• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    NEIJAK UŠETŘIT (aneb doba je zlá!:)
    KAJJAK
    KAJJAK --- ---
    zena kupovala normalne online hodinu pred hranicema bez firmy i zaskrtnuti
    LORD_DE_SEIS
    LORD_DE_SEIS --- ---
    QUANTI: to neni o žadnym hrabání, popotahovat tě nikdo nebude... je to jen kvůli vrácení zboží, protože rakouská legislativa na ochranu spotřebitele umožňuje pro fyzické osoby vrácení zboží pořízeného na internetu až do 18 dnů. Tak aby někdo tejden nejezdil a pak nechtěl známku "vrátit"
    QUANTI
    QUANTI --- ---
    SPIKE411: Tak kdyby se v tom někdo hrabal, no 🤷🏼‍♀️
    SPIKE411
    SPIKE411 --- ---
    QUANTI: Akorát že IČO nepotřebuješ. Jen zaškrtneš, že to kupuješ na firmu. Nic víc to po tobě nechce.
    QUANTI
    QUANTI --- ---
    STEVIE: Jo, když jsmeb loni jeli přes Rakousko, byla jsem fakt ráda, že mám IČO.
    STEVIE
    STEVIE --- ---
    ROBOTON: vpoho třeba někdo vyuzije

    Koukal jsem na recenze a oni využívají toho, že spousta lidí nevi, že aby v Rakousku známka platila hned tak ji musíš koupit jakože na firmu.
    Protože jinak platí zákon o klasický 14 denní vrátný lhůtě jako u čehokoliv online a známka někde koupit a aktivovat dřív jak 14 dní předem...
    ROBOTON
    ROBOTON --- ---
    STEVIE: Sem netusil, mazu se
    STEVIE
    STEVIE --- ---
    ROBOTON: aha najs
    Akorát tam chtěj za rakouskou 10denni dvojnásobek toho co normálně stojí :(
    DOCKINEZ
    DOCKINEZ --- ---
    V Lidlu vepřová plec v akci, tak jsem vzal necelý dvě kilenka, doma nakrájel na hrubý kostky, promíchal s cibulí a česnekem, osolil, opepřil, štědře okmínoval, hodil do pekáče a v troubě stvořil výpečky.

    Špenát jsem nechtěl dělat jako těžkou českou klasiku s vajcem apod., tak jsem ho zblanšíroval a následně zahustil veluté z kuřecího vývaru, co jsem si mezitím na plotně připravil (jo, vývar furt ten z toho skeletu, co zmiňuju o příspěvek níž). V závěru jsem do díla vmíchal dva stroužky česneku, a bylo.

    Knedlík sice jen kupovaný, ale zato z Makra se slevou bratru za 10,50 Kč, tak psyché kolenovrta příliš netrpěla.

    DOCKINEZ
    DOCKINEZ --- ---
    Minulej tejden nám došly okurky, ta když jsem dneska ráno na trhu před místním obchoďákem spatřil nabídku na 10kg pytel nakladaček za cenu, která nepřipomínala drahotu, bez váhání jsem vyplázl požadovaný obnos, pytel přehodil přes rameno a vyrazil k domovu.



    A dal se do práce.



    Z deseti kil bylo nějakých 25 sklenic. Zásoba tak na půl roku, ještě minimálně stejný množství okurek budu muset pořešit. Větší část jsem udělal klasicky s mrkvičkou a koprem, zbytek na frickovskej způsob se zeleným estragonem.

    Nějakej lák mi zbyl, tak jsem do tří menších skleniček od majolky jebnul ještě červenou řepu. Tu mám rád třeba k řízku. Během veškerých kroků mi pozorně pomáhala ovčanda Kira (a sledovala, jestli nespadne něco od stolu):



    Závěrem: ne, není to až tolik otázka šetření. Jistě bych si mohl dovolit dávat částku vyšších desetikorun za tovární produkci. Ale ruku na srdce - nikdo nedělá lepší okurky jak já (nebo ty - každej si to naladíme přesně na tu svoji chuť). Ale nevidím moc smysl žrát celej rok něco, co mi nechutná, a ještě za to platit kdovíkolik, když můžu mít za zlomek ceny top produkci.
    VON_GILOTINE
    VON_GILOTINE --- ---
    DOCKINEZ: jdu najit penny, dik
    DEEFHA
    DEEFHA --- ---
    Říkal někdo cibule? :-)

    Letušky pašovaly na Filipíny přes 15 kilogramů cibule - Novinky
    https://www.novinky.cz/clanek/koktejl-letusky-pasovaly-na-filipiny-pres-15-kilogramu-cibule-40420907
    DOCKINEZ
    DOCKINEZ --- ---
    VON_GILOTINE: Penny má rajčata za 19,9, v akci je i ta cibule, která nestojí 45 (wtf!!!), ale "jen" 28
    VON_GILOTINE
    VON_GILOTINE --- ---
    bohuzel jsem ta levnejsi rajcata stale nepotkal, jednou jsem myslel ze je maji v lidlu a na pokladne mi vysvetlili ze to maj blbe v aplikaci ze to je jen jeden nakej jinej den..

    cibule co stoji 4x vic nez stala me neuveritelne jako zaklad vseho vareni sere
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    Kdyz je celer levnej nasusit. Susim "dve sarze" jednu na vyvary klasicky do tlakace a to jsou ty casti se slupkou a pak hezky cisty maly do polivky.

    To samy petrzel.
    KAJJAK
    KAJJAK --- ---
    DOCKINEZ: maso i umelou i u reznika, ja si tak nechavam mlit prsa
    DOCKINEZ
    DOCKINEZ --- ---
    DEEFHA: Lečo nebo šakšuku teď žeru každý ráno k snídani :)
    DEEFHA
    DEEFHA --- ---
    DOCKINEZ: Tohle jídlo teda nemusím, ale díky za připomenutí, že budu muset stvořit lečo .-)
    DOCKINEZ
    DOCKINEZ --- ---
    Je léto, rajčata a papriky jsou o polovinu lacinější než cibule, chce to trochu toho vaření ze základních surovin.

    Maso jsem si namlel v elektrickém mlýnku, vyjde to jednak ekonomičtěji, jednak vím, co jím.

    Rajčata hezky spařit a oloupat, žádnej protlak nebo rajče z konzervy.

    Za chvíli to bude, už se mi sbíhaj sliny :)

    RESOLUT
    RESOLUT --- ---
    30% sleva na kvašené zelí, pickles atd pouze do dnešního večera : leto2023
    KVASH - rodinná manufaktura
    https://www.kvash.cz/
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam