• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    WEWERKAČtverečkování, Tile hunting
    FINSON
    FINSON --- ---
    SPIKE411: Před pár lety myslím nějaký investigativec odhalil tajnou výcvikovou základnu kanadských vojáků, když si na Stravě vyjel heatmapu s jejich výklusy nastavenými s viditelností pro veřejnost 😆
    SUMAC
    SUMAC --- ---
    VOY: strava má funkci vypnutí lokace 200m od startu a cíle, to se pak nikam neposle a zůstane to viditelné jen uživateli. Kde bydlím nikdo z tohohle nevycte. Veloviewer je to samý a to používají i profíci a pomáhá to stavět etapy. Jako všechno se dá zneužít ale tohle je v porovnání s tím jak na nás útočí Musk a Zuck a ostatní celkem malý riziko bych rekl
    SPIKE411
    SPIKE411 --- ---
    Tak nikdo z bezpečnostních složek to snad nezapíná. Že ne? Že ne?! :)

    https://www.wired.com/story/strava-heat-map-military-bases-fitness-trackers-privacy/
    After Strava, Polar is Revealing the Homes of Soldiers and Spies - bellingcat
    https://www.bellingcat.com/resources/articles/2018/07/08/strava-polar-revealing-homes-soldiers-spies/
    How to Use and Interpret Data from Strava's Activity Map - bellingcat
    https://www.bellingcat.com/resources/how-tos/2018/01/29/strava-interpretation-guide/
    VOY
    VOY --- ---
    Hele a ze se tak zeptam vy jste ok s tim nasdilet vsechny ty GPX zaznamy cest s nejakou treti stranou? Asi jsem ok s tim, ze tohle vidi Garmin a Strava, ty povazuju rekneme za duveryhodny subjekty, ale StatsHunters to je zda se projekt jednoho chlapika a vy mu predate veskerou historii svych lokaci z ruznych tras, z cehoz se da predpokladam trivialne odvodit napr. kde clovek bydli. Nebo neco nevidim a je to nejak osetreny nad ramec klasickyho GDPR? Jsou to dost bych dosti citlivy informace.
    FORELLI
    FORELLI --- ---
    Jasný, třeba k tomu někdy taky dojdu :-)
    WEWERKA
    WEWERKA --- ---
    FORELLI: Je treba blby, kdyz mas od bydliste zvolenou easy cestu. No a pak jezdis za ctverecky tou samou cestou. Proste se to omrzi. Treba kdyz mam jet na Dobris, tak jsou tak jen samy zbytecny kopce. 2-3h navic a uz mi ta cesta leze krkem. No tak nasednu na posazavsky express (ten co nedavno zacal couvat a vykolejil) a vystoupim na Dobrisi.
    Snazim se aspon jednu cestu z domova zacinat/koncit po vlastni ose, ale uz to vidim, ze casem budu jezdit vlakem treba do Kolina a budu koncit v Tabore na dalsim vlaku.
    FORELLI
    FORELLI --- ---
    S dvěma kluky 23 a 16 let už mám toho času více, tak uvidím jak ty čtverečky ještě rozvinu :)
    SUMAC
    SUMAC --- ---
    FORELLI: chápu. Jenže já jsem v sobě behem covidu diky tomuhle aktizvizoval co jsem byl jako děcko geek do vlaku a prostě kombinuju dvě závislosti kolo a jet vlakem do nějaké díry jen proto že tam vedou koleje. Mám pravidlo že než někam jedu vlakem tak musím tam napřed dojet na kole a rozšířit Fog of War. Pak unlocknu místo a můžu tam dojet a pokračovat dál.

    Tohle je pro mě prostě existenciální způsob realizace a sere mě že nemám čas (mám dvou měsíční dceru haha, postupně sebrala všechen můj čas:))
    FORELLI
    FORELLI --- ---
    SUMAC: tak jasně, jde o to dát si realistický cíl a netlačit na pilu. Mně se víc než jestli je to 35x35 nebo 50x50 líbí to, že mně to vytáhlo do míst, kam bych sám o sobě nezajel a rozšiřuje mi to možnosti trasování v perimetru do 70 km. Ten koncept jezdit za čtverečky vlakem/autem je pro mne prozatím vzdálený a vlastně i nelákavý
    SUMAC
    SUMAC --- ---
    FORELLI: jie ale z vlastní zkušenosti můžu říct, že tak do 35x35 je to vážně super a easy poznávat okolí a tagovat nová místa ale pak kolem 40x40 se to už stane časově i logisticky dost náročné a může to být i frustrující pokud máš elán ale ne dost času.
    FORELLI
    FORELLI --- ---
    Přesně tak, už to tu bylo řečeno, ale to je přesně ta motivace, kterou jsem potřeboval.
    BINARY_PARANOIC
    BINARY_PARANOIC --- ---
    Pomalinku zaplňuji mezery v okolí — a ač mám i tak zatím jen bídných 13 × 13, stojí to poznávání nových cest zato :)

    MITHRO
    MITHRO --- ---
    mimo Beskydy tie nove stvorceky skacu tak nejak jednoduchsie.

    WEWERKA
    WEWERKA --- ---
    Tady je priklad jak pod**** planovani :( Tohle me teda bude dlouho mrzet :( Cely pravy spodni roh hotovy a 1 chybejici ctverecek.
    Muze za to moje nepozornost pri zmene trasy ze silnicniho kola na horske kolo. Protoze v puvodni silnicni trase ten ctverecek mam navrhnuty.

    FORELLI
    FORELLI --- ---
    Tak dnešní dva čtverečky nebyly zadarmo :)
    Ale 20x20!

    WEWERKA
    WEWERKA --- ---
    FORELLI: To jsou ty stejny trasy. Pak to vypada, ze nikam nejezdis :)
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    SUMAC: cetl jsem rapist monastery a prislo mi to ok.
    FORELLI
    FORELLI --- ---
    Tvl a já jsem na 18x18 :)
    SUMAC
    SUMAC --- ---
    Posunuto na max sq 45. Občas mě mrzí že nemám cargo kolo ale jen silnicku

    MARASAN
    MARASAN --- ---
    MARASAN: nakonec sorted. Server nejspis byl pretizenej, postupne se nacetly vsechny aktivity.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam