• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOJAProgramovani 40+
    DELVIT
    DELVIT --- ---
    JINX: Za škody a máš nějakou odpovědnost za to co děláš.

    Například modelová situace, uděláš špatný update a recovery bude trvat 2 dny. Během této doby přešel zákazník o X miliónů, bude je chtít po tobě. Co budeš dělat?

    v UK pojištění lze např.
    Professional indemnity XM GBP a třeba Public and products liability YM GBP
    KOLCON
    KOLCON --- ---
    SYNTAX_TERROR: Nikdo ti ne podepíše zodpovědnost za byznys škody
    SYNTAX_TERROR
    SYNTAX_TERROR --- ---
    JANFROG: Jak se toho dosahuje? Kdo nic* nedělá, nic nezkazí? :)
    * tim nic myslim smlouvy. Nebo to máš tak ošetřený, že se z případných škod vyvazuješ a lidi to jsou ochotni podepsat?

    A ono dělat něco bez smlouvy člověku asi zadek taky nezachrání, nějaká obecná odpovědnost za škodu tu bude vždycky.
    JANFROG
    JANFROG --- ---
    DELVIT: Ne, ale ja nemam zadnou zodpovednost za nic, takze me to netrapi :-)
    JINX
    JINX --- ---
    DELVIT: Jaké pojištění?
    DELVIT
    DELVIT --- ---
    řešíte někdo pojištění jako freelancer?
    MICRO
    MICRO --- ---
    JANFROG: Podobnou klávesnici (taky SGI) používam dodnes. :)
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    IXTREMIST: uloz.to?
    UETOYO
    UETOYO --- ---
    IXTREMIST: Kdyžtak napiš, nasdílím co mám.
    UETOYO
    UETOYO --- ---
    IXTREMIST: Tištěnou? Tu nedám :D (https://www.amazon.com/Fortran-90-Explained-Michael-Metcalf/dp/0198505582) Ale mám dobré kousky v digitální knihovně: Fortran.
    IXTREMIST
    IXTREMIST --- ---
    UETOYO: cokoliv
    UETOYO
    UETOYO --- ---
    IXTREMIST: Myslíš nějakou konkrétní?
    IXTREMIST
    IXTREMIST --- ---
    nemá tu někdo učebnici COBOL / Fortran / PL1 ? odměna zlatem.
    JANFROG
    JANFROG --- ---
    LIBANON: > neexistovala redukce na monitor
    Existovala - ja take nemel original SGI monitor. Hledas 13W3-to-VGA redukci, jedinej problem pak je, ze to nema standardni VGA sync, ale SoG (sync-on-green). To umely jen nektere CRT monitory, ja mel kliku ze to tenkrat moje CRT umelo. Kupodivu, dost starsich LCD to umi take (takove ty co maji jeste analogovy VGA vstup). Jeste vim, ze existuje nejaka aktivni krabicka, co extrahuje sync z SoG a pusti ho do VGA sync pinu, to jsem ale nikdy nemel.

    13W3 byl tenkrat oblibeny konektor pro UNIX workstation, meli to i nektere SUNy a IBM RS/6000.
    LIBANON
    LIBANON --- ---
    JANFROG: ziskal jsem za odvoz, nekdei asi zbyla klavesnice, neexistovala redukce na monitor, hackovali jsme to pres nejaky remote command v x-windows, uz nevim, je to 20 let. Ale dostali jsem se tam. Pekny pocitac to byl.
    JANFROG
    JANFROG --- ---
    VYHULENY_UFO: Klavesnici mam samo take stylovou (mam k tomu i IndyCam :-)

    DAVE_PAGE
    DAVE_PAGE --- ---
    ja jsem pred asi 10 lety sepsal seznam svych IT knih z hlubokych devadesatek a povesil to na aukro. Behem par hodin prijel borec, vysolil 500kc na stul a cele si to odvezl :) Muj plan byl z toho dostat aspon 100kc na pivo. Kdyz videl ucebnici DBase, tak se tvaril tak stastne, ze jsem pomalu zacinal i smlouvat :)
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    KLEINZACH: na herculesu jsem videl bezet Windows 3.11
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    nekde tam je taky klavesnice a mys s logem Sun...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam