• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    BLOWUPHobby truhlari, tesari a vubec woodworkeri vseho druhu
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    BLOWUP: já touzu taky sešroubovat, ale beru to jako že se to na tom naučím. Chci si s tím pohrat
    BLOWUP
    BLOWUP --- ---
    ANDY_WARHOL: Ja je rezu jen jednou, tak do 18mm tloustky to funguje OK, nakonec je to videt i na tom videu.

    S frezou mi to problemy nedelalo nikdy, ale ja to delal do masivu a ne do OSB tak nevim jestli to jde porovnat. Pouzival jsem ale normalni frezu, ne spiralovou, akorat teda byla ostra.

    Dilen ktery maji nabytek z OSB je ale na youtube plno, treba "lets bastel". On to tusim ale normalne srouboval na tupo, imho asi nema cenu do tohohle materialu vic investovat.

    Werkstattmöbel Selber Bauen: Der Schubladenschrank
    https://www.youtube.com/watch?v=ymLfWz7O8KQ

    https://www.youtube.com/watch?v=EA9R7QP4cp0
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    FRANTAVOKURKA: tak kleštiny se tam asi taky dají koupit

    Já si čas koupím i nějakou větší frézku, ale teď pro začátek chci jen tu malou
    FRANTAVOKURKA
    FRANTAVOKURKA --- ---
    ANDY_WARHOL: treba tohle tam je toho víc ale nemam stim zkusenost : https://youliketools.aliexpress.com/store/910339116?spm=a2g0o.detail.100005.1.288a7221NfMc59

    oni 8mm moc nejdeou spis 6mm a tomu se snazim vyhejbat uz jsem jednu 6mm frezu zlomil a nechtel bych to opakovat... A hlavne velka cast je 6,35 a12,7 coz je palcova verze a na to nemam klestiny
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    FRANTAVOKURKA: nevím proč se mi to otevřelo v polštině.... Nemáš nějaký link já ty 8 stopky? Klidně si nějaký objednam
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    BLOWUP: jmenuje se to sdružené čepy. Dá se to dělat i napile, jen je ten přípravek uzpůsobeny, že každý cep musíš prořezat víckrát..
    FRANTAVOKURKA
    FRANTAVOKURKA --- ---
    btw nedavno jsem na netu narazil na recenzi na spiralove frezy z činy a docela si to chvalej tak jsem trochu nalomenej to zkusit i kdyz jsem se zarekl ze si z ciny uz nikdy nic neobjednam. napriklad tohle https://www.banggood.com/12MM-or-12_7MM-Shank-Carbide-Spiral-Router-Bit-for-Wood-Cutting-And-mills-Milling-cutters-p-1899830.html?cur_warehouse=CN&ID=532915&rmmds=CategoryToolsPop neco podobneho stoji v igm 3k :-/
    FRANTAVOKURKA
    FRANTAVOKURKA --- ---
    ANDY_WARHOL: Ja tu malou makitu mam taky ale tohle me prijde ze uz se bude dost trapit i pokud bude dobrej nastroj.
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    WEWERKA: otáčky u té frézky neovlivnil. Ale jak píšu budu mít tu malou makitu a koupím i kvalitní nástroj, pak budu zkoušet dál.
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    WEWERKA: pásku sem zkoušel, tedy bílou, ale princip stejnej, nepomáhá vůbec, ale je to opravdu shitovou frézou I frézkou, pokusy budu dělat až budu mít lepší vercajk.
    Nábytek z OSB mi v dílně nevadí, dá se to zabrousit.
    BLOWUP
    BLOWUP --- ---
    ANDY_WARHOL: imho pokud se neco vytrhava, je nastroj tupej.

    Muzes zkusit udelat ty Fingerzinken (sorry, nevim ceskej termit) pilou, jde to taky, obcas to tak delam kdyz to musi jit rychle. Mozna by to s tou OSB fungovalo lip. I kdyz, asi spis taky ne.

    Perfekte FINGERZINKEN in Sekunden - an der Tischkreissäge oder Fräse! | Jonas Winkler
    https://www.youtube.com/watch?v=OFNhm6KT8kQ
    WEWERKA
    WEWERKA --- ---
    ANDY_WARHOL: Co me tak napada.. mas treba spravny otacky? Pomalejsi nastroj ma vetsi chipload a vic vytrha. Preklizka byla nejaka levna mekka, ktera se dobre vystipuje? Nastroj je cisty? Usazena spina na hrotu zasadne ovlivnuje ostrost. Staci ocistit a reze to uplne jinak.
    Pripadne hod fotku.
    WEWERKA
    WEWERKA --- ---
    ANDY_WARHOL: O OSB si vecne budes zatrhavat trisky a bude te to pak stvat. Kdyz to pak natres vodou reditelnou barvou/lakem, tak bobtna kazda cast jinak. OSB je dobry na podlahu, ale na nabytek ani do dilny bych si ho nedala.
    Spiralova freza bude lepsi, ale OSB se stejne bude vytrhavat. Zkus dat podlozku i dopredu anebo tam nalep modrou malirskou pasku (papirovou). To by melo omezit vytrhavani.
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    Trhalo to i překližku, ne tak brutálně, ale použitelný to nebylo.
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    WEWERKA: zkouším tohle
    https://m.youtube.com/watch?v=nsgy6d4365k
    Ale při pokusu o frézování těch čepu to vytrhává třísky hned po tom co se dotknu čela, tedy ne při vyjíždění, ale při vjíždění do materiálu. Jinak to funguje, čepy sedí, ale je to poměrně zdemolovaný.. Je tedy pravda, že to nedělám z optimálního materiálu, ale z OSB. Chci si udělat šuplíky do dílny, tak na to neplacam kvalitní dřevo
    podle všeho by OSB frézovat mělo jit, a někdo v diskuzi doporučují spirálovou drážkovaci frezu.
    Já mám teď shitovou frézku i frézy, jen sem si hrál a mám bateriovou z Lidlu, co sem koupil před časem, ta se evidentně na to nehodí, takže předpokládám, že až mi dorazí Makita a koupím kvalitní bit tak to půjde. A proto sem tu zjišťoval co je kvalitního.
    WEWERKA
    WEWERKA --- ---
    ANDY_WARHOL: Tobe to trha za hranou? Mas tam podlozku, aby se vlakna mela o co oprit? To bude trhat i spiralova.
    Spiralova je primarne na drazkovani (downcut pro lepsi hranu, upcut pro rychlejsi vyklizeni z dlabu), ale na konci rezu, kdyz vyjizdis z materialu, tak taky muze trhat.
    GHOSTDOGG
    GHOSTDOGG --- ---
    ANDY_WARHOL: Doporučuju obecně v těchto sférách nebát se prohlížet pdf katalogy daných výrobců, které zpravidla mají někde na stránkách, odpadne ti tento nešvar.
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    Vim pr dne co budu potřebovat, v podstatě jen drážkovaci a ohranovaci frézu, ale tu drážkovaci chci spirálovou. Chci dělat sdružené čepy a klasická mi to trhá, mám sice nějakou nekvalitní , ale spirálová by měla být na tohle lepsi
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    WEWERKA: to vím 😁
    WEWERKA
    WEWERKA --- ---
    ANDY_WARHOL: Tak primarne musis vedet co chces profilovat, ze jo :) Teprve potom si vyberes spravny prumery.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam