• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    GURBONHraju hru a chci se vypovídat.
    DANIELSOFT
    DANIELSOFT --- ---
    tak jsem se kouknul na YT na recenzi na Dragon Quest Monsters a pár drobností jsem si vyspoiloval... chjo
    DANIELSOFT
    DANIELSOFT --- ---
    SHEALA: gratulky
    DANIELSOFT
    DANIELSOFT --- ---
    DANIELSOFT: hlavně teda mě sere, že jsem tím strávil celej včerejší večer a část noci a moc daleko jsem se neposunul

    ale zas mi vydrží hra dlouho což je asi plus
    DANIELSOFT
    DANIELSOFT --- ---
    Dragon Quest Monsters mám v divném stavu: expováním a fúzí příšerek mám silnou partu, takže běžné potvory, které potkávám, jsou moc slabé, ale další části hry stráží bossové, kteří jsou zase až příliš silní a vůbec nevím, jak bych je měl porazit

    možná podceňuju fúzování a jde o to udělat co nejsilnější potvory neustálou fúzí a pak už bossové půjdou porazit. spoilery nechci, googlit umím
    SHEALA
    SHEALA --- ---
    V Elder Scroll Online byla událost, s tím, že v některých dungeonech bylo hrozně moc odměn. Stačilo ale vybojovat tu základní verzi.

    Nojo, ale dva blbci, jedenm z nich já, se zařadili do fronty na veterána

    Dali jsme to.

    Takže jsem ve skupině 4 lidi zvládla veteránskou verzi jeskyně Red Petal Bastion, včetně uhelbání skleněnejm střepům co byly one hit kill, a ještě mě leader grupky pochválil za dobrý DPS.

    Sice nevím kde bych ho se svojí mobilitou vzala, ale narostlo mi herní ego.
    DANIELSOFT
    DANIELSOFT --- ---
    Tak poté, co jsem se vykašlal na Mária a dal Dragon Quest Monsters trochu času, jsem se do toho zažral a strávil u toho celé odpoledne a večer. Hlavní strategie není v tom jak bojovat, ale jak a které nestvůry chytat a kombinovat, takže prostě je to o něčem jiném než mainline DQ ale baví taky.
    DANIELSOFT
    DANIELSOFT --- ---
    v Super Mario RPG jsem zakysl u bosse (resp u skupiny bossů) které nedokážu porazit

    Dragon Quest Monsters: Dark Prince mě zas tak moc nebaví (není to mainline Dragon Quest, zjistil jsem, poté, co jsem odložil i Treasures, že ty spinoffy moc nemusím a nebudu je kupovat)
    DANIELSOFT
    DANIELSOFT --- ---
    Dilema hodno Buridanova osla : ještě nemám dohraného Super Maria RPG a přišel mi objednaný Dragon Quest Monsters: Dark Prince. Asi mezi nimi budu přepínat dle libosti :). U toho Mária jsem už docela u konce a je více lineární, tak ho možná dokončím a pak přejdu na DQ. Kdyby všechna dilemata byla takto úsměvná...

    ( https://cs.wikipedia.org/wiki/Buridan%C5%AFv_osel )
    DANIELSOFT
    DANIELSOFT --- ---
    lehoučce jsem zakysl v Super Mariovi RPG, ale v pátek snad vyjde Dragon Quest Monsters: Dark Prince a na Mária bude srát Kerberos nebo jiná psovitá šelma
    DANIELSOFT
    DANIELSOFT --- ---
    Aktuálně intenzivně pařím Super Mario RPG, jediné co štve jsou realtimeové vsuvky (například nutnost vyrazit dveře v součinnosti s jinou postavou, musel jsem se podívat na YT že teda skutečně dobře tisknu tlačítko "B" akorát jsem mimo rytmus) včetně různých miniher, které mi přijdou bezpointní. Jinak dobrá RPG potrava pro duši.
    DANIELSOFT
    DANIELSOFT --- ---
    Super Mario RPG na Switch. Takže. Když jsem se koukal na YT na recenze, tak jsem si říkal, jak moc mi budou vadit akčí prvky v jinak turn-based hře: a nakonec dobrý, v souboji máte bonus, když máte dobrý reakční čas a ve správnou dobu stisknete "A", což se mi nedaří tak moc, jak asi běžnému hráči, ale aspoň mám pocit vítězství, když se to podaří. Grafika moc hezká, hudba výborná, hratelnost taky, vlastně se docela podobá Dragon Questu, v čemž má u mě velké plus. Jsem zatím na začátku, už mám za sebou první dva bossfighty a je to opravdu pestré.
    DANIELSOFT
    DANIELSOFT --- ---
    tak jsem jel v pátek na literární čtení a v neděli se vracel, takže jsem při dlouhé jízdě vlakem trochu proniknul do Fire Emblem: Engage

    strategický systém je relativně složitý, trošku jsem měl pocit, že spíše pracuju než si hraju, takže nevím, jestli budu hru dále hrát, příběh je zajímavý, grafická stránka tak napůl (animace a 3D části OK, ale při samotném boji mi přijde vzhled jednotek takový nic moc)

    třeba se mi podařilo přehlédnout informaci, že mágové mohou útočit po úhlopříčce a pak jsem nadával, co je to za blbou hru že musím s mágama dopředu a to za dob Wizardry 7 nebejvalo :) inu člověk je na netu zvyklej hltat tuny textu a tady je důležité každé slovo, podobně jak např. v UNIXových manuálových stránkách

    samotný strategický systém mi přijde jako mix šachů, maršála a špióna, dračího doupěte a možná i trošku nějakého toho wizardry
    DANIELSOFT
    DANIELSOFT --- ---
    tak už mám Fire Emblem Engage, ale šetřím si to na dlouhou jízdu vlakem, kterou mám naplánovanou v pátek, že to rozjedu
    DANIELSOFT
    DANIELSOFT --- ---
    na konci víkendu jsem pustil Dragon Quest XI který jsem měl znova rozehraný v 2D módu, abych si jen tak znovu zkusil závěrečný bossfight a já jsem toho bosse porazil... takže mám dohráno, mám místo toho objednané nové RPG ze série Fire Emblem (Fire Emblem: Engage) ale e-shop to musí ještě odněkud vyhrabat, tak se těším, zároveň jsem si objednal Hot Wheels 2
    DANIELSOFT
    DANIELSOFT --- ---
    dále hraju DQ XI ve 2D módu, ale protože teď už chodím do práce tak už nemám ani moc energie o tom nějak moc blogovat, jen snad že se mi v tom 2D orientuje líp než 3D a jeden dungeon (
    ten zlatej kde je Gylddyga
    ) ve kterým jsem ve 3D probloudil několik dní jsem ve 2D prošel na první zátah za cca hodinu (a to ne že bych si pamatoval cestu, protože jsem to poprvé hrál před dvěma lety). Holt jsem takovej 2D oldskooler no :)
    KULA
    KULA --- ---
    Ale to jste mi měli říct už před 6 lety že Zelda je na NSwitch tak výborná hra....
    PHOW_SAATCH
    PHOW_SAATCH --- ---
    GURBON: Proto maj tak vysokou replayabilitu... cesta je cíl :D
    GURBON
    GURBON --- ---
    PHOW_SAATCH: jen Soulsy maj zas problem, ze ani po 8mi letech nevis poradne kdo jses a co tam delas :D
    PHOW_SAATCH
    PHOW_SAATCH --- ---
    SHEALA: To byl přesně důvod, proč jsem Skyrim po 30ti hodinách vypnul a skončil na 8 let u Dark Souls :D
    SHEALA
    SHEALA --- ---
    Při posledním update se aktuálně zobrazuje kdo koho zabil. TAkže tedka lidi vidí, nebo můžou vidět, že často chcípu. A už mi to gtrochu kazí hru.

    Naštěstí včera jsem byla součástí naprosto skvělý party se skvělým lídrem, celou dobu s náma komunikoval, dával instrukce, do kterého místa jít, jestli jít na bosse, nebo dobýt vlajku zony, přivolával neustále lidi do party, a asi měl nějaký add on, který mu zobrazí kdy kde je jaký boss.

    RAdost mít takovýho leadera.


    A jsem i trošku zkažená, a možná bych si mohla dát oddych od PVP, Elder scrolls online má zajímavý NPC, a okej, questy jsou občas příšerně dokola. Běž tam a uzavři devět anomálií v zemi lesních elfů ... okej máš hotovo? Tak běž zavřít anomálie v zemi něco jako Vikingů. To bylo teda příšerně repetitivní, přitom to byla jedna z elitních mágských organizací, v sázce byla časová stabilita světa... a já chodím jako u blbečku na dvorečku zavírat nějaký anomálie, jako nějaký poskok.

    NA druhou stranu - dělat poskoka je realističtější než Skyrim, kde od začátku víte, že vy jste vyvolení, co máte zachránit svět.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam