• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MLIKARNACo vás potěšilo nebo pobavilo? - Plkací a bez cenzury!
    NELLAS
    NELLAS --- ---
    TRISSIE: To ti řekla jen abys jí nevynadala, že ještě nespí.
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    ale potěšílo mě, že teď přišla šestiletá (teda to není ta část, co mě potěšilo, bo má už spát), aby mi řekla, že jsem ta nejlepší a nejhezčí na světě! :-)
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    NELLAS: a každý je v něčím příběhu záporák.

    možná by byla zábavná série "7 přídavných jmen, kterými by vás vystihli lidi, co vás nemají rádi" :-)
    R_U_SIRIOUS
    R_U_SIRIOUS --- ---
    Každý básník je lhář aneb Dobrá báseň je víc než exaktní, je přesná | Hospodářské noviny (HN.cz)
    https://archiv.hn.cz/c1-67304870-kazdy-basnik-je-lhar-aneb-dobra-basen-je-vic-nez-exaktni-je-presna

    Dobrá báseň je přesnější než exaktnost.

    Vezměte si třeba, když o ženě básník prohlásí:

    „oči tvé jsou holubice pod závojem,

    vlasy tvé jsou jako stáda koz,

    které se hrnou z hory Gileádu.

    Jako karmínová šňůrka jsou tvé rty.

    Jak rozpuklé granátové jablko jsou tvoje skráně pod závojem.“ (Píseň písní)

    Takže, fact-check: oči žádné ženy nejsou podobné „holubici pod závojem“ ani zdaleka. Nedovedu si představit vlasy „jako stáda koz“ a žádné rty nejsou jako „karmínová šňůrka“, protože jen tak namátkou rty na rozdíl od šňůrky nejdou třeba svázat. A člověk by mohl pokračovat.

    Nicméně tato šňůrka nesmyslů dává větší smysl, než kdyby dotyčné dotyčný řekl, že je z 92 procent krásná, že viděl jen osm procent krásnějších žen. Nebo dokonce, že i ty nejkrásnější ženy světa jsou jen o pouhých osm procentních bodů krásnější než dotyčná. To je přece úctyhodný výsledek na místní poměry z globálního hlediska. A přesto takováto vědecky přesná a kvalitní informace/poklona/uznání/lichotka moc lichotivě působit nebude.

    Takže na ono slavné Wittgensteinovo „o čem nemůžeme exaktně mluvit, musíme mlčet“ lze pohříchu snadno namítnout, že i o věcech, o kterých můžeme mluvit exaktně, raději mluvíme nejen neexaktně, ale dokonce lživě.

    Ta krásná lež básníků! My lidé jsme zkrátka prazvláštní stvoření.
    JAJITA
    JAJITA --- ---
    Zpráva na Doniu od ID Sheala.
    OCTOPUSS
    OCTOPUSS --- ---
    Pierc jazyku ve zralém věku téměř dožitých 43 let.
    Asi mládnu, dopiče! Yahoo!
    ERRTU
    ERRTU --- ---
    TRIX_XIRT: copak kotatka... ale SpongeBob: Get Cooking bez mikrotranskaci! :D
    ATUARFIK
    ATUARFIK --- ---
    NELLAS: Nebo tusi, ze by se tim nemel chlubit na Nyxu.
    NELLAS
    NELLAS --- ---
    SALVATOR: Všichni jsme hrdiny svých příběhů. Nikdo sám sebe nevnímá jako zlovolného hajzla.
    TRIX_XIRT
    TRIX_XIRT --- ---
    Výbušná koťátka do mobilu v rámci Netflixu.
    FINSON
    FINSON --- ---
    SALVATOR: Ano, to taky.
    SALVATOR
    SALVATOR --- ---
    FINSON: No on hlavně zákeřný sebestředný hajzl o sobě v takovejch termínech nejspíš neuvažuje.
    FINSON
    FINSON --- ---
    SALVATOR: Tak on je málokdo upřímný natolik, aby se jenom tak pochlubil na Nyxu, že si o sobě myslí, že je zákeřný sebestředný hajzl, že jo...
    KOVOVAMINCE
    KOVOVAMINCE --- ---
    SALVATOR: Zatim je tam málo speciálních/divnejch, který nezapadaj mezi normály. Čekala jsem lepší skóre. :(
    SALVATOR
    SALVATOR --- ---
    Taky mě bavěj příspěvky k aktuálnímu 7. Jak sou všichni trpělivý, přátelský, veselý, srdečný, hodný, skromný, štědrý, velkorysý, přemýšlivý, vtipný, empatický, hluboký, klidný, vyrovnaný...
    ADELHAIDA
    ADELHAIDA --- ---
    SALVATOR: Romanes eunt domus!
    SALVATOR
    SALVATOR --- ---
    Pobavil mě název pohřební služby Via ultima. Asi chtěli, aby se to jmenovalo Poslední cesta, ale jakože nějak honosně, tak sáhli po latině a hodili to do překladače, ale vyšla jim z toho Poslední silnice. Protože jak my latiníci víme, cesta ve smyslu pouť je iter, poslední cesta je tudíž iter ultimum (snad sem nezvoral skloňování).
    THEPRESIDENT
    THEPRESIDENT --- ---
    Dnesni scenicka konstelace Mesice a Jupiteru na cisty obloze bez mracku.
    CHEESS
    CHEESS --- ---
    Nejlepší skóre v mým životě! .) dva roky sem to nehrála... Užila sem si to maximálně!.)

    SABRIEL13
    SABRIEL13 --- ---
    Právě jsem na meetingu se šéfovou zvýšila hlas, protože mě nějaký věci fakt rozhodily, a ona to vzala s hroznym klidem a akorát se smála, že se jí dlouho nestalo, že by na ni někdo křičel.

    Já nemám radost, že jsem neudržela tón, mám radost, že mám kolem sebe vzory, který mi ukazujou, že je v pohodě mít hodně emocí a občas udělat chybu. Že když máte dobrej vztah, tak je všechno cajk.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam