• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOJAProgramovani 40+
    SPIKE411
    SPIKE411 --- ---
    DEEFHA:

    Free course: Announcing Learning COBOL Programming with VSCode - IBM Training and Skills Blog
    https://www.ibm.com/blogs/ibm-training/free-course-announcing-learning-cobol-programming-with-vscode/
    DAVIDOWITCH
    DAVIDOWITCH --- ---
    SUCHRE: Mě furt přijde začínat Pascalem lepší než Java
    DEEFHA
    DEEFHA --- ---
    Meh, moje první zaměstnání po střední škole v druhý polovině devadesátek byl Cobol. Po třech letech jsem sice zdrhnul k webům (byl rok 2000, tak co jinýho?), ale na LinkedIn profilu ten čtvrt století starej zářez z pietních důvodů mám. Čas od času mi na základě toho přijde neodolatelná nabídka, a tu neodolatelnost myslím neironicky. Kdybych to už úspěšně všechno nezapomněl, možná bych se i nechal zlákat :-) Psalo se v tom krásně, v podstatě jednoduchý anglický věty. Koneckonců, a proto to právě píšu, byl jsem tehdy v týmu bejvalejch účetních, který fabrika nechala přeškolit na Cobolisty. Celkem to fungovalo, akorát to byli děsně divný lidi :-)
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    CERMI_FOX: Erlang konci funkci tečkou. jak jinak? :-)
    CERMI_FOX
    CERMI_FOX --- ---
    SUCHRE: náhodou, psát za koncem programu tečku je geniální, to mi chybí doteď :)
    SUCHRE
    SUCHRE --- ---
    Copak Prolog, ale me ucili v osmdesatejch letech Karla a Pascal. Vite, jak dlouho trvalo, nez jsem se tech zlozvyku zbavil?
    SPIKE411
    SPIKE411 --- ---
    LUDWIG_
    LUDWIG_ --- ---
    LUDWIG_: dobova glosa k XML:
    OT: XML sucks [was: Miguel is an idiot] [LWN.net]
    https://lwn.net/Articles/93858/
    LUDWIG_
    LUDWIG_ --- ---
    VESELYSKEPTIK
    VESELYSKEPTIK --- ---
    QWWERTY:
    TOOMIX:
    Jasně že Prolog byl a je zajímavý a asi by si i dnes našel nějaké niky k použití.
    Ale když ve Slušovicích vydali přeloženého Clocksin & Melish bez uvedení původních autorů, byl to buzzword nad buzzwordy a vypadalo to, že se v roce 1995 nebude programovat v ničem jiném :) .
    JINX
    JINX --- ---
    QWWERTY: Přesně nad tím jsem uvažoval par let zpět. Nakonec to ztroskotalo na vagnich zadanich od analytiků. A ja si řekl ze nastal čas na změnu zaměstnavatele :-)
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    VESELYSKEPTIK, TOOMIX: tak zrovna prolog se ucil 2014 i na FI MUNI (tzn. dost mozna i dneska)
    a zcela uprime trochu lituju, ze jsem se ho nenaucil lip. uz jsem si parkrat rikal, ze kdyz bych umel zapisovat poradne predikatovou logiku, tak by se hodilo zapsat si protichudny pozadavky co po me lidi chteji a nazorne demonstrovat, ze jejich zadani nema reseni
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    VESELYSKEPTIK: prolog jsem se učil ještě na FIM UHK v roce 2009
    KOLCON
    KOLCON --- ---
    E2E4: To se ještě operátoři nechtěli smířit s tím, že budou akorát poskytovatelé levných trubek do internetu... Wait, oni to nechápou vlastně ani dnes.
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    JANFROG: Myslenky se nemeni, jen dostavaji nova jmena. Treba ten cloud/microservices, to bylo uz driv jako vsechno mozny. Kompileru a firmware se to pravda moc nedotklo ;-)
    JANFROG
    JANFROG --- ---
    VOY: E2E4:
    Jo jo, poslednich par prispevku pobavilo dost. Treba o SIM toolkitu jsem neslysel, co je SOA si take nepamatuji.

    Je to docela vtipne - vedle v klubu se cas od casu resilo jak kdo udrzuje povedomi o novych trendech a co je in. Fast-forward 15 let a nestekne po tom pes. Ztrata casu.

    Jestli se kdy vratim na skolu, tak si tohle vytisknu a budu ukazovat studentum, az budou narikat ze se uci blbosti co v praxi nevyuzijou.

    A za sebe me to jen utvrzuje, ze jsem si vybral dobry podobor kde se veci tak rychle nemeni. Vzpominam si jen
    na jednu modni vlnu co se moc neujala - tracing JIT, jinak je to spis pomala evoluce a co jsem se naucil pred 20 lety plati doted. Ale take mozna jen ztracim nadhled, jak v tom ziju kazdy den :-)
    E2E4
    E2E4 --- ---
    VOY: jsem si taky říkal jestli nejsme vedle v boomerech :)

    akorát my jsme nadavali na nesmysly už zamlada..
    VESELYSKEPTIK
    VESELYSKEPTIK --- ---
    VOY: Zrovna sem jdu s Prologem na počítačích páté generace :) . Ale SOA byla taky super.
    VOY
    VOY --- ---
    Posledních několik zpráv rozhodně člověka nenechá na pochybách, že se nachází v klubu 40+ ;-).
    E2E4
    E2E4 --- ---
    KEJML: no hlavně ty ceny.. WAP 1 Kč / kB. Jo, koruna za kilobajt. Vím že už tenkrát jsem říkal nějakému věrozvěstovi, že to je úplný nesmysl, tenhle WAP..
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam