• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DWAYSTAR WARS seriály - Spoilery povoleny!
    SEJDA
    SEJDA --- ---
    ARAON: ok tak ja jsem hodnotil 1. serii ;)
    ARAON
    ARAON --- ---
    THRAWN
    THRAWN --- ---
    SEJDA: ja jsem taky tak v pulce, zatim ale super, druhej dil nejlepsi
    SEJDA
    SEJDA --- ---
    ARAON: co je potom prvni serie?
    ARAON
    ARAON --- ---
    MAWERICK: Ano. Druha serie uz je venku.
    SEJDA
    SEJDA --- ---
    MAWERICK: 1. serie ma 9 dilu.
    MAWERICK
    MAWERICK --- ---
    SEJDA: Už je venku druhá série?
    SEJDA
    SEJDA --- ---
    Co to, nikdo si nenasel cas na Visions?
    1. super
    2. yeaah
    3. what the heeelll
    4. love ghibli
    5. ?
    6. ?
    CLUMP
    CLUMP --- ---
    Jeste k tomu, jakej pribeh chteli v Mandovi 3 vypravet, mi prijde fakt zajimava tahle analyza (opet od Ryana Areyho, neda se nic delat):

    Mandalorian: What's the Point of Season 3? | Secret Meaning EXPLAINED
    https://youtu.be/WRExwdpBNCk


    Mandalorian: What's the Point of Season 3? In this video we break down all of the secret meaning and subtext in the Star wars show. The series is retelling the historical story of the Jewish people rebuilding the second temple.
    CLUMP
    CLUMP --- ---
    Mne v tomhle ohledu prisel idealni Andor. 12 epizod s delkou 40-60 minut, zadnej filler, v podstate to byl takovej plnokrevnej roman o cca ctyrech delsich kapitolach. Na druhou stranu u Manda ten castecne epizodickej format chapu, vzhledem k tomu, cim se priznane inspiruje. A byl takovej uz od zacatku. V treti rade se to mozna o neco vic tlouklo se snahou vypravet i ucelenejsi a rozmachlejsi pribeh… Vadna varka mela 16 epizod na serii a tam mi mira vaty prisla vetsi nez u Manda. Rikal jsem si, kdyby to naopak zkrouhli na nakych 8-10 dilu, vic semkli a soustredili se na tu hlavni linku a min na dobrodruzstvi/quest tydne, bylo by to silnejsi. I tak ale mely obe serii a zvlast druha fakt dobry dily.

    Klonovy valky byly puvodne dlouho pres dvacet dilu a taky to bylo hodne hit and miss (coz rikam presto, ze je celkove mam velmi rad a nedam na ne dopustit), ale tam pomahala forma antologie, kdy se stridali hlavni postavy a uhly pohledu. Asi nemam zadnou pointu. Zrejme proste zkousi ruzny formaty a jak budou fungovat v dobe streamovani, kdy asi zatim jeste nikdo uplne poradne nevi, co funguje nejlip z hlediska pomeru spokojenost divaku/naklady/udrzeni predplatitelu…

    Battlestar Galactica fungovala i s 20+ dilama na serii a mira filleru mi prisla spis mala. Jenze to uz je docela davno a asi specialni ukaz. BSG byl spis jakoby robustni roman, nez klasickej serial…
    JBR
    JBR --- ---
    DWAY: Knížky The Art of Star Wars: The Mandalorian. Na třetí sezónu zatím nevyšla.
    MAWERICK
    MAWERICK --- ---
    IKARI: SW přestaly, co se nějakyho tvůrčího směru týká, dávat smysl s nástupem KK... Jestli je pravda něco z toho jak probíhá ten vnitřní boj tak to může být prostě jen to že to chce někdo zlikvidovat. Z jakýchkoliv důvodu...
    IKARI
    IKARI --- ---
    MAWERICK: presne muj point - proto mi prijde sileny, ze ma Mando v sobe toho filleru tolik, i pres ten kratsi format
    MAWERICK
    MAWERICK --- ---
    IKARI: Proto až na výjimky (třeba nedávné Strange new worlds) nejsou "epizodni" a každá epizoda je "důležitá" pro celkový dej. Nemáš už moc filler epizod. Což třeba u Stargate např. rozhodně nebylo...
    IKARI
    IKARI --- ---
    MAWERICK: to jo, ale kolik veci narves do jedny jednotky casu je porad stejny
    MAWERICK
    MAWERICK --- ---
    Já to obojí chápu... :) jen jsem poukazoval na to že "standard" se změnil
    DWAY
    DWAY --- ---
    MAWERICK: a tento format taky vetsinou byl uzavrene epizody s tim ze pribeh posunulo dopredu jen par dílů. Vetisnou nekde uprostřed a pak závěr. A zbytek vesmes fillery.
    ARAON
    ARAON --- ---
    MAWERICK: Za tim jsou hlavne prachy. Divaci si zvykli na to, ze dneska serial vypada jako film (dik, Game of Thrones), ale to se da ufinancovat jen za cenu toho, ze je mensi pocet epizod.
    MAWERICK
    MAWERICK --- ---
    IKARI: Řekl bych že doby toho o čem mluvíš jako o "standardní" sérii (kolem 20 dílů) jsou asi dávno pryč... Žádný "nový" seriál co s si pamatuju v posledních letech tolik dílů v sérii neměl.
    IKARI
    IKARI --- ---
    CELLINDRA: me fascinuje, ze tohle ma 8 dilu, to je 1/3 toho co je asi "standardni" serie, za kterou beru napr. ~jednu serii SG-1 nebo Star Trek TNG ... u tehle "kratsich" serii je bezny, ze jsou vic zamereny na to co chteji udelat, protoze musi svuj cas vyuzit efektivneji, jenze Mandalorian zda se ztraci cas jak jen to jde - kdyz srovnam jednu radu Mandaloriana s tim, co vsechno stihla jedna rada Arcane za 9 dilu, tak je to sileny - nebo co vsechno stihnul Cernobyl za 5 o ~pulku delsich dilu ... v tomhle srovnani mi prijde jako kdyby v Lucasfilmu ani nechteli vypravet nejaky pribeh
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam