• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    EKGVintage Story
    Uzitecne linky:

    Home - Vintage Story
    https://www.vintagestory.at/

    Vintage Story Wiki
    https://wiki.vintagestory.at/index.php/Main_Page

    Vintage Story Mod DB
    https://mods.vintagestory.at/list/mod

    Pozvanka na Discord

    Vintage Story
    https://discord.com/invite/CkJjdrB
    rozbalit záhlaví
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    BAT: že jsem tak zvědavej, jsou nějaký sety pravidel, nebo si to každej ohejbá po svým? jakože mc má prostě survival, kterej má nějaký jasně daný atributy a achievementy uděláš jen v tom, tady mi připadá ta hranice setřená, prostě si to nastav jak chceš a enjoy. což je dvousečná feature. udělat si mod na backpack můžeš, ale už tím říkáš, že koncept začátku je nahovno, nebo tě nebaví, prostě ho chceš to jinak a můžeš si to zařídit.
    jako ta hra je o tom se naučit ovládat škálovatelnost hratelnosti? :)
    BAT
    BAT --- ---
    Jo a musim priznat, ze se mi nelibilo jak nemam na zacatku zadne poradne kapsy kam davat veci.
    Takze jsem si na to hned udelal modik, ktery prida 48-slotovy batoh, a da ho hraci v ramci startovni vybavy.

    ...mozna jeste zmenim nazor, a priste to zacnu hrat bez startovniho batohu, a uz vubec ne s 48-slotovym (pokud se nepletu, nejvetsi batoh ve vanilla hre ma 12 slotu? :))
    BAT
    BAT --- ---
    BAT: Asi vypnu ty Cave-ins, protoze jsem ted prochazel nejaky ruiny, a pri kazdej patem kopnuti krumpacem mi neco pada na hlavu.
    Mozna to zase pozdeji zapnu, az se ve vsem trochu vic zorientuju.
    BAT
    BAT --- ---
    EKG: mam to podobne, i kdyz potvory jsem nechal zatim agresivni, uvidime jak to pujde.

    Jsem jeste ve stavu kdy zatimco hraju, stale hledam optimalni nastaveni a jake mody pouzit.
    Aktualni nastaveni sveta je:
    - Grace timer: 10 days before monsters appear
    - Timer for items dropped on death: 1 hour
    - Lung capacity: 2 minutes
    - Days per month: 12 days (9.6 real life hours)
    - Block gravity: Sand, gravel and soil with sideways instability
    - Cave-ins: Enabled
    - Allow underground farming: On
    - Body Temperature Hardiness: -10'C
    - Creature strength: Weak (50%)
    - Player health points: 35 hp
    - Hunger Rate: Much slower (25%)
    - Health Regeneration Rate: Very fast (200%)
    - Food spoilage rate: 25%
    - Tool durability: 400%
    - Tool mining speed: 300%
    - Microblock chiseling: Most cubic blocks
    - Clutter obtainable: Yes, simply by breaking them
    - Temporal gear respawn uses: Infinite
    - Sleeping during temporal storms: Allowed
    - Landcover: 70%
    - Landcover scale: 75%
    - Upheaval rate: 100%
    - Landform scale: 20%
    - Forestation & Shrubs: Somewhat less forest (-25%)
    - Surface tin deposit frequency: Very Rare
    - Class exclusive recipes: Off
    - World Height: 320 blocks
    All other configurations are default values

    Nektera nastaveni tykajici se terrain generatoru jsou ponekud nestandardni (konkretne World Height 320, Landform scale 20%, a Upheaval rate 100%), protoze pouzivam mod Conquest Reforged Landform Overhaul [Alpha], ktery to tak pro optimalni vysledek potrebuje.
    Tento mod moc doporucuju - vyrobi realistictejsi krajinu s vetsimi kopci, udolimi, atp., ktera nevypada jako vnitrek silene krapnikove jeskyne (trosku prehanim, ale defaultni terrain gen ve VS je na muj vkus prilis divoky).
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    BAT: nemusí, ale dýfoltně je to teda nastavení obtížnosti na facku :)
    EKG
    EKG --- ---
    BAT: Tak ja hraju normalne Exploration. Potvory i zvirata pasivni. Masakr si nechavam, az budu mit celou svou mentalni kapacitu jen pro sebe.
    BAT
    BAT --- ---
    RAINBOF: Mimochodem, pokud by ses rozhodl VS zkusit, defaultni nastaveni obtiznosti hry je opravdu hardcore, tak se tim nenech odradit a polad si to jak chces.
    Neni zadna hanba nastavit si nejvyssi mozne HP, slabsi nepratele, nejvyssi rychlost kutani, nejpomalejsi hniti potravin, atp.

    Znam lidi, kteri tu hru zavrhli po prvnim zazitku, kdy si nahodili defaultne nastaveny svet, behem 10 minut tapani jak vubec zacit prisla noc, a drifteri je v absolutni tme umlatili cepicema.
    Naprosto je to znechutilo a uz jsem jim nedokazal vysvetlit, ze takhle to vubec nemusi byt.
    EKG
    EKG --- ---
    RAINBOF: Kdepak. Koupis si hru a jedes. Pokud budes hrat s nekym na serveru, tak si mozna rekne o prispevek na naklady za server, ale ne za hru.
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    No, ja jsem to tak letmo prolit a dosel jsem k zaveru ze hra se plati s oni provozuji svuj server. Ostatne provozovani svych vlastni infra a nezralost hry uvadeji jako jeden z duvodu proc nespechaji na steam. Takze jsem z toho ziskal dojem ze se hra plati jeste pak online.

    Co se minecraftu tyka, tak ten vyviji puvodni mojang ale vlastneny microsoftrm pro který udelali tu .net verzi. Licencne je pak java verze jakožto klient legalne zdarma a platis si online hru.
    Tj koupit si hru až takovej problém neni, zajimalo me zda to neni kup&plať
    EKG
    EKG --- ---
    Dojdou takhle tripar, pikar a hulic ke zdi.
    Pikar rika: "Rozbijeme tu zed, rozbijeme ji!"
    Tripar na to: "Ja bych ji preplaval."
    A vyhulenec jen zakroputi hlavou a povida: "Misto tech kecu bysme se mohli jit nekam nazrat."

    EKG
    EKG --- ---
    BAT: Ach tak. Asi mam jeste porad v hlave ty dlouhe hadky, jestli MC koupit, nebo ukrast.
    BAT
    BAT --- ---
    EKG: Jako ze pta "da se to upiratit, nebo to musim koupit"? To se mi nezda.
    Divil bych se kdyby kdokoliv slovem "subscription" nazyval jednorazove porizeni hry.
    EKG
    EKG --- ---
    BAT: Kolega asi myslel usockovat zcela bez placeni, aspon tak jsem to pochopil.
    BAT
    BAT --- ---
    RAINBOF: Zvlastni otazka.
    Hra zadny subscription nema. Docela by me zajimalo, proc by sis myslel opak.

    Za 21$ nebo 18euro koupis hru, a bud hrajes singl, nebo si rozjedes server.
    Jestli budes pripadny server provozovat lokalne na svem zeleze zadarmo, nebo si nekde pronajmes hosting, nebo si zaplatis za ofiko server, to je na tobe.
    EKG
    EKG --- ---
    RAINBOF: Po moralni strance bych to nedelal, protoze Anego Studios jsou presne ta banda nadsencu, ktere soucasna vyvojarska scena potrebuje jako sul. Za nejakou tu petistovku, nebo kolik je 18 euro na koruny, nabizeji velmi kvalitni matros.
    (Nemel bych zabrany treba u MC, zvlaste od dob, kdy ho vlastni M$.)

    Po technicke strance nemam poneti, nikdy jsem do toho nevrtal.

    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    Otazecka, jde vintage Story hrat free jako třeba mc nebo jen za subscription ?
    EKG
    EKG --- ---
    BAT: Jen co nekde najdu vykres.
    BAT
    BAT --- ---
    EKG: To si vylozene rika o glider :)
    EKG
    EKG --- ---
    A ani se neopovazujte me ptat, jestli nemam zavrat. Nebo jaky to je porad preskakovat z jedny plosinky na druhou, protoze komu se chce stavet vsude zebriky. Ano, spadnout uplne shora je insta-kill. Ale stalo to za to.

    Plus jedna nocni obloha, fakt masakr, mozna pujde na pozadi nebo jako screen saver jednoho dne.

    EKG
    EKG --- ---
    To se vam stane takova vec, kdyz nechcete mrznout. Rozehrajete si Warm Climate a zjistite, ze nektery plodiny, treba zito, muzete pestovat jenom v zime, jinak uschne. Nastesti smerem nahoru teplota klesa. A kdyz nemate po ruce sikovnou horu, nezbyva nez si ji postavit. Momentalne jsem se dostal o 9°C dolu a jeste jsem neskoncil s vystavbou. Co se tyce energie, ctyri vrazdy rotory staci, drahousku. Je teda fakt, ze kdyz neni vitr, tak proste neni vitr. Ale kdyz je ho treba jen troska, tak se da pracovat v pohode.

    Treba ted jsem pekl hromadu chleba ruznych druhu pro ruzny obchodniky, co mam v okoli. Mel jsem hromadu zrni, ktera potrebovala semlet. Tak jsem hazel do mlynku, prubezne zadelaval testo a pekl. Nestalo se mi, jako driv, ze bych cekal na mouku a pec chladla nadarmo. Dokonce jsem pak pristavel jeste druhou pec, aby to nevazlo.

    No a dalsim pozadavkem byla navigace. Je to fakt trapny, kdyz musite pouzivat mapu sto metru od baraku, akorat ja musim bydlet v doliku mezi kopcema, klasika. Tak ted uz nebloudim.

    EKG
    EKG --- ---
    Tak ja asi zacnu rovnou machrovat, ne?

    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam