• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    RYBOSHŠaManYsMuS
    GARBAGE
    GARBAGE --- ---
    JASONEKK: jo tak to ve mě nenajdeš
    JASONEKK
    JASONEKK --- ---
    GARBAGE: rád bych se nechal provést cestou... těžko se mi píše o něčem kde jsem na začátku... prostě bych se chtěl naučit rituál šamanské cesty pod vedením někoho zkušeného...
    GARBAGE
    GARBAGE --- ---
    a co přesně chceš vědět?
    JASONEKK
    JASONEKK --- ---
    Garbage: to bylo na tebe, jen se mi nedari dat odepsat :/
    GARBAGE
    GARBAGE --- ---
    JASONEKK: jako kdo?
    JASONEKK
    JASONEKK --- ---
    jake mas zkusenosti s šaman drumy a s cestou?
    GARBAGE
    GARBAGE --- ---
    JASONEKK: já jsem z kladna
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    CUCHULAIN: aha ja doufal nekde bliz, sem z mimone :D
    JASONEKK
    JASONEKK --- ---
    a stále hledám Kladeňáky a okolí ;)
    CUCHULAIN
    CUCHULAIN --- ---
    OGMIOS: u Luže, pokud chceš :-)
    JASONEKK
    JASONEKK --- ---
    ten zápach si dokážu představit :)
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    nekdo kdo by se zabyval samanenim na ceskolipsku?
    NIKOPOL
    NIKOPOL --- ---
    vono na doma to úplně neni, minimálně ty kůže při práci dost smrděj, když nemáš dílnu, případně žiješ s někym, výroba bubnu doma asi nesplodí mnoho vděku
    JASONEKK
    JASONEKK --- ---
    děkuji ;) Asi tam pojedu...
    NIKOPOL
    NIKOPOL --- ---
    Skřidla č. p. 8
    http://skridla_old.arcs.cz/
    JASONEKK
    JASONEKK --- ---
    Můžeš mi dát kontak (web, mail, tel) na toho člověka? Právě, že zatím jsem našel spíše méně věrohodné... díky . Jinak.. existuje skupina lidí z Kladenska, která se zabývá šamanismem?
    NIKOPOL
    NIKOPOL --- ---
    JASONEKK: ahoj ... já si udělal buben na workshopu/semináři, bylo to parádní ... všechno ... super místo, super týpek, co to vede, super lidi, super program a v neposlední řadě nejlepsi kuchyně :-)) ... stálo to 3apůl zatýden i s bubnem a osobně z toho mám pocit,že tak dobře jsem peníze nezhodnotiil dlouhý čas, jako skrze tenhle seminář ...

    buben se dělá klasicky ...

    seženeš vhodný dřevo, od nějakýho myslivce kůži z vhodného zvířete
    dřevo máčíš a nahřejváš tak dlouho dokud se nedá ohnout do tvaru, který chceš
    kůži máčíš ve vápený vodě tak alespoň 14 dní
    když máš obruč, vemeš kůži a zbavíš jí zbytků masa, tuku, blan, nečistot, srsti a dobře vypereš
    uřízneš kus na buben, ze zbytku naděláš kožený pásky ... my dělali ze zbytků třeba ještě chřestidla a tak
    pak vemeš kůž ia obruč, naměříš kolik ďir budeš potřebovat a kde, a propíchneš kůži v těch místech kde budou otvory na pásky na vypnutí bubnu
    pak vemeš ty pásky a pleteš podle směru slunce, vždycky proti sobě
    porádně to vypneš a když to máš pásky zapleteš a podvážeš provázkama
    necháš uschnout
    až je to suchý .. to trvá tak tejden .. suší se to ve stínu, musí to furt vyset .. vyndáš ty provázky, kterýma si to podvázal a opleteš držadla zbytkem pásků
    pásků budeš potřebovat něco okolo 8mi metrů

    je to jednoduchý, ale zajet si na seminář, seznámit se spoustou podobně vibrujících lidí, potkat chlápkka, kterej má umění ne jen ve výrobě bubnů ale ještě dlouhá léta praktikuje, skrz osobni zkušenost se to naučit, načerpat inspiraci a ještě si na vlastní kůži a pod vedením zkusit několikero (jakože hodně) šamanskeých technik a praktik ... to je spíš "k nezaplacení" než podinej mix přírodních vědomostí a komerce
    JASONEKK
    JASONEKK --- ---
    Ahoj lidi. Scháním informaco ohledně shaman drum. Poradí mi někdo? Nejlépe jak vyrobit doma. Semmináře co jsem našel mi opravdu k šamanství nesedí! cena 2000,- mi přijde jako zvláštní spojení přírodních vědomostí a komerce...
    LLKKJJH
    LLKKJJH --- ---
    ahoj.....kdyby měl někdo zájem :-)

    SHAMAN DRUM - Praha 5, prodám
    http://hudba.bazos.cz/inzerat/11499388/SHAMAN-DRUM.php
    NIKOPOL
    NIKOPOL --- ---
    HONZAL: nevím jestli poslední, ale autentický rozhodně jo :-) alespoň si tam musí každý sám za sebe a podle sebe
    šamanismus také pokrývá o dost větší část naší historie ... křesťanství, islám, budhismus jsou všechno o proti úplně novodobí upgrady a vychytávky, který řeší člověka a jeho způsob zapojení s mimolidským světem až do dneška a do konce tohodle světa mi to přijde.
    každopádně na rozpomenutí se, případně na očištění od balastu a tisícletých nánosů rozhodně dobrý :-)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam