• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    NEIJAK UŠETŘIT (aneb doba je zlá!:)
    DOCKINEZ
    DOCKINEZ --- ---
    V Ternu měli tolstolobika za 130,- Kč/kg

    Normálně jíme spíš tresku, ale tomuhle nešlo odolat. A oběd super, nelituju.
    ADAMIRA
    ADAMIRA --- ---
    DEEFHA: No tak jsem to v podstatě myslel.

    Nedávno proběhla myslím i tady (na nyxu) diskuze nad jednou fotkou dezolátů z nějaký proruský demo, kde stáli vedle sebe dva typický vepřoidi, jak z pohádky a spousty lidí je přesvědčenejch o tom, že za to může jejich chudoba, že maj málo peněz a porto žerou shit a proto jsou tlustý. Což je prostě blbost, kdybych si stoupnul za nějkaýho obtloustlýho padesátiletýho dezoláta a měsíc si psal jeho útratu za jídlo, pití a kouření, tak se IMHO dostanu tak minimálně na 4 násobek toho co utratim za tyhle věci já za měsíc když jim zdravě.

    Tenhle národ je posedlej žraním odpadu, nejsme jediný, ale je to tak.
    DEEFHA
    DEEFHA --- ---
    ADAMIRA: Tak jako jo, že lidi u nás obecně žerou málo zeleniny (statisticky vzato), to je asi fakt. Ale taky je to každýho věc :-) Nicméně si myslím, že důvodem toho nebude úplně to, že by zelenina byla drahá (je? není? vlastně nevím...). My to prostě nemáme "v povaze", četl jsem o tom několik pěkných studií. Jako že když se člověk podívá do hostorie na naše národní stravovací zvyky, který byly daný tím, co tady bylo lokálně k dispozici, tak to prostě není a nikdy nebyla žádná hitparáda. A ono to prostě v lidech trošku přetrvává. Ale to jsem se trochu zakecal, radši doporučím ke čtení třeba tohle (čte se to hrozně špatně, ale je to děsně zajímavý):

    Řasy, nebo knedlíky? - Martin Franc | Databáze knih
    https://www.databazeknih.cz/knihy/rasy-nebo-knedliky-64089
    ADAMIRA
    ADAMIRA --- ---
    DEEFHA: Tipoval bych že se to stáčí někam směrem "párek je levnější než okurka" a proto maj lidi kurděje :)

    (což IMHO není pravda)
    DEEFHA
    DEEFHA --- ---
    ADAMIRA: Chtěl jsem na to zareagovat nějak podobně :-) Ale je tam prostě moc proměnných. Z čeho jsou ty párky? Jaká je to zelenina? Kdo to bude jíst? Jaká je definice "najíst se" a jak se dá měřit míra toho stavu? A tak podobně.

    Podotýkám, že jím všechno. A vlastně si nejsem jistý, jak se vlastně ta otázka vztahuje k vitaminu C...
    KULA
    KULA --- ---
    RAINBOF: samozřejmě, to se ČSOB usmyslela, že když už dělá Brokera každý, budou i oni. Jediné srovnávače jsou na DTestu. Srovnejto, Rixo, apod, brokeři s rychlým API...
    ADAMIRA
    ADAMIRA --- ---
    SCHWAB: To je velice zajímavá otázka

    Taková ta u který nejen že nevíš odpověď, ale ani na co se dotyčný ptá :))

    Jakože za 100 korun jestli se najim víc párků nebo zeleniny?
    SCHWAB
    SCHWAB --- ---
    CUKI: porovnej ceny zeleniny a párků. Čeho se najíš víc?
    XBAHNO
    XBAHNO --- ---
    CUKI: Mám to jako součást protikocovinovýho koktejlu. Jo a když jsem choval morčata trochu ve větším, tak jsem sypal dost, ty ho potřebují a ovozel je v zimě drahý.
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    Neni usetreno nahodou ta firmicka co ti pak vola s nabidkama dokud svobodne nechcipnes ?
    CUKI
    CUKI --- ---
    To je doba tak zlá, že dneska v EU někdo potřebuje vitamín C dotovat tabletkami?
    Tohle je potřeba pro krátkodobou náhradu vlivem nějaké nemoci či velmi specifických poruch. A nebo pro posádku ponorky co stráví půlroku pod ledem. :-D
    NINE_OF_NINE
    NINE_OF_NINE --- ---
    GEISHA: Já u nich nakupuji pár let a ty expirace ok. Naopak, když jsem chtěl do lékárničky něco, na kdyby náhodou. Požádal jsem o poslání zboží s co nejdelší expirací a přišla odpověď, i zboží se subjektivně expirací daleko.
    KAJJAK
    KAJJAK --- ---
    MOTYLEK
    MOTYLEK --- ---
    Kde se nejvíc vyplatí kupovat vitamíny? Jde mi hlavně o vitamíny D3, B komplex a co nejsilnější C.
    Tady mi přijdou vitamíny docela levné, levnější oproti lékárnám: https://www.tetadrogerie.cz/eshop/produkty/pece-o-zdravi/vitaminy-a-mineraly/vitaminy
    Není v tom nějaký háček?
    Nedávno jsem tam koupila tenhle vitamín C s expirací 2027: https://www.tetadrogerie.cz/eshop/katalog/vix-vitamin-c-1000-sipek-(120tbl/kra)
    KROPUCHA
    KROPUCHA --- ---
    Já mám dobrou zkušenost s www.lekarnapohoda.cz, je ještě levnější. Zatím žádný problém, s dodáním ani s expirací.
    NA_PYCZU
    NA_PYCZU --- ---
    GEISHA: Taky jsem vůči tomu stále podezřívavá, u Biosilu je expirace 2025, u Gynexu 2024. Kdyby se nejednalo o originál, tak to nepoznám. Příbalový letáky jsou v češtině. Hodnocení jsou pozitivní převážně kvůli ceně. Kauzu s Notinem jsem zaregistrovala.
    NA_PYCZU
    NA_PYCZU --- ---
    Objevila jsem gigalekarna.cz z mně neznamého důvodu mají vše podstatně levnější, než konkurence, příklad Biosil Plus u nich vyjde na 67,- v lékárně většinou kolem 90,- další produkt jsem u nich koupila za 477,-, přičemž sám výrobce ho na svém eshopu prodává za 589,-. Poštovné začíná na 49,-
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    AirBank má akci, kdy posílá 300 Kč měsíčně pokud u ní platíte účet za O2.
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    NEI: lepsi nez emtecko.cz/trz ?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam