• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FERRYHONYX BOOX - e-book čtečka - tipy, triky, doporučení... a obecně čtečky s Androidem
    FERRYH
    FERRYH --- ---
    zkusim az bude chvile o vikendu instalovat take ten Koreader... a dam vedet co to udela...
    MARTY63
    MARTY63 --- ---
    Jedna zpráva. Nevím, čím to je, ale spravilo se dělení slov i problém s uvozovkama. Nevím, čím to je. Jedině co mě napadá je, že po instalaci Koreaderu ta aplikace někam nainstalovala ten svůj "hyphenation dictionary" a ten to opravil. Podotýkám, že používám vestavěný Neoreader. Zatím jsem zkusmo otevřel asi 8 ebooků a všechny vypadají OK. Kdyby se něco změnilo, dám vědět.
    Další věc, podpora mi sdělila, čtečka podporuje slovníky ve formátu "dic". Zkusil jsem tam dát ten rozdělovací slovník z Libre Office, ale čtečka ho nevidí. Tak nevím.
    FERRYH
    FERRYH --- ---
    tak to vypada nadejne... dik za tip! :O)
    MARTY63
    MARTY63 --- ---
    FERRYH:
    Jde. Prstem přitlačíš a tahnutím si vybereš co chceš zvýraznit. Pak se ti objeví nabídka a můžeš zvýrazňovat, kopírovat, sdílet, překládat, přidat poznámku atd. Dokonce je tam volba "Zobraz HTML". Zobrzí ti to kód toho výběru, dokonce si tam můžeš nechat zobrazit i stylesheetr.css a page styles.css. Takže jo, jde to.
    FERRYH
    FERRYH --- ---
    MARTY63: nejde ani zvyraznovat slova ci vety? to bych chtel...
    MARTY63
    MARTY63 --- ---
    Ferry, pokud hledáš pořás nějakou čtečku, tak podle mne je nejlepší tento KoReader:
    Release KOReader 2024.04 "Sourdough" · koreader/koreader · GitHub
    https://github.com/koreader/koreader/releases/tag/v2024.04
    Vypadá to, že rozděluje správně, navíc tam má možnost nastavení zabránění tzv. "vdov" a "sirotků", což se ti asi bude líbit. Mně nevyhovuje, že nemůžu v té apce čmárat, to umí jenom Neoreader.
    MARTY63
    MARTY63 --- ---
    DELVIT: Nevadí, třeba to zvládne někdo jiný.
    DELVIT
    DELVIT --- ---
    MARTY63: Uměl bych to zkonvertovat, ale teď na to bohužel nemám čas.
    MARTY63
    MARTY63 --- ---
    DELVIT: Když bych ti někam hodil ten hyphenatin slovník CZ, zkonvertoval bys to?
    DELVIT
    DELVIT --- ---
    MARTY63: Aha, to je jednoduše konvertor mezi různými formáty slovníků. V tomto případě z tabfile *.dic do formátu stardict *.ifo.
    MARTY63
    MARTY63 --- ---
    DELVIT: To, co tam dával na tom odkazu. Netuším "vo co gou".
    DELVIT
    DELVIT --- ---
    MARTY63: teď nechápu co je moc?
    MARTY63
    MARTY63 --- ---
    E2E4: Hele, tohle je na mě moc. Ty bys to byl schopný udělat?
    E2E4
    E2E4 --- ---
    MARTY63: v zásadě by mělo mít Python, dat pip install pyglossary

    pyglossary --read-format=libreoffice_hyphen --write-format=stardict hyph_cs_CZ.dic hyph_cs_CZ.ifo

    viz

    GitHub - ilius/pyglossary: A tool for converting dictionary files aka glossaries. Mainly to help use our offline glossaries in any Open Source dictionary we like on any modern operating system / devic...
    https://github.com/ilius/pyglossary
    MARTY63
    MARTY63 --- ---
    Tady jsou ještě nějaké překladové
    Dictionaries for the Onyx Boox e-reader
    https://blog.jirivanek.eu/en/2023/11/24/dictionaries-for-the-onyx-boox-e-reader/
    FERRYH
    FERRYH --- ---
    ty nastaveni jsou fakt nadstandardni... ale... !!... ty uvozovky jsou vazne na me moc...
    asi radej ozelim skvele nastaveni a pujdu do neceho vic nakloneneho ceskejm uvozovkam :O))
    MARTY63
    MARTY63 --- ---
    FERRYH: S těma uvozovkama je to fakt problém. Dělení slov by možná vyřešil "hyphenationCZ" slovník z Libre office, pokud by to někdo byl schopen zkonvertovat z formátu "dic" do formátu "Stardict". Dával jsem dotaz na EBF, třeba se někdo ozve.
    Náhradní aplikaci jsem neměl, protože ty možnosti nastavení co má Neo Reader by mi chyběly.
    FERRYH
    FERRYH --- ---
    ...vitejte a doufam ze bude k uzitku... ja sam mam pripravenych par dotazu na znalce tehle ctecky - teprve s ni zacinam a spousta veci mi neni jasna...
    -----
    Napriklad: ta defaultni cteci aplikace na epub ta to s cestinou moc neumi, co? to co dela s uvozovkama a jak pridava mezeru a odradkovava je na dalsi radky, nekdy i samostatne jen uvozovku na radku, to je horor... napravit to nejspis nepujde, co? cim ji teda nahradit?
    TORI
    TORI --- ---
    Vítejte a ať se vám tu líbí.

    Můžete pozvat své přátele.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam