• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOJAProgramovani 40+
    Diskuze o obzive programovanim pro starsi a pokrocile.
    rozbalit záhlaví
    LARS_GUNNER
    LARS_GUNNER --- ---
    SUCHRE: Drahy privat.
    SUCHRE
    SUCHRE --- ---
    Kamarad rikal, ze rozdil mezi mit devce a nemit devce je 200k/rok.
    JARDABEREZA
    JARDABEREZA --- ---
    INDIAN: Já měl vždycky za to, že děti = koupím si 3+kk místo 2+kk... (prostě něco, kde se vejdete :-D ) a pak tě ve velkém městě každý metr čtverečný stojí cca 100 000 Kč.
    MALANIUS
    MALANIUS --- ---
    INDIAN: Manzelka na subscription? Kde? 😂
    QUANTI
    QUANTI --- ---
    INDIAN: tyjo a co tě stojí manželka?
    INDIAN
    INDIAN --- ---
    Me teda stoji daleko vic manzelka nez deti, aneb jak se rika, kdyz nevis co s prachama, porid si auto a zendskou

    Deti byly drahy jenom behem jesli ktery staly sisku ... ted (jedno skolka, druhy skola) uz moc nestojej, mezi stalejma vydajema jako sou obedy nebo druzina vydaje jako sou hadry nebo naka volnocasova aktivita (sport, atp) placeny jednou rocne, vyjdou nula nula nic.
    GOSHEWAN
    GOSHEWAN --- ---
    My meli asi stesti, kluk se tehdy dostal hned do dvou statnich skolek, takze jsme si mohli i vybrat (: (Praha 5)
    Jidlo mel vlastni ze zdravotnich duvodu, takze skolka byla vicemene zadarmo (opravdu, stalo to par stovek na pul roku nebo tak neco).
    Ted jsme na P10 a budeme za chvli resit skolku znovu, tak jsem zvedav. Nicmene statni skolka nejlepsi (:

    Jinak k mym "vydajum" patri i 17% cisteho platu na alimenty (pocitano jiz pred nejakou dobou, takze ted uz to je mene), ale protoze syna mame ve stridave, tak si alimenty posilame navzajem, ve vysledku to vyjde na cca -12k.
    DRUDRIGER2
    DRUDRIGER2 --- ---
    DAVIDOWITCH: no od skolky a deti neni daleko k manzelce ze jo
    JANFROG
    JANFROG --- ---
    E2E4: Podle me je to celkem jasne podle toho, co lide rikaji :-)
    KOC256
    KOC256 --- ---
    E2E4:
    Tak tu anketu nějak sestav :-) Ale to bude docela matrix :-D
    E2E4
    E2E4 --- ---
    DRUDRIGER2: samej programátor tady a nějak zůstávají nezmíněné rozdíly Praha / venkov, děti / ne, manželka vydělává / ne, vlastní bydlení / ne, chlastám v barech / ne..
    DAVIDOWITCH
    DAVIDOWITCH --- ---
    DRUDRIGER2: Ta otázka souvisí se školkama? (Jestli jo, nevidím souvislost, manželku mám a nedám)
    FARIN
    FARIN --- ---
    A k tem borůvkám, jako sorry to dneska stojí dvě piva. Borůvky maliny kupujeme celoročně, děti si jich ráno pár přihodí do jogurtu takže to vychází max na krabičku týdně.

    Jestli někdo utratí 50k tak to spíš scenar jdu ráno na snídani v Karlíně, pak koláč z řemeslný pekárny a po práci na drink.
    FARIN
    FARIN --- ---
    Jo, v Praze jsme dávali 10k za docházku 3x v týdnu. Plná docházka byla ještě dražší. Paradoxně prostory měli horší než státní školka (menší zahradu a třídy) Ale zas měli třeba super jídlo a angličtinu v ceně. Každopádně jak jsme měli možnost státní tak dítě šlo do státní.
    DRUDRIGER2
    DRUDRIGER2 --- ---
    wladorf 3 + plus obedy myslim 2 mesicne...
    krat dva

    to by mne spise zajimalo, kdo z vas ma partnerku/manzelku a kdo ne. to je na anketu.
    HOLAKAC
    HOLAKAC --- ---
    OK my bad, maloměsto kousíček za Prahou mě soukromá školka stála 4-5k/měsíc, státní je nula nula prd. Takže mi to moc nevycházelo. Pražský ceny teda pekelný :(
    DAVIDOWITCH
    DAVIDOWITCH --- ---
    MIKEE: No my to ted zase trochu zkoumali a i s jidlem mi prijde ze to slozity bejt muze.. dostat se tak nizko. (Na statni sice mame technicky narok, ale nadeji ani omylem)
    MIKEE
    MIKEE --- ---
    HOLAKAC: vyznelo to, ze to je vic nez jedno dite a dat i u nas (v Praze) 30k za skolku pro dve deti co tam chodi pet dni v tydnu s jidlem neni zas tak slozity
    JANFROG
    JANFROG --- ---
    HOLAKAC: Ja neziju v CR a tady to stoji tech ~1000GBP mesicne, no. A to neni Londyn, to jsem v male dire na severu...
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    JINX: delal jsem kdysi s typkem, ktery progamblil v online hazardu pres 8mega kc dokud to na nej neprasklo a do fronty se postavili lidi, kterym dluzil. ale hlavne, ze si vozil prdele v luxusnich karach, chlubil se novejma vyrobkama od jabka, ze makal pro korporat...

    dodnes vidim a slysim, jak se me pta, jestli nemam zbytecny pade na pujceni, ze mi ho do tydne vrati. ja tenkrat resil rozchod a vyplaceni bejvalky, tak sem zbytecnou padesatku nemel a nic mu tedy nepujcil. nicmene muj sef v nem zahucel za stopade.
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    HOLAKAC: v Hradci Králové jsem platil 7k, v jednu chvíli za 2 dcery dohromady 14k. Pak šly do státní školky a tam jsem za 3k za obě se vším všudy.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam