• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOJAProgramovani 40+
    Diskuze o obzive programovanim pro starsi a pokrocile.
    rozbalit záhlaví
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    - stále místo
    - kvalitní židle (doma mám SecretLabs, ideálně i s volbou velikosti)
    - zvedací stůl, volitelně s walking padem pod ním (ten pad bych asi bral i jako shared kam si na hoďku-dvě přelezu)
    - 4K monitor + druhý (může být menší)
    - tiché místo na práci, kde nebudu rušen
    - místo na cally, kde bude podobné vybavení (tj. pokud něco prezentuji, mohu to prezentovat na fullHD/4K s Jabrou na stole, místo 14" LCD laptopu a sluchátky na hlavě)
    - lepší kafe (la bohema, doubleshot, fathers,...), čaje, sirupy,... gratis / nějaké lehčí jídlo (jak zdravé, tak pro energii) klidně placené
    - klimatizace na 20-24°C, čerstvý vzduch

    DEEFHA: Tohle všechno doma mám k dispozici, bavím se tedy primárně o srovnání office standardu se svým domácím - ať je office na práci alespoň srovnatelný, když už ne lepší.

    GOSHEWAN: Spíše než ten striptýz by mne napadala nějaká masérka na rychlou záda/šíje masáž :) Ale do vlastních requirements nahoře bych ji nepřidával.

    MLEKAR_STEIN: Co boxovací pytel s prostorem na A4 fotku? :)
    DEEFHA
    DEEFHA --- ---
    DEEFHA: Podotýkám, že tam chodím na dva dny v týdnu. Takže je mi úplně u prdele, jak to tam vypadá a na čem sedím. Největším benefitem jsou pro mě peníze, abych to mohl mít hezký doma :⁠-⁠)
    DEEFHA
    DEEFHA --- ---
    Vy jste nějaký zmlsaný, se mi zdá. Váš asi někdy pozvu k nám na exkurzi :⁠-⁠D Nějaký stoly tam jsou, židle cosi noname, kafe prej hnusný (ale to mi nevadí, protože z drog stejně konzumuju jen alkohol), ovoce dvakrát měsíčně, z domu jsem přinesl rezervní PS2 a Wii, jednou za měsíc grilovačka na střešní terase. Jo a posilovna tam prej tak někde je, ale já ji nikdy neměl potřebu hledat, protože běžeckej pás a Ring Fit mám doma. Tak co? Nechcete někdo k nám? :⁠-⁠D
    SUCHRE
    SUCHRE --- ---
    Vana, pohovka a sipky
    JANFROG
    JANFROG --- ---
    MLEKAR_STEIN: Jo jo, mival jsem v kanclu houpaci sit, bylo to dost dobry...
    MLEKAR_STEIN
    MLEKAR_STEIN --- ---
    GOSHEWAN: pořešena akustika a klima.

    kancl pro dva lidi, max tři.


    dobře udělané místnosti na odpočinek.
    tohle je překvapivě těžké udělat, musi jich byt více a menší a jedna spilečna větší.
    a pak.vybavení jak psali ostatní.
    JANFROG
    JANFROG --- ---
    DARK_ONE: To je dobra otazka :-) Musim se zamyslet, jak to nejlepe vysvetlit...
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    GOSHEWAN:

    1) kancelář pro 3-4 lidi max, žádný openspace
    2) stůl aspoň 160*80cm
    3) normální židle
    4) 2-3 monitory (teď mám 3x fullHD)
    5) Pohodlná myš a klávesnice (mam MX Anywhere 2S a MX Keys)
    6) bezdrátová sluchátka (mám AKG Y500)

    dlouho nic

    7) výrobník ledu
    8) kuchyňka a ledničkou, kam si dám co chci, s mikrovlnkou, s rychlovarnou konvicí

    dlouho nic

    9) kolárna
    10) mít kde zaparkovat auto


    Ovoce, gril, PS, gym, fotbálek atd. mi jsou úplně ukradený
    SUCHRE
    SUCHRE --- ---
    Ohledne nevhodnejch nebo spatnejch testu, co jsem psal, se pochopitelne jedna o chybu DEV managementu, za tohle zadnej vyvojar nemuze. Unit testy jsou plne v gesci vyvoje, pak mame takovou sedou oblast, ale end-to-end by uz z principu vyvojari navrhovat nemeli, protoze obvykle nemaji znalosti, zkusenosti ani cas.

    Kdyz si nekdo nechce nechat poradit nebo neni schopnej pochopit, kde je procesni a fakticka chyba, je kazda rada zbytecna, ze....
    E2E4
    E2E4 --- ---
    GOSHEWAN: este .. masáže. angličtina i pro pokročilý.
    GOSHEWAN
    GOSHEWAN --- ---
    E2E4: Tusim ze jsem v jedne casti kanclu videl nejake bici a kytaru v zasedacce (: Nevim ale vubec jestli to je ofiko nebo jek kreativni vyuziti mista. Ten zbytek vicemene asi mame.

    Problem s ovocem je ze do kanclu porad chodi strasne malo lidi a tak je tezke odhadnout kolik ho brat, aby se nemuselo vyhazovat (a aby lidi neremcali, ze tam neni cerstve ale od vcera). Napr. kdyz bylo neposledy pivo, tak jsem koncil pozdeji (cca 19:00) a v kanclu uz nebyl doslova nikdo (pivo se pak dojelo druhy den rano ke snidani/obedu).
    GOSHEWAN
    GOSHEWAN --- ---
    Dik za vstupy!

    Zidle, stoly i displaye mame myslim celkem obstojne (jsou to nejake zahnute 4K dell super sirokouhle kravy, ale z hlavy nevim, jsem doma : ) Stadup desky mame pro zajemce, taky cast mist je pevnych. A urcite vim o par lidech co si rekli o neco spesl a firma proplatila. Win stroje mame cca tyhle https://www.alza.cz/dell-precision-5540?dq=7225312 (64gb ram, horsi grafika), Macy nevim, ale afaik nejake taky dost nove. Barak samotny je dost novy (MainPoint, takze klima celkem jede, mame to hezky moderne udelane vc. ruznych zasedacek (i mini pro jednoho/dva) s odhlucnenim.

    Ty volnocasove veci (psko, fotbalek...) jsou spis v ramci pracovni doby (kterou teda nemame uplne definovanou) nez ze by kvuli nim nekdo zustaval dele. Na druhou stranu jsem tam jednou o vikendu vzal deti a nahodou se tam potkal s kolegou, ktery mel stejny napad ((:

    DARK_ONE: V predchozim kanclu jsme meli 3D tiskarnu, ale nemyslim si ze byla moc vyuzivana. Nicmene hardware lab by mohl byt dobry, jen se obavam ze si to nikdo nebude chtit vzit na starost. Zkusim to ale nadhodit, dik! Na trenera jsem zapomnel - chodi k nam dvakrat tydne nejake vysporotvane slecny na streching a myslim, ze to jede i online. A taky mame nejake lekce anglictiny a muzeme chodit na nejake skupinove lekce vedle do fitka. Mozna nejake ty soft-skills by se ale chytly, opet dik!
    SATAI
    SATAI --- ---
    Jo vlastne, 3d tiskarna. To je super vec.

    Musim skocit mrknout, v jakem stavu je ted ta u nas, chci tisknout drzak na Mac Studio pod stul a ten se mi na domaciho Miniho nevejde.
    E2E4
    E2E4 --- ---
    GOSHEWAN: Herman miller židle, nebo jiný prémiový

    velký monitory

    standing stoly (pro mne osobně nezajímavé, ale dost lidí chce)

    dost meeting místnosti a kutlochu kam lze zalézt a soustředit se - žádný sebevražedný budky

    chill místnosti, gauč apod

    dobře vybavený hudební salónek / zkušebna

    čerstvý ovoce furt
    *dobrý* kafe
    oříšky
    zmrzlina
    DARK_ONE
    DARK_ONE --- ---
    JANFROG: klidne to okenko jeste nech s dovolenim pootevreny - kde osobne ve svy domene vidis ty limity unit testu (krome obtiznosti testovani low level/nedeterministickyho kodu)?

    GOSHEWAN: (disclaimer: jsem sam v kanclu a full remote uz 8 let, ale:) z nejakejch neotrelejsich on-site perks me napada jednak firemni hackerspace / hardware lab / tool shed (naradi, cncko, plotter/3d tiskarna). I.e. vytvorit prostor pro nakou spolecnou aktivitu. A pak treba zaplatit parkat tydne trenera (do ty posilky)/masaze/cvicici na jogu/psychologa-kouce/nekoho, kdo se zivi psanim/psanou komunikaci. Proste nekoho, kdo jednak pritahne ty lidi (protoze remote to sice jde, ale imho to moc dobre nefunguje) a jednak to ma pridanou hodnotu k ty praci samotny, i kdyz to s ni nesouvisi. Ale chce to asi zavest/otestovat/iterovat postupne, a nebat se to zase zavrit, protoze to muze znit fajn, ale ve vysledku to taky muzou byt jen propaleny penize, co se mohly dat na bonusech.
    JARDABEREZA
    JARDABEREZA --- ---
    GOSHEWAN: U mě by to určitě byla ergonomie. Abych mohl pohodlně sedět. Natáhnout si nohy pod stůl. Prostředí kde není hluk (např. minulé práci odhlučnili stropy a fakt to pomohlo). Přijemná teplota v místnosti, kde se v létě člověk nesmaží a v zimě nemrzne. Čerství vzduch. A hlavně sestava monitorů na kterou jsem zvyklý z domu (pracovní plocha je jako 6× FullHD).

    Nějaké dobré stravování a snacky zní fajn. To je celkem praktické.

    Ty volnočasové věci sice zní fajn. Ale já jsem si všiml, že po 8 hodinách práce prostě nemám chuť tam strávit ještě 1-2 další :-D Chuť jít domů je prostě větší. Ale ne všichni se třeba domů vrací rádi :-D

    HOLAKAC
    HOLAKAC --- ---
    GOSHEWAN: doplnil bych vlastní kancl, ale chápu, že vzhledem k velikosti týmů je to dost nerealizovatelný :P
    VIDA
    VIDA --- ---
    SATAI: Stůl sem si teda taky eště nenastěhovala. Jinak vlastní židle a monitor skoro vždy.
    SATAI
    SATAI --- ---
    Doplnim, ze pokud jsou solidni $$$, tak si to klidne dodam i sam za svoje (asi az na stul, nedovedu si predstavit, ze si do prace prinesu stul a mistni nekam zahodim do kumbalu)
    OMNISLASH
    OMNISLASH --- ---
    GOSHEWAN: A jak pise SATAI nize - kvalitni monitory. To je za me uplny must have pro chozeni do office.
    OMNISLASH
    OMNISLASH --- ---
    GOSHEWAN: Zvedaci stoly a fixni misto bez potreby rezervace.
    SATAI
    SATAI --- ---
    GOSHEWAN: Za mne

    - standup desk a poradna zidle (naprosty zaklad, bez ktereho proste ne-e), poradny display

    pak dlouho nic

    - poradne kafe (tim myslim vyberovka)
    - jidlo (ne nutne obed, ale pokud dostanu ve ctyri hladik, tak proste bud koncim a jdu nebo mne tam slusny sandwich a banan udrzi na dalsi hodinu, dve)
    - pivo by potesilo, ale na rozdil od kafe na nem nefunguju
    - gym... asi si dovedu predstavit, ze nemit za rohem park, vzal bych za vdek i tim
    - fotbalky, PS5... nikdy mne nenapadlo neco takoveho pouzit (kecam, jednou, jeste v Sunu)

    Jinak nejlepsi lakadlo byla Avasti kantyna (holky Doubleshotky u espresso stroje, solidni obedy, dorticek)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam