• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOJAProgramovani 40+
    JANFROG
    JANFROG --- ---
    JARDABEREZA: Za me tohle je dost komplikovane, obzvlaste kdyz delas na globalnim trhu (a pro US klienty).
    Muj postoj je, ze mas v zasade dve moznosti:
    - "hope for the best"
    - cely problem kompletne obejit tak abys to nemusel resit. Tim, ze budes delat jen open-source na na cokoliv closed-source se ani nepodivas (to delam ja, tedy krom jedne male veci, kde pouzivam prvni pristup a sazim na dobre vztahy s autorem :-).

    Tuhle strategii mam uz par let. Nedavno jsem na (sranda) konferenci ukazoval nejake nove vylepseni do GDB a ostatni lidi z firmy se toho chytli a hned se zacali ptat jako ze v tom (closed-source) systemu maji tenhle problem se schedulereme, ze to funguje tak a tak a jak pouzit ty moje hracky na ladeni toho a na ferovku jsem jim rekl (pred nevyssim sefem co podepisuje me faktury :-) ze diskutovat scheduler muzou jak je libo, ale ja u toho nebudu a odesel jsem.

    Ted, dost blizko me, bezi soudni spor (IP infingement, prave v Delaware :-) a musim rici, ze jsem sakra rad ze to cele muzu za sebe smest ze stolu s tim "never seen the thing, never had access to it, there's nothing to talk about".
    E2E4
    E2E4 --- ---
    SPIKE411: ono se teda možná psát software i na autorskou smlouvu, jako když píšeš knihu, kde je to zdaněné velmi příznivě srážkovou daní. ale nejsem právník a účetni, možná je to nesmysl nebo to už ani neplatí.
    JARDABEREZA
    JARDABEREZA --- ---
    Jestli/než si udělám nějkou knihovnu/šablonu, tak to budu řešit s právníkem. Ale spíš mě zajímalo udělat si nějaký přehled, kdo to jak řeší/řešil, abych měl představu co je běžné.

    P19: Oni si do smlouvy stejně vždycky napíší, že spory se řeší v Nizozemsku, Delaware, Mumbai, Německu, ... a řídí se jejich legislativou. Tak v těch příštích bude asi "Brno" :-D
    SPIKE411
    SPIKE411 --- ---
    MKA Nosko: Vývoj software z pohledu právního
    https://www.mka-nosko.cz/posts/vyvoj-software-z-pohledu-pravniho/
    SPIKE411
    SPIKE411 --- ---
    Právo IT - Práva k software na objednávku | epravo.cz
    https://www.epravo.cz/top/clanky/pravo-it-prava-k-software-na-objednavku-111074.html

    (Samotného mě dost překvapuje, že u OSVČ se to bere jako zaměstnanecké dílo. To jdeme tomu švarcu dost naproti. 🙃)
    E2E4
    E2E4 --- ---
    P19: já teda jenom jdu okolo, ale myslím že je dobré tohle mít ve smlouvě, ať je to jednoznačné..
    P19
    P19 --- ---
    JARDABEREZA: Tak to už je vyšší level, kdo ví? Ale tipnul bych si, že jo..
    JARDABEREZA
    JARDABEREZA --- ---
    P19: Uplatňuje se tohle i zahraničně? Pro ČR jsem už asi 5 let nic nedělal.
    P19
    P19 --- ---
    JARDABEREZA: No, pokud to neošetříš nijak zvlášť ve smlouvě, tak co napíšeš pod sro, tak je firmy a ta poskytuje licenci. Co napíšeš jako osvč, tak práva automaticky přechází na objendatele.
    Aspoň takhle jsem to někde četl a mám za to, zě to tak je. Kdyžtak mě někdo opravte, třeba kecám nesmysly.
    JARDABEREZA
    JARDABEREZA --- ---
    PROTEKTIK: Říkám tomu "Stockholmský syndrom". :-D Ale samozřejmě k tomu používám TypeScript. Trochu sázím na to, že pro náhodně kolemjdoucí programátory to bude natolik nepříjemný zážitek, že už ho nebudou chtít opakovat nebo ještě lépe se toho zbavit a dát to někomu jinému (mě) a budu mít pořád dostatek práce :-D To co tam teď mají se tváří jako webový prohlížeč, ale webový prohlížeč to není. Takže z CSS vlastností funguje cca jen 20-30% a k tomu ještě nefugnují všechny hodnoty/syntaxe. V8 engine je moderní a netknutý, ale z funkcí prohlížeče tam toho taky dost chybí... např. canvas element nemá metody pro získání a vložení pixelů :-D
    PROTEKTIK
    PROTEKTIK --- ---
    "Navíc se pluginy do Photoshopu píší v JavaScriptu"

    :O Tak tohle je zvláštní forma masochismu.
    JARDABEREZA
    JARDABEREZA --- ---
    Vy kdo děláte nebo jste dělali na živnost a vývoj na zakázku. Jak řešíte licence a zdrojový kód? Kdo je majitelem díla? Vy s tím, že zákazník má licenci anebo zákazník? Posíláte zákazníkům i zdrojový kód?

    Jde mi o to, že když dělám projekt vždy od základu, tak nemám problém poslat zdrojový kód. Ale v okamžiku, kdy bych si udělal nějaký knihovny nebo frameworky, tak se mi to nebude chtít posílat potenciální konkurenci, protože nevím kdo projekt převezme po mě. Navíc se pluginy do Photoshopu píší v JavaScriptu (z větší části) a tam se to špatně schovává :-D
    GIOMIKY
    GIOMIKY --- ---
    Co si myslite o index llama?
    code lama
    https://clama.neocities.org/
    DJFRACTAL
    DJFRACTAL --- ---
    Pracujeme na autorizaci pro aplikaci v Blazor/.NET a už se to s námi táhne pěkných pár týdnů a valí se to před námi jako solidní blok. Je tady někdo, kdo má zkušenosti přímo s tímto? V podstatě si nevíme rady, všecko se tváří, že je jak má, ale asi se nám něco nepovedlo :) Kdyžtak pošta, díky!
    MICRO
    MICRO --- ---
    DELVIT: Díky, užil jsem si.

    A šéf nakonec vyměkl. ;)
    DELVIT
    DELVIT --- ---
    MICRO: užij si dovolenou, doufám, že budeš mít klidný a krásný výhled do zeleně :)
    VDFLAT
    VDFLAT --- ---
    Kolega prehledl chybu v PR a sype si popel ma hlavu:

    For such lapse of judgement, I should be promoted to customer.
    MICRO
    MICRO --- ---
    OT:
    Přes půl roku pracuji na věci, která do nemalé míry překopává celou codebase, a dnes mi šéf píše:
    ...
    So we could hopefully merge it next week when you are away.

    Už se těším až si vyložím nohy na stůl a vypnu telefon. :)
    JANFROG
    JANFROG --- ---
    FRAKIRA: Vidim, ze jsi vytrvala :-) Dej mi tyden, ozvu se Ti. Treba se dohodneme.
    FRAKIRA
    FRAKIRA --- ---
    (Ani tady neni nekdo, kdo by stal o pomoc neprijemne dukladne testerky se svym soukromym projektem? (ne hra ani nic podobneho, kde je mozne se ztratit))
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam