• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOJAProgramovani 40+
    Diskuze o obzive programovanim pro starsi a pokrocile.
    rozbalit záhlaví
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    ROMI: to je silny slovo, kdybys mel kamarada, manzelku nebo dite autistu, rekl bys o nem/ni, ze je dement? preji krasny den na ceste do prdele.
    ROMI
    ROMI --- ---
    VYHULENY_UFO: Takze dement
    KLEINZACH
    KLEINZACH --- ---
    DRUDRIGER2: hehe, deda si daval pravidelne "20" po obede.. dnes uz zacinam rozumet proc :) jinak uz vecer nic neudelam a usinam s detma..
    KOC256
    KOC256 --- ---
    DRUDRIGER2:
    Tak to ze odpadavas drive uplne nemusi souviset s tim, ze fyzicka ma vliv (pozitivni) na psychyku. Jen proste starneme a ta vydrz neni takova...
    DRUDRIGER2
    DRUDRIGER2 --- ---
    inu ja teda 3 krat tydne beham 8km rano a pak do prace na kole.
    a hodne se mi tim zlepsil vykon v praci.
    ale i tak v posledni dobe sem nekdy uz v 5 v 6 vyrizeni. boli mne hlava... a celkova unava. a to makam jen asi jen 7-8 h denne.
    a nevim co s tim. mam dve moznosti, bud sloficek, nebo regevit a jine bylinne povzbudovace....
    DELVIT
    DELVIT --- ---
    RAGNAROK: No těch důvodů je určitě více, třeba z hlavy mě napadá shoření resp. vypálení Alexandrijské knihovny. Nucené křesťanství (od křížových výprav až po upalování heretiků) bylo střípek v celé mozaice událostí.
    SUCHRE
    SUCHRE --- ---
    nerika se zapomneli nebo vysrali se na to, ale "neshodli jsme se na metodice, jak podobnym pozadavkum v ramci internich procedur nastavit adekvatni prioritu"
    RAGNAROK
    RAGNAROK --- ---
    DELVIT:
    "jenom mi jsme to zapomeli" spis krestanska totalita ma na tom dost zasadni podil
    LARS_GUNNER
    LARS_GUNNER --- ---
    KOLCON: Rikal to manazer, ze je to urgent a melo to byt uz vcera a proto i obesel ticketovaci system prece!! :D
    DELVIT
    DELVIT --- ---
    SYNTAX_TERROR: souvisí to. Je tam dokonce přímá závislost. Pokud jsi opravdu fit a pravidelně se hýbeš/cvičíš atd. pak je duševní činnost daleko jednodušší.

    Ne nadarmo už staří Řekové měli kalokagathia, jenom my jsme to trochu zapomněli.

    Samozřejmě je důležitý i odpočinek a spánek. S přibývajícím věkem jsi unavenější a více tě štvou hlouposti, které považuješ za zbytečné.
    MLEKAR_STEIN
    MLEKAR_STEIN --- ---
    KOC256: jo no,
    běhat ultramarathon už spíš moc nepomůže.
    a jinak souhlas, ta regenerace je pro mě asi zásadní.
    KOC256
    KOC256 --- ---
    SYNTAX_TERROR:
    jedna věc je jak píše MLEKAR_STEIN. A druhá, že většina lidí co si umí obhospodařovat fyzičku (cvičí, běhá, chodí pom horách, ...), tak umí se i lépe regenerovat, než někdo kdo si umí max sednout s lahváčem k televizi...
    KOLCON
    KOLCON --- ---
    Jako že nevidíš důvod proč se honit 8 hodin v kuse na nějaký píčovině
    KOLCON
    KOLCON --- ---
    SYNTAX_TERROR: Určitě to vliv má. A taky má vliv to, že čím jsi starší, tím jsi míň naivně nadšený a víc věcí ti může políbit prdel
    MLEKAR_STEIN
    MLEKAR_STEIN --- ---
    SYNTAX_TERROR: částečně ano. když sotva lezu do schodů a je mi z nějakýho důvodu blbě, tak i ta práce hlavou jde hůř.
    a když pravidelně trochu cvičím, tak se mi pracuje líp.
    SYNTAX_TERROR
    SYNTAX_TERROR --- ---
    Hele, vnímáte nějakou korelaci mezi fyzickou zdatností a výdrží pracovat mentálně / dýl se na práci u pc soustředit a být v ní dýl efektivní? Já na tuhle myšlenku nedávno někde narazil a když si to tak uvědomím na svym příkladu, tak bych řekl že to sedí. Ještě před pár lety jsem takřka denně jezdil na kole a sem tam zvednul činku a osmihodinovky jsem dával docela s přehledem (jasně že s pauzami, mezi kterými jsem se dobíjel). Teď už dva tři roky necvičím a mám problém i s pauzami dát 6 hodin, aby za něco stály. Možná to ale nesouvisí...(?)
    LARS_GUNNER
    LARS_GUNNER --- ---
    Taky zalezi, jak moc to koho bavi. Ja mel takovy divny pocit, kdyz kolem spoustu tricatniku fnukalo jak jsou vyhoreni a zniceni. Ze to asi taky jednou muze prijit me porad nejak nahlodavalo a tak jsem si po jednom hodne spatnym projektu dal oraz asi na rok, jen tak, ze se k programovani muzu kdykoliv vratit. No a chybelo mi to, ted uz vim, ze to chci delat idealne i hodne dlouho i v duchodu. Vlastne doufam, ze se v duchodu naucim CSS a konecne si udelam svuj osobni blog. :D :D
    JARDABEREZA
    JARDABEREZA --- ---
    To mi připomíná, že třeba Adobe má Sabbatical: https://benefits.adobe.com/us/time-off/sabbatical takové zvláštní volno navíc :-D

    Občas, když někomu píšu mail, tak mi přijde auto-reply je třeba měsíc v čudu a že ten e-mail rohodně nikdo číst nebude... ani po návratu :-D
    Neříkám, že to je řešení na work-life balance problémy, ale každý takový benefit je pěkná věc zvlášť pokud u konkurence není.
    DEFILA
    DEFILA --- ---
    DEFILA
    DEFILA --- ---
    CERMI_FOX:
    tady by me vazne zajimalo, jak te zamestnavatel presvedcuje, ze tohle je "benefit"; ja nerikam, ze pred releasem to u nas neni napnute, ale zase mi nedela problem dat lidem dalsi dny volno, jelikoz vidim, ze jeli jak draci, jelikoz se tesne pred vydanim vykakalo spousta veci

    ---------------------------------
    ad programator zahradnikem - koupili jsme se zenou stary dum, travime tam spoustu casu, prorezavam stromy, palim drevo, sekam travu a piju pivo : ) ale vycisti mi to hlavu vazne dobre
    JIMX
    JIMX --- ---
    cca 35 let programuju, přes 20 let "programuju" weby profesně na ŽL ... ale nedělám čistě programátora, ale všechno od komunikace s klientem, analýzu, programování, kódování, testování, správu, další rozšiřování, podporu ... a ta práce mi přijde stále natolik různorodá, že nevidím problém v tom dalších X let pokračovat; rozhodně nemám pocit, že by mi to lezlo krkem a radši bych šel kopat záhony na zahradě ... a navíc díky ŽL si můžu celkem slušně určovat, kdy budu pracovat a kdy budu věnovat čas něčemu jinému ... a taky kde budu pracovat, jestli v kanclu, doma v pracovně, doma na zahradě a nebo v kavárně :-)
    ... ale celkem chápu, že programátor, který přijde na 8 do kanclu, sedne k počítači a do 17 hod buší nějaký kód podle zadání ... tak tomu celkem brzy musí hrabat :-)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam