• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOJAProgramovani 40+
    SATAI
    SATAI --- ---
    Nebo mrňouse přitáhne něco ze školky a prostě nepočítáš sickdaye a netaháš se s tím k doktorce...
    QUANTI
    QUANTI --- ---
    HOLAKAC: běžný je, že se prostě domluvíš se šéfem, kdy a na jak dlouho můžeš odjet. Ostatně jako v případě normální dovolený, jen prostě nikdo nepočítá a nedá ti stopku, že na ten poslední tejden o Vánocích už ti nezbylo dva a půl dne.
    SATAI
    SATAI --- ---
    HOLAKAC: tak tohle si asi nepředstavoval pod tím pojmem nikdo ;-)
    HOLAKAC
    HOLAKAC --- ---
    SATAI: no asi jsem to pochopil blbě, ale GOSHEWAN se ptal na neomezenou placenou dovolenou, to ti snad nikde nedaj (?), nebo se jako běžně sebereš na 4měsíce v roce cestu kolem světa off-grid, 8měsíců odmakáš a zaměstnavatel je spokojenej ? Pochopil bych bych nějakej kompromis.
    SATAI
    SATAI --- ---
    HOLAKAC: jak "mimo"?
    SATAI
    SATAI --- ---
    CERMI_FOX: Tohle jsem slychaval o US. U nas to je takove... no proste ceske. Ty nedelas hovadiny a sef ti nesvini. Oba spokojeni.
    HOLAKAC
    HOLAKAC --- ---
    Jakože unlimited vyloženě mimo ? Už jsem zažil pár bez-závazkových kolegů, co jeli třeba na měsíc na hory, s tím že dělali odpoledne/večer, a přes den lyžovačka. Ale to je hádám běžná klasika :)
    CERMI_FOX
    CERMI_FOX --- ---
    SATAI: tak to je dobré, to funguje hezky.
    Když jsem o tom četl, tak vždycky psali, že si tu dovolenou jde vzít jen pokud má daný člověk vše hotové, což je u programátora s nekonečným streamem čekající práce IMHO nedosažitelný cíl a lidi jsou pak rádi, když si vezmou týden na Vánoce
    ANT_39
    ANT_39 --- ---
    OVECKA_MJ: Vsak. Uctarna uctuje jako dovolenou asi vsechno a neresi. Pro pripad nejakych kontrol je prvnich dvacet dni ta mandatorni, a ta se doklada, a ten zbytek jsou individualni benefity. Ja se v tom mozna malo vyznam, ale pripada mi, ze tam neni nic nejasnyho.
    OVECKA_MJ
    OVECKA_MJ --- ---
    ANT_39: chapu, co pises, u nas se neresi ani ta prvni cast. proste se nebavime o tom, co je oficialni a co ne. Proste si bereme dovolenou.
    ANT_39
    ANT_39 --- ---
    OVECKA_MJ: Ctyri tydny mas mandatorni ze zakona, takze prvnich dvacet dni PTO je ta oficialni, zbytek neoficialni, ne? Dava smysl s tim nejak vic kouzlit?
    OVECKA_MJ
    OVECKA_MJ --- ---
    GOSHEWAN: my máme... cca jak píše satai, ale bez rozlišení oficiální a neoficiální. To dělá účetní firma nějakejma kouzlama
    KEJML
    KEJML --- ---
    CERMI_FOX: U nás externisti mají i firemní počítače a pokud vím, tak si je nijak formàlně nepronajímají. Nefakturují ale přímo firmě, ale nějakému prostředníkovi.
    SATAI
    SATAI --- ---
    OTAZKAKONCE: `brunch` by byl muj oblibeny benefit
    SATAI
    SATAI --- ---
    E2E4: pet tydnu si musis vzit, jinak bubu. Vic si muzes brat nejak rozumne (t.j. neprijde to blbe ani tobe ani sefovi ani teamu, stredni hodnota snad byla tyden a kus navic na osobu). Jsou kolem toho nejake organizacni quirky, jako ze musis nejdriv vybrat ofiko dovolenou, pak unlimited (coz napr. znamena, ze ted mam nahlasene vanoce jako oficialni dovolenou, kdyz si chci pridat par dnu pristi tyden, tak musim ukousnout kus vanoc, nahlasit prisi tyden a pak na ty vanoce hodit unlimited)
    OTAZKAKONCE
    OTAZKAKONCE --- ---
    K te angličtině: můj kolega z ukrajiny standardně píše že 'just updated the last changes in brunch XY.. "

    Vzhledem k tomu že je na seniorni pozici a je dost citlivej na kritiku, nechávám ho v tom.
    E2E4
    E2E4 --- ---
    SATAI: jak to v praxi funguje? vzal bych si dovolenou přes celý prázdniny..
    SATAI
    SATAI --- ---
    GOSHEWAN: my máme
    GOSHEWAN
    GOSHEWAN --- ---
    VOY: Ocividne je stale prostor kam ty benefity posouvat (: Dik

    Stejne si pripadam trochu nepatricne, kdyz to tady tak ctu. Mame se az moc dobre (:

    Jeste by me zajimalo, kdo z vas ma unlimited PTO (v CR).
    JIMX
    JIMX --- ---
    CERMI_FOX: tak když si pak dokáží před fu obhájit, že to není Švarc ...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam