• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOJAProgramovani 40+
    Diskuze o obzive programovanim pro starsi a pokrocile.
    rozbalit záhlaví
    JANFROG
    JANFROG --- ---
    MLEKAR_STEIN: Diky moc!
    MLEKAR_STEIN
    MLEKAR_STEIN --- ---
    JANFROG:
    co si pamatuju, tak se nastavovalo u externich veci taky akorat scsi ID. ale nidky jsem nemel na externi ksande vic, nez jeden device. ale nejsem si jistej, ze ted mluvime kazdej o tom samym.

    chyby co jsem delal u scsi kabelu:
    1. spravne nacvakane konektory. kazdej jsme aspon jednou museli precvakat obracenej konektor. cervenej prouzek byl 1, je dobry to dodrzovat.
    2. minimalni vzdalenost mezi konektory. nevim kde vyhrabat, kolik bylo minimum, zapomnel jsem to. ale neco jako 20-30cm.
    3. terminace je trochu tricky. je trochu popsana treba tady

    akorat mzslim, ze to ze dvou radicu najednou nebude moct pristupovat k diskum. (reakce na to `zaroven` v zavorce)
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    VONTRIX: bere to celkem s usmevem, rikal, ze byl stejne problem sehnat mlady lidi,ktery by se chteli mainframe ucit a taky jak uz byl pred duchodem tak ho stvaly vikendovy pohotovosti. :)
    VONTRIX
    VONTRIX --- ---
    VYHULENY_UFO: tak to jsem ho určitě potkal. Pokud si stěžuje, jak je Oracle nespolehlivy, tak to bude on :)
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    VONTRIX: delam jednu praci s panem, ktery byl mainfraimista ve sporce. v podstate byl rad, kdyz mohl jit po prechodu na oracle do predcasnyho duchodu. obcas, kdyz se priozereme, tak vypravi pribehy s ibm a sporkou.
    JANFROG
    JANFROG --- ---
    KLEINZACH: Melo by to jit :-) Diky za odkaz. To co tam pisou je mi jasne, musim mit SCSI ID na kazdem host adapteru jine (7,6,5). Co mi ale neni jasne je ta fyzicka vrstva (interconnect v SCSI terminologii).

    Musim na tech adapterech nejak nastavovat ze interni a externi segmenty jsou ve stejnem busu nebo to je automaticky? Jsou tam nejake nekompatibility na co dat pozor? A jak to ladit. To mi fakt neni jasne :-)

    Jo jo, ty SCSI disky co jsem mel ve svem SGI delali velkej rachot - hlavne dost casto kalibrovaly hlavy, to znelo jako kdyz beres sklo pilnikem.
    KLEINZACH
    KLEINZACH --- ---
    (jeste mam doma par scsi disku - brutalne svitorivych 15000 rpm o kapacite 36-143 gig)
    KLEINZACH
    KLEINZACH --- ---
    JANFROG: clovece to jsem ani nevedel ze jde.. njn, v momente kdy jsem se rozhodl poridit scsi domu prisla ssd technologie s muj plan skoncil tam, kde plany obcas konci

    Multi-Initiator SCSI (Sun Cluster Concepts Guide for Solaris OS)
    https://docs.oracle.com/cd/E19787-01/821-0259/x-17eg5/index.html
    todle pomuze?
    VONTRIX
    VONTRIX --- ---
    NAVARA: tak to považuji za samozřejmost.
    JARDABEREZA
    JARDABEREZA --- ---
    Co jsem se díval na ty dokumenty o osmitisícovkách tam mi přijde, že každý druhý horolezec tam(doma) má ženu a děti. A když někdo leze na takovou horu, tak na to potřebuje minimálně měsíc. Ale jestli mají doma harmonický vztah... to nevím, možná že i ne :-D
    JANFROG
    JANFROG --- ---
    MLEKAR_STEIN: Diky! Alespon vim, ze nejsem jednej kdo je tak blbej kdyz to nerozchodim :-)
    JANFROG
    JANFROG --- ---
    VONTRIX: > Zna me a vi, ze mi to na par let vydrzi :)
    Tak to je dobry kdyz Ti to vydrzi. Ja se vratim a do dvou hodin mam pocit, ze bych to nejradeji vsechno zapalil a jel znova :-) Ale je fakt, ze uz jsem tak tech 12 let nebyl na nejakem poradnem vylete, jen takove pricmrndavky. V Kyrgosi mam pytel...No zavidim, no!
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    VONTRIX: A měl jsi v té době už tu životní pojistku na XX mil? :)
    VONTRIX
    VONTRIX --- ---
    JIMX: Je to o dohode. Kazdy rok by to urcite neslo, ale v horach jsem nebyl 12 let a tak mi to manzelka navrhla sama, zda bych si ke 40 nechtel zase vyrazit. Zna me a vi, ze mi to na par let vydrzi :) A vydrzelo ... O deti se postarala a ja mohl vyrazit.
    MLEKAR_STEIN
    MLEKAR_STEIN --- ---
    JANFROG:
    disky na jedne kšandě běhaly úplně v.pohodě.
    ale dva adaptery aby sj povidaly, mezi dvěma pc, to mi neslo.
    JANFROG
    JANFROG --- ---
    MLEKAR_STEIN: Rozhodit vic adaptecu a vic disku na jednom SCSI bus? Nebo je jen jeden adaptec a jeden a vice disku? Jeden host adapter (nejaky adaptec v PCI a / nebo kdo vi co SGI pouzivalo v XIO s jednim az dvema diskama mi chodilo bez problemu).
    MLEKAR_STEIN
    MLEKAR_STEIN --- ---
    JANFROG: kdysi jsem to zkousel rozchodit s adaptec ah1542
    nerozchodil. prd jsem tomu rozumněl.
    blblo nasravení scsi.id
    dodnes si.myslim, ze to bylo blbým terminatorem.
    JIMX
    JIMX --- ---
    btw. jak takovýhle několikatýdenní zmizení ze světa kombinujete s rodinou?
    VONTRIX
    VONTRIX --- ---
    JARDABEREZA: jasne, ja si ke 40 nadelil 3 tydny v Kyrgystanu. Nastoupil jsem u Karakolu do hor a sel a sel a sel... a vzpominal, kdyz mi bylo 20 v Karakoramu, Himalajich ...
    JANFROG
    JANFROG --- ---
    Zmenim trosku tema: mate nekdo zkusenosti s SCSI a s tim mit na jednom SCSI busu vic host adapteru ktery (zaroven) pristupuji k ruznym diskum?
    Mluvim o "klasickem" SCSI zacatkem devadesatek, zadny FibreChannel / SAS / iSCSI. Proste klasicke stare SCSI propojene "ribbon cable" s 72pin centronicsem.

    Ja to v tehle konfiguraci nikdy nepouzival - hodilio by se mi info o te fyzicke vrstve, co potrebuji, na co si mam dat pozor a tak.
    JANFROG
    JANFROG --- ---
    LARS_GUNNER: Kamaradka dela zahradnici a jako bavi ji to a je dobra a vsechno, ale vyzit z toho nemuze ani sama, natoz s detma.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam