• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOJAProgramovani 40+
    IXTREMIST
    IXTREMIST --- ---
    SULTHAN: tak Oracle nemá zákazníky ale rukojmí. teď jsme u jednoho klienta udělali komplet přechod z hw oraclu - jejich házel chyby půl roku, Oracle ani nehnul prstem s tím, že to stejně nikdo jinej neumí. no, chyba pánové, umí.
    SULTHAN
    SULTHAN --- ---
    KLEINZACH: do oracle chodí umírat právníci.
    KLEINZACH
    KLEINZACH --- ---
    . o O (AS400, SAP ?)
    DEEFHA
    DEEFHA --- ---
    KLEINZACH: Já jsem spokojenej s aktuálním Pythonem, to by mi snad mohlo na těch pár zbývajících let vystačit :⁠-⁠)
    KLEINZACH
    KLEINZACH --- ---
    DEEFHA: par veceru stravenych oprasovanim znalosti neni moc velka cena za zajistene stari :) kam jeste chodi programatori umirat? oracle?
    DEEFHA
    DEEFHA --- ---
    IXTREMIST: Však jo, o tom ten můj komentář byl. Že to vím, ale že už jsem Cobol zapomněl :⁠-⁠)
    IXTREMIST
    IXTREMIST --- ---
    DEEFHA: Jestli umíš COBOL, tak můžeš u IBM / CA technologies udělat pěkný prachy.
    P19
    P19 --- ---
    DAVIDOWITCH: Nj, každý to máme jinak. Já třeba se musím napřed sám doučit fyziku a matiku, než se to s ním učím. Jazyky a češtinu dávám levou zadní.
    DAVIDOWITCH
    DAVIDOWITCH --- ---
    P19: Jo, dítě ve škole je jediný důvod proč sem si vůbec vzpomněl že to existuje
    P19
    P19 --- ---
    DAVIDOWITCH: No pravda, při programování ne :)
    Ale celý život dělám jazyky, studoval jsem jazyky a motám se okolo lingvistiky a NLP (čistě jako zábava), zrovna se dost intenzivně učím slovinsky, takže skrz příbuznost k češtině zrovna slovesné třídy a vzory řeším.
    A navíc mám zrovna syna, který tohle bere ve škole :))
    No jak říkám, zrovna gramatika je věc, která u mě konkrétně nepatří, jako jedna z mála věcí, k tomu, co jsem se učil ve škole a pak už nikdy nepotřeboval. Navíc teda mě to na základce dost minulo a doučil jsem se to všechno až na vejšce.
    Ale chápu, jsem výjimka z výjimky :) Ty kroužkovce jsem nikdy nepotřeboval
    DAVIDOWITCH
    DAVIDOWITCH --- ---
    P19: Vědomě nebo jen mluvíš jak ses naučil a náhodou je to popsaný slovesnými vzory? Jestli to první, sem zvědavý kde
    P19
    P19 --- ---
    DAVIDOWITCH: Hele já slovesný vzory používám furt :)
    JANFROG
    JANFROG --- ---
    DAVIDOWITCH: Jasne ze jo: https://bilakniha.cvut.cz/cs/predmet6099506.html#gsc.tab=0
    (ale zli jazykove tvrdi, ze uz to neni co to byvalo :-)
    DAVIDOWITCH
    DAVIDOWITCH --- ---
    SPIKE411: Učí to ještě Pavel, netušíš? Vím že nasral spoustu lidí při zakládání FITu, protože v nějaký předělávce plánů to najednou a bez konzultace bylo zase povinný pro všechny, přestože byli dohodnutý že nebude. Ale to už je.. taky 13-14 let
    DAVIDOWITCH
    DAVIDOWITCH --- ---
    MARASAN: No a člověk tohle peklo dodělal, zařadil někam ke kroužkovým červům a slovesným vzorům (tj, blbost co už nikdy neuvidí).. šel na doktorát, zjistil že na GPU se sportuje bitonickym merge sortem v distribuované (shared) memory, jen naštěstí ta komunikace je každý s každým, a pomyslel si že přeci jen možné v těch 25 ještě neví úplně všechno na
    světě. (Otoh, reálně sem nic z toho už nepoužil, protože nedělám velkou fyziku a většina věcí co dělám je buď triviálně paralelní, nebo prostě vyžaduje aby všechny nody měly kopii všech dat)
    SPIKE411
    SPIKE411 --- ---
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    DAVIDOWITCH: tak tohle jsme my myslim povinny nemeli (FI MUNI). Dik.
    DAVIDOWITCH
    DAVIDOWITCH --- ---
    MARASAN: Přesný název už nevím, povinný předmět na FELu o paralelním programování, těžký zabiják studentů. Hodně se řešilo programování na systémech s velkým počtem homogenních nodů, takřka výlučně s vlastní (nesdilenou) paměti a point to point konektivitou (tj, žádný velký crossbar, každý model má několik sousedů se kterými mluví přímo a jinak si hrajou na tichou poštu buď předáváním zpráv, nebo rovnou zablokováním cesty na dobu komunikace).

    A teď byly úlohy typu: sort na topologii motýlka se store and forward komunikací (a dotazy na.. už nevím, vím že se to značilo psí.. je to 15 let co sem to dal)
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    Prozradite, co jsou PARy?
    DELVIT
    DELVIT --- ---
    DAVIDOWITCH: mám poslední dobou nepříjemný pocit, že na PARy dojde postupně ve spostech oborů.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam