• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOJAProgramovani 40+
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    Prozradite, co jsou PARy?
    DELVIT
    DELVIT --- ---
    DAVIDOWITCH: mám poslední dobou nepříjemný pocit, že na PARy dojde postupně ve spostech oborů.
    JANFROG
    JANFROG --- ---
    DAVIDOWITCH: Ale teda priznam se, ze skripta z PARu a teoreticke informatiky jsou ty jedine dve, co jsem si privez z CR a mam je ve sve pohotovostni knihovne v kanclu. PARy jsem nepouzil, zato z TI opisuji az prilis casto...
    JANFROG
    JANFROG --- ---
    DAVIDOWITCH: Jasne, ale i tak to potesilo :-) A objektovy procesory mrtve nejsou, naopak zazivaji renesanci - narozdil od motoru na vodu teda (i kdyz asi v jine podobe, nez si to Merunka predstavoval)

    Uff, bitonic merge sort byla solidni haluz, zlaty vnorovani do hyperkrychle proti tomu :-) Tohle Ti fakt nezavidim!
    DAVIDOWITCH
    DAVIDOWITCH --- ---
    JANFROG: Mozna to bude tim ze ja ten predmet realne nepotreboval (nebyl to muj obor a kredity by teoreticky vysly i bez toho), a tak sem to bral mnohem min vazne nez lidi co to meli jako povinny? Plus teda prednasejici mi tezce nevyhovoval od momentu kdy plynule presel z toho jak velky korporace zabily ciste objektovy procesor na to ze korporace stejne zabily motor na vodu (nebo nejakou takovou silenost). Ale psani objektovyho prekladace do ECMA Scriptu me (minimalne takhle jo hodne zpetne, 15 let to bude) prislo zajimavy. Nikdy sem nic z toho znova nepouzil. Coz nemuzu rict o PARech, ktery me nejvic serou tim ze Tvrdik mel pravdu a blby trideny bitonickym merge sortem sem uz parkrat resil. Nastesti teda na shared memory processingu, ale i na ty topologie nejspis v dobe deep learningu dojde.. tak treba jeste budu rad vzpominat i na vnorovani motylka do hyperkrychle :-D
    DELVIT
    DELVIT --- ---
    JANFROG: no vidíš, jak skvělý si učitel :D.
    KOC256
    KOC256 --- ---
    DAVIDOWITCH:
    tak jen:
    begin
        ...
    end.
    JANFROG
    JANFROG --- ---
    DAVIDOWITCH: Hmm...to je asi prvni pozitivni feedback co jsem dostal. Po kolika letech? 15? :-)
    DAVIDOWITCH
    DAVIDOWITCH --- ---
    KOC256: main to nebyl ale nevím co jo. A pak má Java ještě tu krásu že má int a Integer. To první není objekt to druhý jo. V jazyce který se snaží tvrdit že všechno je objekt. V tom mi pak byl sympatický Smalltalk, kde nejenže sem měl skvělého cvičícího (čus JANFROG :-) ) ale fakt bylo všechno objekt all the way down
    KOC256
    KOC256 --- ---
    DAVIDOWITCH:
    Jo to máš pravdu, vlastně i když si vzpomenu, tak ta JAVA byla ze začátku složitá i když jsem obecně programovat uměl… U PASCALu člověk sedne a jede - všechno pěkně do mainu (teda jmenovalo se to tak ne?).
    DAVIDOWITCH
    DAVIDOWITCH --- ---
    KOC256: jj, neříkám neučit to vůbec. Ale na ten úplný základ "co to je programování" my něco co musí být objektové nepřijde dobrý. (Něco co musí být funkcionální je lepší)
    KOC256
    KOC256 --- ---
    DAVIDOWITCH:
    To máš pravdu, že s paskalem se mi začínalo dobře a i dneska neobjektové PHP je mi nejbližší (neživím se programováním ;-)). A taky máš pravdu, že když jsem přešel na JAVU, tak to bylo spousty zmatků... Ale když to člověk už pochopil, tak to bylo žůžo...
    DAVIDOWITCH
    DAVIDOWITCH --- ---
    KOC256: Jenže když máš lidi co neumí vůbec vůbec nic, na úrovni kdy vysvětluješ co je proměnná a cyklus, tak se líp vysvětluje že výpis je před WriteLn (nebo i printf), místo System.out.write (už sem Javu neviděl fakt dlouho, takže si tu syntax můžu mít blbě). Plus teda byl problém když se učilo jak něco seřadit, aby si zkusili základní algoritmy, tak jako.. našli že stačí udělat pole.sort()

    A jako je to dobře, dokonce líp než to psát sám, po tý stránce jak programovat v Javě, ale neplní to úkol Computer Science 101.

    (A na doktorátu jsme pak ještě zjistili že lidi co mají Javu netuší o paměti a musíme je ten kus doučit)
    KOC256
    KOC256 --- ---
    DAVIDOWITCH:
    Proč?

    PASCAL jsme měli na střední. Jakože OK, ale JAVA a objekty mi na VŠ přišlo strašně "jednoduché"... prostě napíšeš tečku a zkoumáš co se tak s tím dá asi dále udělat :-). V tom pascalu jsi tu linii musel si držet sám...
    SPIKE411
    SPIKE411 --- ---
    Potažmo

    IBM and Open Mainframe Project Mobilize to Connect States with COBOL Skills
    https://newsroom.ibm.com/2020-04-09-IBM-and-Open-Mainframe-Project-Mobilize-to-Connect-States-with-COBOL-Skills
    SPIKE411
    SPIKE411 --- ---
    DEEFHA:

    Free course: Announcing Learning COBOL Programming with VSCode - IBM Training and Skills Blog
    https://www.ibm.com/blogs/ibm-training/free-course-announcing-learning-cobol-programming-with-vscode/
    DAVIDOWITCH
    DAVIDOWITCH --- ---
    SUCHRE: Mě furt přijde začínat Pascalem lepší než Java
    DEEFHA
    DEEFHA --- ---
    Meh, moje první zaměstnání po střední škole v druhý polovině devadesátek byl Cobol. Po třech letech jsem sice zdrhnul k webům (byl rok 2000, tak co jinýho?), ale na LinkedIn profilu ten čtvrt století starej zářez z pietních důvodů mám. Čas od času mi na základě toho přijde neodolatelná nabídka, a tu neodolatelnost myslím neironicky. Kdybych to už úspěšně všechno nezapomněl, možná bych se i nechal zlákat :-) Psalo se v tom krásně, v podstatě jednoduchý anglický věty. Koneckonců, a proto to právě píšu, byl jsem tehdy v týmu bejvalejch účetních, který fabrika nechala přeškolit na Cobolisty. Celkem to fungovalo, akorát to byli děsně divný lidi :-)
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    CERMI_FOX: Erlang konci funkci tečkou. jak jinak? :-)
    CERMI_FOX
    CERMI_FOX --- ---
    SUCHRE: náhodou, psát za koncem programu tečku je geniální, to mi chybí doteď :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam