• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    NEIJAK UŠETŘIT (aneb doba je zlá!:)
    SLANINKA
    SLANINKA --- ---
    Nechcete si to dořešit někde jinde? Neušetřil jsem při čtení posledních X příspěvků ani korunu a to je primární důvod, proč sem chodím...
    MOIRAIN
    MOIRAIN --- ---
    IOM_NUKSO: námitka stále trvá, ty něco tvrdíš, ale odmítáš to podložit zdroji
    IOM_NUKSO
    IOM_NUKSO --- ---
    MOIRAIN: chytra geisha nepridavala zadnej zdroj. Ale ok nemuzu na ni uz reagovat, jsou to ztraceny nervy.
    MOIRAIN
    MOIRAIN --- ---
    IOM_NUKSO: hele, standard je, že když něco tvrdíš, musíš to umět dokázat, a ty ten žblebt dokázat neumíš
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    ADAMIRA
    ADAMIRA --- ---
    NAVARA: já už mám malej seznámek s podobnejma položkama "co si má člověk najít sám", rád ho předám až zhebnu :)
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    ADAMIRA: Však je to klasický argumentační faul - já něco tvrdím, ale ty koukej spálit hodiny času dokazováním/vyvracením s pořádnými zdroji, které stejně odmítnu :)
    ADAMIRA
    ADAMIRA --- ---
    v pekle je specální místo pro takovýhle lidi "tvrdim že země je placatá - vygoogli si to" a čeká je tam počítač na kterym budou muset 80000 let jenom googlit debility
    IOM_NUKSO
    IOM_NUKSO --- ---
    GEISHA: zato ty tady muzes tvrdi zvasty bez zdroje vid?
    IOM_NUKSO
    IOM_NUKSO --- ---
    GEISHA: ja ale nepisu, ze ty plody jsou nejak otravene, jen ze stromy ty latky z aut absorbuji.

    SPIKE411: jako vazne? Vygooglit jde vsechno. Jedna studie tvrdi ze ano a druha ze ne. Mohu ti tady pastnout pingpong studii. Zkus dat do googlu proc se stromy vysazuji u silnic.
    SPIKE411
    SPIKE411 --- ---
    IOM_NUKSO: OK, vygooglil jsem.

    Agronomy | Free Full-Text | Particulate Matter Accumulation on Apples and Plums: Roads Do Not Represent the Greatest Threat
    https://www.mdpi.com/2073-4395/10/11/1709

    Is it dangerous to eat food grown right by the road?
    https://sciencenorway.no/food--nutrition-forskningno-norway/is-it-dangerous-to-eat-food-grown-right-by-the-road/1445577
    IOM_NUKSO
    IOM_NUKSO --- ---
    GEISHA: nemam zadnej konkretni zdroj, vygoogli si
    IOM_NUKSO
    IOM_NUKSO --- ---
    GEISHA: nevim odkud tohle beres. Stromy u silnic absorbuji bordel z aut. Tyhle stromy se dokonce dokazou "vycvicit" a absorbovat toho vic nez strom v lese a existuje korellace mezi koncentraci tezkych kovu a vzdalenosti od silnice. Je to i jeden z duvodu, proc se stromy u silnic vysazuji, aby nrutralizovali humus z aut. Ale tohle asi na chuti znat v principu neni.
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    NEI: No a kdy to bylo naposled? Olovo v pohonných hmotách jsme zrušili 2001 :)
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    GEISHA: od 1600 maji slevu v hare krshna jidelne na Jarosce.
    FRK_R23
    FRK_R23 --- ---
    RAINBOF: Mám dojem, že olovo v sobě měl special i super. Rozdíl byl v oktanovém číslu, 91 special a 96 super.
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    GEISHA: jiste od dob co zmizely auta ktere tim mely mazany motor. super se to tehdy jmenovalo to palivo ne ?
    DOCKINEZ
    DOCKINEZ --- ---
    Já v Orlických horách miluju planý třešně podél okresek. Krásně červený až do černa, dokonalá intenzivní chuť, tvrdý... jen holt poloviční oproti normálním třešním.
    1MALALISTICKA
    1MALALISTICKA --- ---
    NEI: protože jsou to často zplanělé stromy. Existuje apka, ale vyzkoušenou ji nemám, protože mám ovoce až nadbytek.
    Nová aplikace umožní hledat na mapě ČR ovocné stromy - Na ovoce
    https://www.na-ovoce.cz/554/nova-aplikace-umozni-hledat-na-mape-cr-ovocne-stromy
    N_I
    N_I --- ---
    období třešní....pokud nemáte obr strom na zahradě jako my...všem píšu at si to zadara nebo za cokoladu prijedou scesat..musej ale hned..no...najdete asi i nejaky stromy podel cest....je tyden kdy dojizdej...a brzo budou cervavy...

    no a takovy rozmixovany tresne...jeden pomeranc..trochu cukru...nalejt do formicek nebo kelimku od jogurtu...a je vynikajici domaci zmrzka...ze si rikam proc ja jeden rok nevotrham celej strom..nevypeckuju...neznanukuju...a neprodavam to na naplavce jako raw bio ledo po 89 Kc /ks...

    nanuku sem udelal deset...takze uspora 300 kc klido...

    nehlede na to, ze jako fresh kdy do tehle smesi hodis dve kostky ledu funguje taky paradne...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam