• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOJAProgramovani 40+
    IXTREMIST
    IXTREMIST --- ---
    nemá tu někdo učebnici COBOL / Fortran / PL1 ? odměna zlatem.
    JANFROG
    JANFROG --- ---
    LIBANON: > neexistovala redukce na monitor
    Existovala - ja take nemel original SGI monitor. Hledas 13W3-to-VGA redukci, jedinej problem pak je, ze to nema standardni VGA sync, ale SoG (sync-on-green). To umely jen nektere CRT monitory, ja mel kliku ze to tenkrat moje CRT umelo. Kupodivu, dost starsich LCD to umi take (takove ty co maji jeste analogovy VGA vstup). Jeste vim, ze existuje nejaka aktivni krabicka, co extrahuje sync z SoG a pusti ho do VGA sync pinu, to jsem ale nikdy nemel.

    13W3 byl tenkrat oblibeny konektor pro UNIX workstation, meli to i nektere SUNy a IBM RS/6000.
    LIBANON
    LIBANON --- ---
    JANFROG: ziskal jsem za odvoz, nekdei asi zbyla klavesnice, neexistovala redukce na monitor, hackovali jsme to pres nejaky remote command v x-windows, uz nevim, je to 20 let. Ale dostali jsem se tam. Pekny pocitac to byl.
    JANFROG
    JANFROG --- ---
    VYHULENY_UFO: Klavesnici mam samo take stylovou (mam k tomu i IndyCam :-)

    DAVE_PAGE
    DAVE_PAGE --- ---
    ja jsem pred asi 10 lety sepsal seznam svych IT knih z hlubokych devadesatek a povesil to na aukro. Behem par hodin prijel borec, vysolil 500kc na stul a cele si to odvezl :) Muj plan byl z toho dostat aspon 100kc na pivo. Kdyz videl ucebnici DBase, tak se tvaril tak stastne, ze jsem pomalu zacinal i smlouvat :)
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    KLEINZACH: na herculesu jsem videl bezet Windows 3.11
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    nekde tam je taky klavesnice a mys s logem Sun...
    KLEINZACH
    KLEINZACH --- ---
    a moje bible.. mel sem jenom hercules (cely 2 barvy - dnesni deti nevedi v cem sme museli zit :D ), takze sem misto hrani musel prgat

    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    ukapla mi slzicka. myslim, ze bych taky nasel nejaky knizky, ale musel bych do podhledu v chodbe a musel bych asi vyndat dost bananovek s jinejma vecma...
    KLEINZACH
    KLEINZACH --- ---
    JANFROG: vetsinu uz jsem bohuzel povyhazoval anebo rozpujcoval (tak ze uz se nikdy nevratily - takova ta zelena ucebnice Unix a jazyk C od Brodskeho - https://www.trhknih.cz/kniha/eibgsiric ... nebo podivny cerveny ucebnice C ktery proti Heroutovi byly uplne hrozny ) ... pak bych jeste nekde mel mit Turbo Vision :D

    MLEKAR_STEIN
    MLEKAR_STEIN --- ---
    JANFROG: jee, neco podobneho mel jako workstation kamarad v praci pred dvaceti lety.

    JANFROG: vetsinu jsem mel v ruce bohuzel v dobe, kdy jsem vetsine obsahu nerozumnel.
    ANT_39
    ANT_39 --- ---
    JANFROG: Brno FIT VUT.
    JANFROG
    JANFROG --- ---
    ANT_39: Ostrava, VSB?
    ANT_39
    ANT_39 --- ---
    JANFROG: Na vejsce jsme meli ucebnu s temahle krasnejma strojema. Permanentne tam nikdo nebyl, takze jsem tam obcas zasel neco pohackovat nebo odladit na druhym unixu, aby mi to pak -ansi -pedantic Peringer nehodil na hlavu :)
    JANFROG
    JANFROG --- ---
    A pak jsem jeste vytahl svuj vubec nejoblibenejsi pracovni pocitac. Bohuzel, nekde jsem potratil 13W3-to-VGA a SONY CRT to zvladlo VGA se SoG zdechlo, tak jsem to nemohl zaplnout :-( Musim to nekde sehnat nebo najit.

    JANFROG
    JANFROG --- ---
    TOOMIX:
    QWWERTY:
    Teda, ja se do tohodle klubu s prehledem kvalifikuji, ale kdyz vidim tyhle poklady, tak si pripadam jako mlade ucho.

    Zrovna jsem v Cechach tak jsem vytahal nejake sve starozitnosti.
    Kdo z vas nekdy slysel o necem jako PEXlib? Jak vidite, nejohmatanejsi je Xlib Programming Manual.

    JANFROG
    JANFROG --- ---
    AMBIENTIUM:
    VIDA:
    Pred vice ne 20 lety jsem svoji soucasnou partnerku "balil" na teorii elektomagnetickeho pole. Vysledky se teda dostavily az dlouho po te :-)
    MLEKAR_STEIN
    MLEKAR_STEIN --- ---
    JARDABEREZA: my.jsme pred updatem severu s MS2003 zapalovali svíčku s logem Microsoftu a obcházeli s jsme s ní serverovnu a kancelář.
    (neměli jsme nikde čidla plamene)
    DELVIT
    DELVIT --- ---
    JARDABEREZA: Ty neprogramuješ při svíčkách? To je jasné, proč ti to nemůže fungovat :)).
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam