• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DWAYSTAR WARS seriály - Spoilery povoleny!
    IKARI
    IKARI --- ---
    ARAON: o puvodnim EU / Legends nemuvim, jen o Disney kanonu
    CLUMP
    CLUMP --- ---
    SEJDA: Vzhledem k tomu, ze nektery ze serialu maji jeden z cilu dovysvetlit “Somehow, Palpatine returned”, tak bych se nedivil, kdybychom se na Exegol jeste podivali. Zrovna Exegol a nakonec i samotny sceny s Palpatinem byly jedny ze svetlejsich momentu Epizody IX pro me.

    Odbocka do kasina nebyla vyloze hrozna, spis mi prisla prehnane cheesy co do zpracovani/tonu. Ale pointa, ze nakonec byla k nicemu nebo se vymstila, se mi libila a byla v souladu s tematikou Posledniho z Jediu. Jo a jeste tam byl alespon letmy zavan in-universe politiky (jinak v sequelech trestuhodne chybejici), sdeleni, ze bohaty procento si v zije v klidu valka nevalka a zbrojari dodavaj obema stranam a profitujou.
    SEJDA
    SEJDA --- ---
    CLUMP: ja chci rozhodne vice Exogolu. Doufam, ze se tam brzy at uz s AI, fan anebo nejakou D+ produkci podivame.
    Vidlaci v kasinu jsou dost mozna nejaky product placement.
    CLUMP
    CLUMP --- ---
    SEJDA: Jo promin, ja reagoval obecne, chtel jsem poukazat pro pripadny ctenare pouze titulku, ze ten clanek je o dost nuancovanejsi, nez by se mohlo z titulku zdat.

    Jinak otazka, co se stane, az umre Lucas a treba jeste uplyne nejaka doba, je zajimava... Me by treba zajimalo, jestli a pripadne kdy se dockame remaku, totalniho rebootu a tak. Ja teda spis doufam, ze se toho nedoziju, mam prequely i pres jejich nedostatky hodne rad. Spis by se mi libily nejaky specialni edice, v ramci nichz by se to lehce zremixovalo a la to, co delaji fanedity... To by teda nejvic pomohlo sequelum. A mozna zanedlouho tyhle edity bude delat AI. Clovek rekne: chci se podivat na Epizodu I, ale pral bych si, aby tam bylo min Jar Jara a infantilnich radobyhumoru - a tada, AI to hned udela... Nebo chci The Last Jedi, ale zkratit Canto Bight... Vzestup Skywalkera, ale trochu zvolnit tempo, do prdele s light skippingem... Ale nevim, mozna to je spis dystopie.
    CLUMP
    CLUMP --- ---
    Treba serial Tales of the Jedi je pry v rozporu s knizkou Ahsoka, pricemz ta vznikla v ramci novyho kanonu a ne jako Legends. Nevim presne, jak moc, protoze po tom, co jsem se tuhle informaci dozvedel, jsem ztratil chut si ji precist, ackoliv uz ji mam koupenou. To je trochu iritujici. Nebo zmenili okolnosti smrti Kananovi mistryne na zacatku Bad Batch oproti... asi nejakymu komiksu? To by me asi trochu iritovalo, kdybych ten komiks cetl.
    SEJDA
    SEJDA --- ---
    CLUMP: ja reaguji na obsah clanku, a vyklad toho co "kanon" je, resp. co znamena.
    CLUMP
    CLUMP --- ---
    IKARI: Po nakupu od Lucase smetli ze stolu vsechno krom filmu a Klonovych valek (tech CGI, kresleny byly taky postaveny mimo hlavni kanon, byt castecne rekanonizovany v 7. serii tech novejsich). Tak bych rekl, ze se k tomu postavili celem celkem razantne.

    Jina vec je, ze vesele si protirecil v ramci svych vlastnich filmu a retconoval v prvni rade sam Lucas. A Filoni to taky v urcity mire dela v ramci novyho kanonu. Ale nejspis ho to primo naucil sam Lucas. Pripomnelo mi to Davovu historku, ze kdyz delali na Klonovych valkach, xkrat prisel George a rekl: Tohle zmente a udelejte takhle. Nacez mu Dave a team rekli: Ne, to urcite absolutne nejde, tady je deset veci, se kteryma je to v rozporu. A Lucas: To jedno, stejne to udelejte, bude to cool.

    Oproti tomu je zneplatneni informace (ktera uz byla pred roky zneplatnena v ramci plosny legendarizace) o naprosto vedlejsi postave z manualu k nejaky karetni hre (nebo odkud to skrtly info o veku Mundiho bylo) uplna banalita... Kdyby to protirecilo treba nejakym dilum jinych serialu, trochu bych se mozna zlobil. Ale takhle mi kauza Ki-Adi-Mundi prijde jako soucast trendu hledat uplne cokoliv, aby se dal krmila masinerie hejtu... Podivejte, jak nam nici Star Wars! Minulej tejden znicily lore carodejky, dneska tohle, pristi tyden se najde zas neco dalsiho. Ve finale mam pak tendenci Akolytce nadrzovat, coz je ale vlastne pro me dobre, protoze se mi diky tomuhle mindsetu libi mozna vic, nez kdyby hysterie nebyla a dalo se lip diskutovat o opravdovch neduzich.
    CLUMP
    CLUMP --- ---
    On je ten titulek clanku trochu zavadejici...
    SEJDA
    SEJDA --- ---
    CLUMP: Lol. Bible je kanon pro krestany, katoliky.
    Evangelici se na bibli divaji skepticteji a chteji k ni historicky vyklad a vice o versich premysleji jako o jinotajich. Pro judaisty jde o Extended universe, a pro muslimy je to Legends.
    Pro vsechny ostatni nabozenstvi je Bible "my mame warp a vy FTL, LOL". Kolik je hejtu ze strany ateistu, za kazdou jednou nelogicnost, ktera se objevila v Bibli. Pretrhnuty dej a skokovy posun deju uplne jimym smerem je nic proti tomu, kolik se da v Bibli majit kontradikci.
    Proc je vlastne Phantom Menace kanon? Vzdyt jde dejove o neskutecny fail. Ceka se na smrt Lucase, aby se z toho stal prvni "Legends" film? I kdyz i Akolyti taky odkazovali na vzorkovani krve.
    ARAON
    ARAON --- ---
    IKARI: Tak pokud vím, platí že cokoliv EU je Legends a tedy nikoliv kánon, pokud Disney neřekne opak.
    IKARI
    IKARI --- ---
    CLUMP: "It Wouldn't Be Star Wars If It Didn't Break Canon" ... auch :/

    jasne vzdycky tu byly chyby, ale dokud se braly jako chyby, tak to slo ... tenhle "delat chyby je v poradku" narativ me dost mrzi, zvlast jako cloveka pro ktery ten svet byl to hlavni lakadlo, co me ke Star Wars privedlo

    me by se fakt libilo, kdyby se k tomu Lucasfilm zacal stavet celem, treba mit nejaky blog, kde by rekli, "dobra, tohle je problem s kontinuitou", ale hlavne vzdycky rekli co z toho teda plati a co mame ignorovat, respektive cim z toho se budou ridit budouci pribehy, abysme vedeli
    CLUMP
    CLUMP --- ---
    Vyborne, uz tu zase mame vyhruzky smrti. Ma nejaky jiny IP podobne toxickej fandom, nebo v tomhle Star Wars vedou? Komunity a deni kolem Star Treku, Pana prstenu nebo Harryho Pottera moc nesleduju, tak nemam srovnani. Akorat jsem ted zaznamenal outrage kolem ctvrty rady The Boys, kdy si far-right po x letech konecne uvedomil, ze si z nich serial delal celou dobu srandu. Teda oni si asi mysli, ze to zacalo az v aktualni rade.

    It Wouldn't Be Star Wars If It Didn't Break Canon
    https://screenrant.com/star-wars-the-acolyte-wookipedia-canon-breaks/

    A blink-and-you'll-miss-it cameo has divided the Star Wars fandom to a surprising degree, with death threats against Wookipedia editors.

    Although the debate is supposedly about canon, in truth it runs much deeper.

    The Acolyte is just another front in the culture war.
    CLUMP
    CLUMP --- ---
    CLUMP
    CLUMP --- ---
    PAJAOVA: Navic je to tak trochu sebestrednej kokot, dle Klonovych valek. Tahle “kauza” nastvanych “opravdovych” fans o udajnym zniceni odkazu milovanyho mistra Jedie je legracni. Nebo jak rekl sam Ki v posledni epizode: absurdni. Lidi uz jsou tak zblbli hejtem, ze fakt hledaj nejblbejsi duvody, proc se hromadne rozcilovat. (Ackoliv ja jsem se vlastne pred chvili taky pozastavoval nad nejakou blbosti, ale to bylo v dobrym a jen jako.) A hlavne, jak pise ARAON, nejvtipnejsi je, ze maximalne za par tydnu budou za blbce.
    SEJDA
    SEJDA --- ---
    ARAON: mne pripada nepravdepodobne, ze by se o mistrovi Jedi, ktere mozna poznal osobne vyjadril jako o "the Wookiee".
    Kdyby trpel senilitou a uz nevedel jak se jmenoval (jako mam ja), rekl by "the Wookie master".
    ARAON
    ARAON --- ---
    PAJAOVA: Jsem si naprosto jisty, ze ho tam dali zamerne prave kvuli tomu, co rekl v Phantom Menace. Myslet si, ze scenaristi jsou natolik blbi, ze tam prave tuhle postavu dali vicemene omylem, je pomerne naivni.
    PAJAOVA
    PAJAOVA --- ---
    Ki-Adi Mundi appearing does NOT break Canon. Here's why:
    - His birth year was never established in Canon. Only in Legends.
    - At this point of the episode, he NEVER knew that a Sith is behind anything. That is still unknown to him.
    CLUMP
    CLUMP --- ---
    Coz me privadi na otazku. Jsou tu zadouci i spoilery pro zatim nepublikovany dily, leaky? Tohle jsou teda jen soft spoilery, info od tymu ze soc siti a spekulace, ale co opravdovy leaky z budoucich dilu o dulezitych vecech? Ja se jim snazim vyhybat.
    CLUMP
    CLUMP --- ---
    CLUMP: Tak prej to Plo Koon neni, jen nakej random kel dor. Tak to asi pristi dil neprezije… Ostatne scenaristka 4. a 5. epizody prozradila, ze tem background Jedium rikaj redshirts. Kdo vi, vi. Vivilsi.
    CLUMP
    CLUMP --- ---
    Pro historicky kontext

    What About The Droid Attack on the Wookiees | Know Your Meme
    https://amp.knowyourmeme.com/memes/what-about-the-droid-attack-on-the-wookiees
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam