• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    RYBOSHŠaManYsMuS

    Témata ke sdílení: extáze, trans, smrt, zrození, rituály, tanec, zpěv, bubnování, šamanská tvorba, meditace, šamanská cesta, léčení, "drogy", duchové, jiné světy, příroda, přírodní síly, energie, harmonie, šamanská moudrost, jiné entity, šamanské cestování, provázení, osobní svoboda, channeling, nové podoby šamanismu, úloha šamanů ve společnosti, moderní člověk a šaman ....

    Každý má možnost vytvořit anketu, takže když vás něco napadne ...
    Káždý má možnost měnit nástěnku, takže pokud chcete přidat knížku, link nebo moudro ...

    Snažte se uvědomit si svou cestu, než začnete polemizovat se zástupci jiných cest. Posuzujte věci vždy z většího měřítka. Mějte na paměti konečný stav. Buďte vděční a slušní, ale nesmlouvaví.

    Když je kmen v koncích, rozhoduje náčelník. Když je v koncích náčelník, šaman de na houby.

    Jsem saman?

    18 hlasy od 18 respondentů
    • 16.7% / 3 hlasy
    • 50.0% / 9 hlasů
    • 33.3% / 6 hlasů
    rozbalit záhlaví
    ANNA
    ANNA --- ---
    XCHAOS: asi máš nekeltské symbolické smýšlení, co se jistých věcí týče,))
    to je stejně zajímavý, jak se u nás říká "nasadit někomu parohy" v příslušném smyslu, zatímco co jsem se tak většinou setkala se symbolikou paroháčů u tzv. přírodních kultur, jde o zvíře oplývající sexuální přitažlivostí a potencí... tam by nechtít být paroháč mohlo znamenat brzo se stát naším paroháčem,)

    btw. vyšel v nějaké levné dvd edici dokument o Keltech, Keltové I a II.
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    ANNA: kelty já rád... ale zase to že by mi vyrostly na hlavě parohy mě přeci jen znepokojuje... :-)
    ANNA
    ANNA --- ---
    John Matthews
    Keltský šaman
    Alternativa
    1995





    ANNA
    ANNA --- ---
    viz
    [ Znamení ve kterém se narodíme - má vliv na člověka?...poznej své totemové zvíře... ]

    ale osobně mám pocit, že to je něco na způsob horoskopů z časopisu. minimálně to, že jsem nenašla zdroj z čeho tohle vychází a podle čeho se to "třídí".
    LOOK
    LOOK --- ---
    MIRIS: pak je otazka, k cemu ti bude to vedet, pokud nechces/nemas v umyslu samansky pracovat. meditace je trosku obecny pojem. trik/hint: junga aktivni imaginace :)
    _JOAN_
    _JOAN_ --- ---
    postavení měsíce při narození ;-)
    _JOAN_
    _JOAN_ --- ---
    MIRIS: podle postavení měsíce - bohužel nevim, co to je za typ astrologie - ale odvozuje se to podle postavení měsíce...mimochodem sem utrousil vtípek, že kamarádka je určitě veverka a nakonec to vyšlo mně(ani sem nevěděl, že tam je taky zařazená) :-) tak třeba na tom něco bude
    MIRIS
    MIRIS --- ---
    hm se dívám je to docela byznys dneska .D třeba tady http://www.volny.cz/karelputz/druidska_zvirata.htm chcou 7500 žeano...mno vlastně sem ho zkoušel hledat formou meditace ale zatim neuspěšně ale prostě v tom budu pokračovat a kdyby měl někdo nějaký konkrétní trik sem s tím : )
    MIRIS
    MIRIS --- ---
    _JOAN_: astrologicky zjistil???
    _JOAN_
    _JOAN_ --- ---
    MIRIS: možná náhoda, ale kamarádovi to sedlo - nejdřív bubnovánim viděl sovu a pak si zjistil astrlogicky a taky mu to hodilo totéž
    ANNA
    ANNA --- ---
    plus narazila jsem v jedné knize na docela dobrý návod, až budu mít čas, zkusím opsat/ofotit.
    ANNA
    ANNA --- ---
    imho ta cesta do spodních světů je vlastně cestou do úrovně, kde se utlumuje ego v tom běžném, každodenním projevu. s uvolněním "filtrů" a autocenzury vnímání (sebe-vědomí) se vědomí otevře přesnějšímu, opravdovějšímu, hlubšímu, bytostnějšímu pohledu-prožívání - pokud jde na tuhle cestu se záměrem poznat "své zvíře", manifestuje se mu jeho osobitá bytostnost ve formě zvířete.
    ale ony manifestace se můžou během života, jak člověk vyrůstá ze svých forem, měnit, není to jako jít si koupit králíka do zverimexu,)
    jinak "návodů" bude asi i na internetech spousta.
    LOOK
    LOOK --- ---
    MIRIS: samanskym cestovanim sestoupis do spodnich svetu a tam ho potkas. nejakym odvozovanim napr. od data narozeni bych spis neveril...
    MIRIS
    MIRIS --- ---
    jak se dá zjistit jaký je moje "pomocný zvíře"?
    DIVA_BARA
    DIVA_BARA --- ---
    Ahoj ja jsem si buben od Ooržaka objednala .. jsem ve velkém očekávání:-)
    ANNA
    ANNA --- ---
    MIRIS: semináře Šamanské jurty?

    uvažovala jsem, jestli se zúčastnit, nakonec jsem z finančních a dalších důvodů od plánu ustoupila...
    vedle toho trpím těžkou nerozhodností ohledně bubnu... mám nějak pocit, že si něco takovýho nemůžu ani zasloužit.

    máte tu někdo spojení s medvědem? byla bych ráda za nějaký druhý hlas.
    MIRIS
    MIRIS --- ---
    ANNA:
    moc hezky napsaný s tou liškou :) škoda že je na semináři už plno :(
    ANNA
    ANNA --- ---
    Ooržak Dugar-Sjurjun Očur-oolovič - Slyšet zemi - rituály jižní Sibiře | MAITREA
    http://www.maitrea.cz/akce/slyset-zemi-ritualy-jizni-sibire
    GLOBUS
    GLOBUS --- ---
    DIVA_BARA: Liška
    Medicínou lišky je síla neviditelnosti. Lišky mají schopnost splynout se svým okolím, kvůli čemuž s ročními dobami mění svůj kožich. Jejich umění kamufláže nám dává schopnost být mazanými a zůstat nespatřeni, když se chceme pohybovat tak, aby si nás ostatní nevšimli a nebránili nám. V některých keltských tradicích je červená liška nositelem elementální energie ohně.
    DIVA_BARA
    DIVA_BARA --- ---
    ANNA, děkuji s tím odstupem je to duležitá a krásná informace .. Naprosto sedí. Od té doby co jsme ji před par dny zahlédla sleduji s odstupem:-)) A protože jsem včera poprosila lesy o buben, dnes přišla zpráva o sibiřském šamanovi a já si u něj buben objenala... děkuji...
    ANNA
    ANNA --- ---
    DIVA_BARA: záleží na kultuře... v šintó je to spojení plodnosti a jistého tricksterství, stejně tak u Indiánů, kde se připojuje ještě důraz k zvědným schopnostem lišky - pozorovat a zůstat nepozorován, v kulturách ovlivněných křesťanstvím se lišce připisuje podlost etc...

    mně se liška objevila jako signál, že si mám dovolit nějaký odstup od věcí, že můj pozorovací talent má svůj plný smysl, že ne jen to, co je vidět v centru dění, má ústřední význam... že není třeba držet se pevně jedné sféry, když mám možnosti poznávat přechody.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam