QUANTI
    QUANTI --- ---
    JARDABEREZA: to je sice dobrej přístup (a to nemyslím ironicky), ale ne úplně plošně realizovatelnej, když už je někdo má :D
    JARDABEREZA
    JARDABEREZA --- ---
    CERMI_FOX: Mě teď končí půlroční kontrakt a přemýšlím, že bych šel Te Aroroa trail na Novém Zélandě cca 1400km pěšky jižní ostrov... případně třeba jen polovinu. Tudíž ten navazující kontrakt by se trochu posunul... stejně v prosinci se toho tolik neudělá, když mají všichni dovolené a svátky. Co se dětí týče, rozhodl jsem se je nemít.
    KOC256
    KOC256 --- ---
    CERMI_FOX:
    a nějaká kultura pracovní doby u vás není?

    No ono to může fungovat, dokud si necháš srát na hlavu to budeš akceptovat. Ale pokud chceš mít 8 hodinovou pracovní dobu, tak prostě 16:30 zavřeš krám a kdo chce s tebou mítingovat, tak musí naplánovat jinak. HOTOVO ;-)

    PS: samozřejmě si dokážu představit situace, kde to tak nejde, ale to pak je o tom jak moc ti to vadí...
    CERMI_FOX
    CERMI_FOX --- ---
    KOC256: začínám mezi 8-9, nejsem moc ranní vstávač. Problém je, že meetingy jsou často do pěti, půl šestý a do šesti ještě furt někdo něco potřebuje.
    KOC256
    KOC256 --- ---
    CERMI_FOX:
    A proč makáš do 18? V kolik začínáš? Nebo jsi do toho tak zažraný? To je zase pomalu na návrat k tématu vyhoření.

    Když jsem za COVIDu byl NUCEN sedět doma, tak jsem si jasně stanovil, že v 16 zavírám krám a bylo vyřešeno...
    KOC256
    KOC256 --- ---
    MARASAN:
    Mám to stejně, ale už při založení auditka hodně lidí psalo, že i v tomto věku, kdy by člověk měl už mít rozum (bonmot), přijde domů a bud dělá melouchy a nebo nemá žádnou custom aktivitu...
    DEEFHA
    DEEFHA --- ---
    MIKEE: Sportuju u televize s Ring Fit Adventure :-D Jsem asociál, pohyb venku mě moc neláká. Ale fakt si nestěžuju, zařídit se umím :-)
    MLEKAR_STEIN
    MLEKAR_STEIN --- ---
    CERMI_FOX: neresim. nemam cas, pracuju na pul uvazek a druhou pulku venuju diteti.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam