• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOJAProgramovani 40+
    OMNISLASH
    OMNISLASH --- ---
    JANFROG: To je docela normal. Podle urovne zasrackovani kodu vetsinou bezpecne poznam, ktery externi dodavatel to pro nas delal. Jestli ma nekdo pocit, ze php pritahuje neumetla, co rezignovala na jakekolik sebezlepseni a kod pisou jako prasata bez spetky radu a citelnosti, tak abap, to je uplne jiny svet. Typek s 20 lety praxe v abapu = typek, co pise abap presne tak prasacky, jak jej psali konzultanti 20 let zpet a ani o pismenko lip.
    RUDOLF
    RUDOLF --- ---
    JANFROG: tohle řeší ale git blame, ne? Pokud teda nereversengineeringujete
    SIRLOON
    SIRLOON --- ---
    JANFROG: a co teprve perl, za mesic to nepoznal ani ten autor
    JANFROG
    JANFROG --- ---
    Z jineho soudku - ve vsech ucebnicich programovani a takovych tech "self-help" knizkach se pise jak je dulezite psat kod citelne, s komentarema, spravne nazvy a pod aby az to bude nekdo cist...vsak to znate.

    Ale nikdo nikdy nerikal, ze je tak dulezite vedet, *kdo ten kod napsal.

    Nedavno jsem hledal neco v kodu (v Ocamlu - v tom nejsem zrovna zbehly :-) a nedavalo mi to smysl, desna haluz. Pak jsem mluvil s kolegou, tak jsem si jen tak mimochodem postezoval co to tam typek (Peter Sewell) psal za haluze a kolega "To ale nepsal on, tohle jsem psal ja." A najednou to cele zacalo davat smysl! Nestalo se mi to prvne...
    SPIKE411
    SPIKE411 --- ---
    KLEINZACH
    KLEINZACH --- ---
    tady mate nejake koukani na patek :)
    The History of X11
    https://www.youtube.com/watch?v=R-N-fgKWYGU&t=32s
    MUXX
    MUXX --- ---
    AREDHEL: ja jsem si rikal, prece nebudu navrhovat aby se do ankety dal postup vypoctu. na to jsou tu prilis inteligentni lidi. a pak jsem to sam spocital blbe.
    FARIN
    FARIN --- ---
    AREDHEL: neboj, nejsi v tom sam :)
    AREDHEL
    AREDHEL --- ---
    NAVARA: hm, ještě tak kdybych tu anketu nevyplňoval u vaření čaje, mohl jsem si všimnout, že odpovídám na něco jiného než je v anketě. Můj výdělek 2023 není menší než 50% roku 2019. Sakryš.
    CERMI_FOX
    CERMI_FOX --- ---
    MARASAN: jako zamestnanec ano - firma plati stabilne a mzda je smluvne dana pro kazdy mesic stejne.
    Vykonova slozka je taky znama, protoze jako kazdy rok se nepovedlo dosahnout cilu, takze bonusy programatori nemaj.
    NOHOUS
    NOHOUS --- ---
    NAVARA: hele asi moje osobní OCD, ale co když mám 125.5 %? To je takový problém používat polootevřené intervaly, zapsané nerovnostmi?
    GOSHEWAN
    GOSHEWAN --- ---
    Ja to bral jako porovnani hrubeho platu, ne celkoveho vydelku. To bych na tom byl asi jeste o kus lepe.
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    MARASAN: Tak pokud nejsi na hraně některého z těch rozmezí, tak i třeba 20% ročních bonusů se může do možností vejít :)
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    Ja treba vubec nevim jestli a pripadne jaky budu mit bonusy za 2023
    MLEKAR_STEIN
    MLEKAR_STEIN --- ---
    MARASAN: vice mene jo. ;
    JARDABEREZA
    JARDABEREZA --- ---
    MARASAN: Já to beru z hodinové sazby, kterou jsou zákazníci ochotní akceptovat. To, že dělám málo hodin není většinou problém trhu, ale můj osobní :-D Akorát v létě nebylo do čeho píchnout a projekt do šuplíku se nepodařilo prodat.
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    Vsichni uz znate vydelek za 2023?
    NAVARA
    NAVARA --- ---

    Oproti roku 2019 je můj výdělek za 2023

    69 hlasy od 69 respondentů

    MLEKAR_STEIN
    MLEKAR_STEIN --- ---
    MUXX: no a taky nsem na tom hůř by ram mělo byt.
    MUXX
    MUXX --- ---
    JARDABEREZA: a rozsah 25% staci? nebo vic detailne. ocekavam podle statistik cca 100 odpovedi
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam