• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOJAProgramovani 40+
    Diskuze o obzive programovanim pro starsi a pokrocile.
    rozbalit záhlaví
    SATAI
    SATAI --- ---
    KLEINZACH: to tam ted nejak nevidim? Jinak ja ted kupoval 8tb a pak vezmu jeste jeden, abych nahradil RAID v domacim pocitadle. Lepit to z 2tb SSD uz bylo neunosne.
    KLEINZACH
    KLEINZACH --- ---
    SATAI: me zaujala sleva na 4 tera samsungu 870, je o litr levnejsi nez normalne
    SATAI
    SATAI --- ---
    JINX: tady už ti jede ten na živě:

    Aktualizovaný přehled slev na Black Friday 2023. Kde a co se vyplatí nakoupit? – Živě.cz
    https://www.zive.cz/clanky/black-friday/sc-3-a-219308

    (Nuda, nuda, šeď, šeď)
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    JARDABEREZA: v Evrope se bezne stavi jen pulka dalnice - mosty, tunely - a je tam obousmerny provoz. V Gruzii dokonce maji tu pulku dalnice jen v jednom smeru, druhej smer nestoji a jezdi se po okreskach. Google Maps pred par rokama, co jsme tam byli, nas tam furt chtely poslat a vsechny najezdy samozrejme zavreny. Bizar. Jako v IT.
    JARDABEREZA
    JARDABEREZA --- ---
    SAJAGI: Tak bývají tam dilatační spáry u těch větších a ty mosty jsou defacto na kolečkách... ale metrová dilatační spára je trochu extrém :-D

    Na Novém Zélandu mají občas ve zvyku stavět jenom půlku mostu (jeden pruh) i u dálnice, protože vědí, že jim to stejně nejspíš vezme voda :-D
    CERMI_FOX
    CERMI_FOX --- ---
    SAJAGI: "a prosím ještě zapnout autobusové nádraží, kde nám budou přistávat letadla"
    SAJAGI
    SAJAGI --- ---
    CERMI_FOX: "Dobrá práce, šlo by ho posunout o metr doleva?"
    KOJA
    KOJA --- ---
    CERMI_FOX: Presne. Za tyden postaveny, za dva zase dole, v souctu skvele zivobyti.
    CERMI_FOX
    CERMI_FOX --- ---
    SUCHRE: ale zas by byly postavene za tyden misto za 10 let :)
    DEFILA
    DEFILA --- ---
    SUCHRE: Kdyz vidím ta videa stavby mostu v Indii :)
    SUCHRE
    SUCHRE --- ---
    A taky nejspis v jiny kvalite. Kdyby se mosty delaly jako software, tak kazdej druhej do tejdne spadne.
    DEFILA
    DEFILA --- ---
    Tak trochu off topic, ale zaschlechnuto u stolu u piva...
    "já vůbec nechápu jak se jim to podařilo vybuildit" del pánsky hlas, "tam je to strašný monolith" pokračoval, tak jsem otočil hlavu a zjistil, že diskutující jsou jistě v důchodu, takže klobouček :) poté, co pokračovali přes oblouky a stavbu mostu jsem pochopil, že používáme stejne výrazy, ale stavíme jiné produkty :)
    JARDABEREZA
    JARDABEREZA --- ---
    IXTREMIST: U zaměstnanců je to asi jiné... ale pokud živnostník ušetří na židli 10 000 Kč a potom kvůli bolesti zad nebude pracovat třeba týden... nebo tři dny bude běhat po doktorech... můžete si zpočítat o kolik méně vyfakturujete.
    IXTREMIST
    IXTREMIST --- ---
    VOY: Já u těchto nákladů jedu logiku - kdybych byl truhlář a potřeboval pilu, tak se nebudu zdráhat za ní dát 25 000 aby fungovala jak má. tak proč bych měl šetřit na židli/stolu/monitoru atd...
    FARIN
    FARIN --- ---
    Područky ve výšce stolu, ale posunuté dozadu. To je za mě ideál
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    VOY: dik. zidli mam z kancelarskych prebytku, ale rovnou jsem tam k ni dokoupil bederni a hlavovou operku, protoze tyhle doplnky se jinak shani pekne blbe :))
    JARDABEREZA
    JARDABEREZA --- ---
    VOY: Já byl dneska omrknout židle v showroomu a měli tam i https://www.kancelarskezidle.com/1050409-ergonomicka-zdravotni-operka-predlokti-ergorest-332-126 ...vypadá to sice dost divně... ale když jsem si to zkusil tak mi to přišlo dost pohodlné. Já když nemám opřený loket o stůl tak to není ono, jenže abych si ho mohl opřít, to si pod ten stůl musím skoro lehnout :-D Myslím, že to vezmu v bílé barvě ve verzi kde ta opěrka ruky je kratší.

    Co jsem si tam zkoušel područky židlí, tak mi to prostě nešlo seštelovat, aby tam ta ruka dobře sedla.
    VOY
    VOY --- ---
    Poradne nastavitelny podrucky to je naprosty zaklad. Vyskole stavitelny tak, abych zajel pod stul, ale zase s nastavitelnym uhlem, abych si o ne mohl podpirat ruce pokud nezajedu. Idealne pak posuvne zleva do prava. Ale to samozrejme cloveka tak nejak prirozene dostane k zidlim kolem 800-1000 euro. Coz si ale myslim, ze je opravdu rozumna investice, kdyz na tom clovek sedi furt. Doporucuji sledovat https://www.officeoutlet.cz/, vzdycky se neco dobryho najde za rozumnou cenu.
    KLEINZACH
    KLEINZACH --- ---
    PJOTRIK: heh, podrucky tvrdosijne odmontovavam v kazde praci :)
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    PJOTRIK: k tomu je super rohovej stul, do kteryho zaplujes a mas pod loktama mnohem vic desky
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam