• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    BLOWUPHobby truhlari, tesari a vubec woodworkeri vseho druhu
    BLOWUP
    BLOWUP --- ---
    ANDY_WARHOL: myslim ze mam tenhle

    Bosch Professional GHO 40-82 C with L-Boxx - buy at Galaxus
    https://www.galaxus.ch/en/s4/product/bosch-professional-gho-40-82-c-with-l-boxx-planers-2584778?

    Na hoblovani (elektricky i rucni) jsou potreba par skills, jde to naucit. Udelej si rysky kam az to chces ubrat, nejdriv vezmes trochu vetsi uber (tak 1 - 1.5mm) kterym to nahrubo srovnas a potom snizis uber treba na 0.2mm a dozehlis povrch.

    Pokud ale chci opravdu perfektni povrch tak nakonec stejne vezmu rucni putzhobel s dlouhou zakladnou.
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    GECKO: to nebudu, pokud trámy, tak max 10 cm. Pak už jen desky, a tam je to skutečně jedno.
    GECKO
    GECKO --- ---
    ANDY_WARHOL: No jedeš holt 2x. Pravda, má tendence to dělat hranku, jenže ono s tím ručním hoblíkem to stejně nebývá kdovíco, takže pokud to má být hezký, musíš to přebrousit. A 110 je hezký, ale pak budeš mít trám 12cm a co žejo...
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    BLOWUP: dej prosím odkaz co přesně myslíš, Boschu je hodně.
    K tomu prvnímu, nemám s tím zkušenosti, ale podle všeho to není úplně jednoduchý to pak ohoblovat tak aby to bylo jednolitý jako s širokým hoblikem
    BLOWUP
    BLOWUP --- ---
    ANDY_WARHOL: tak on se da hoblovat i tram kterej je sirsi nez hoblik :) Jinak, Shoyan pouziva obcas nejaky monstrum tusim od Ryobi ktery ma snad 30cm noze :)

    Tuhle Makitu nemam, ja pouzivam elektro jen na hrubej uber, mam bosch blau.
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    8Z4S: tak když bude 10 cm tram, tak je 82 malo
    8Z4S
    8Z4S --- ---
    ANDY_WARHOL: 11cm jsi vybral záměrně?
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    mate nekdo tento hoblik https://hobliky.heureka.cz/makita-1911b/ stoji to za ty penize ?
    CURFEW
    CURFEW --- ---
    Zdravim,mate nějaký tip na nářez.plán free ideálně pro iOS i windle?? Vďaka
    XINDLX
    XINDLX --- ---
    GECKO: jo, to ti daj.. ale když je tam necháš tak ten zbytek samozřejmě prodaj.. což mi přijde jako ultimátní zmrdství, chápal bych to když bys tam z celý desky nechal 100x20cm nebo tak něco, ale když tam necháš tý desky skoro půlku...
    XINDLX
    XINDLX --- ---
    GECKO: to mě taky překvapilo, klidně bych tam moh naběhnout, nechat nařezat 5 těch desek a pak se už nikdy neukázat

    nicméně mi to pomohlo v tom, že jsem jim řek rovnou že za trojku to nechci, že nevim co bych s tou druhou téměř půlkou dělal
    GECKO
    GECKO --- ---
    XINDLX:
    GECKO: Jo a jinak bych pak samozřejmě očekával, že mi daj i ty odřezky.
    GECKO
    GECKO --- ---
    XINDLX: A oni nejdřív řežou a pak až očekávaj, že to zákazník zaplatí? Se teda celkem divím, obvykle to je naopak...
    XINDLX
    XINDLX --- ---
    XINDLX: jen bych to doplnil.. tohle nebyl konec, oni mi sice řekli že mi to uříznou a že to bude stát poměrnou cenu tý desky (cca 1600) ale že to budou mít až za 2 hodiny, tak jsem řek, ok, to nestíhám, ale stavim se zítra. přijdu následující den a týpek (jinej) mi k tomupodává papír a tam 3200, tak říkám že to asi neni moje, že to mělo stát 1600 a znova jsem se dotal tam kde jsem byl a sice že se platí celá deska, tak říkám okej, včera mi řekli že budu platit 1600 a tady v telefonu mám mail z vaší infolinky kde paní jasně píše že desku nemusim platit celou. nakonec jsme se dostali k jejich diagramu kterej tam skutečně maj a sice že maj ten obdélníkovej nákres desky rozdělenej na 4 díly a jakmile zasáhneš do nějaký čtvrtiny tak musíš tu čtvrtinu zaplatit celou. já zasahoval do všech čtvrtin. řekli mi "víte co? přijďte v pátek, to tady bude směna která vám řekla že je to ok a třeba vám to tak nechaj"
    dorazil jsem teda včera a chlapík přiznal že se splet a odkazuje se na ten pojebanej diagram, nicméně na základě toho že mi řek jinou cenu a že jsem měl od nich mail kde mi to evidentně chybně potvrdili taky, tak tam s tim čachroval a pak říkal že to tam dokáže nějak zadat aby do bylo za dvojku... tak jsem vysolil dvojku a doufám že už tohle nebudu muset nikdy řešit
    sorry za dýlku, chtěl jsem to doplnit a třeba to někomu ušetří tyhle vomrdy
    TOM
    TOM --- ---
    nechal jsem si od https://www.kooshop.cz/ nacenit flexi set rolet na skříň, horizontální posuv v liště bez šneka
    Plastová roleta- vedení FLEXIBILNÍ | PLASTOVÉ rolety a METALLIC LINE na míru | Ardea-cz
    https://www.ardea-cz.cz/plastova-roleta-vedeni-flexibilni
    chtějí něco přes 30k
    nenapadá vás nějaká levnější DIY možnost?
    BLOWUP
    BLOWUP --- ---
    VOJTAM: OK :-)

    Asi prijde na to jak a kde je to podepreny a jaky efektivni rozpony to jsou, no. Ja to tehdy planoval jenom na tom strome - slo o zdvojenej topol - a pudorys byl takovej polygonalni rost ulozenej na asi peti bodech.
    VOJTAM
    VOJTAM --- ---
    Naddimenzovaný? já to chtěl původně stavět z 120x120mm, ono když na to vlezou 4ří děti a začnou skákat :)
    U mě to bude vypadat spíš takhle - bez té zadní stěny,
    BLOWUP
    BLOWUP --- ---
    BLOWUP: ;)

    BLOWUP
    BLOWUP --- ---
    Ja baumhaus jeste nikdy nestavel, v momente kdy jsem to chtel zrealizovat mi do toho prisel rozvod. Ty spojky urcite fungujou, i kdyz ty prurezy mi prijdou dost naddimenzovany. Ja teda inklinuju spis k truhlarskejm spojum ale chapu ze to tak nemusi mit kazdej.
    VOJTAM
    VOJTAM --- ---
    Ahoj, nevím jestli to nebude OT, kdyžtak smažu..
    Chtěl bych postavit domeček na stromě pro děti.zatím by to měla by to být jen plošina v cca 1,5m výšce s ukotvenými trámky na zemi.
    Nemám s takovouhle konstrukcí moc zkušeností, ale koukal jsme že bych použil trámové spojky (viz obrázek).
    Máte s tím nějaké zkušenosti ? nebo by jste to dělali čistě ze dřeva?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam