• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    RYBOSHŠaManYsMuS
    NIKOPOL
    NIKOPOL --- ---
    :-) užijte
    JASONEKK
    JASONEKK --- ---
    IVETS: Tak to se tam potkáme ;)
    IVETS
    IVETS --- ---
    Nechcete nekdo se mnou na:7. 10. až 9. 10. 2011 - Víkend s výrobou jednohlavých šamanských bubnů a chřestidel
    Sk
    http://skridla.arcs.cz/akce.php
    HELLENKA
    HELLENKA --- ---
    PRASAD: je tu ted saman z Ekvadoru, ktery porada mimo jine i tabakove ceremonie... muzu ti preposlat info-mail, kdyztak posta...
    sam se do toho rozhodne nepoustej
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    PRASAD: jo to jo, to je dobry vzdycky navazovat vztah. ja o tom jen cetl ze ty funkcni/pravy davky jsou hodne vysoky a ze se potom ten dotycny saman vlastne otravi. ale zase je pravda ze nekdo to musi vyzkouset jaky to je tak pokud vazne chces tak to odzkousej, varovan jsi byl ;) :D
    PRASAD
    PRASAD --- ---
    OGMIOS: no to je parada......zase saman ktereho jsem potkal z ecwadoru rikal ze s tabacem se musi pomalu navazovat vztah. Nema se nikam zpechat a davky zvysovat velice pozvolne. Pry to cisti hrubej nanos.
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    PRASAD: ja prave co vim tak aby to udelalo co to ma je potreba vetsi davka ktera je blizka smrtelne a proto se to velice casto nepovede. proto bych ti neradil se do toho poustet a kdyz o to stojis tak jedine s nekym kdo tomu rozumi.
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    NIKOPOL: jo a kazda bylinka ma svoji kvalitu takze ja osobne je pouzivam pri jinych vecech. treba klasika salvej a pelynek na ocisteni. sladkou travu kdyz do toho chci primichat trochu srdce, to pak palim s pelynkem dohromady. tuji na ocisteni domu pred duchy. atd atd..
    PRASAD
    PRASAD --- ---
    OGMIOS: No tak salat bych z toho zrovna nedelal,to mas tak se všim. Taky jsem nekde slyšel ,že tam dokonce někdy přichází andělé z druhé strany. A pak zaleží. Ale při malích porcích to ego asi jenom vybleješ. Nevim no. Zatim neznam nikoho kdo by me k tomu neco rekl.


    SALAMAN: jo jo to delam,docela síla
    NIKOPOL
    NIKOPOL --- ---
    add bylinky: jsem se někdy před prázdninama zastavil v rybě na ruby a tam měli útlou knížku, co se jmenovala "magický vykuřovadla"

    jako vykuřovadlo tam používali skoro všechno ... samozřejmě jsem neměl čas to podrobněji zkoumat ale, co si o tom myslim a připadá mi logický, že každá rostlina má nějakou vibraci a když tu rostlinu spálíš pak je ta vibrace ve vzduchu
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    PRASAD: ja jsem cetl o uzivani tabaku oralni cestou a tam bylo psane ze kvuli vysoke toxicite je to zazitek blizky smrti. tez jsem potkal cloveka co kdyz byl malej tak si udelal z neznalosti salat z tabaku a skoncil s peknou otravou v nemocnici. dobry nasledek byl ze je diky tomu nekurak dneska :D
    jinak ja bych byl moc opatrnej abych se neotravil a to jsem si daval rulikovy cajicky ale tabaku se bojim.
    PRASAD
    PRASAD --- ---
    OGMIOS: tak v amazonii tabak samani pijou bezne
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    PRASAD: myslis ze to je dobrej napad? je dost jedovatej.
    PRASAD
    PRASAD --- ---
    Ahoj pratele. Máte nějaké zkušenosti s pitím tabáku?
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    CUCHULAIN: jj, tomhle smyslu jsem to myslel. taktez si myslim ze neni nic spatneho na tom pouzivat bylinky z dovozu. bilou salvje pouzivam casto, stejne tak jako nasi salvej. taky pouzivam pelynek, potom treba tuji, jalovec atd. treba takovou sladkou travu si kupuju pac nasi zdejsi obdobu (tomkovice vonna) vazne nevim jak najit :D
    CUCHULAIN
    CUCHULAIN --- ---
    OGMIOS: ani ne. jde mi o to, co je vhodnější a použitelnější. předpokládám, že naše bylinky prostě souvisí s duchem tohoto místa.
    stejně jako šamanismus není jen výsadou amerických indiánů a není tedy potřeba používat jejich bylinky :-)
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    CUCHULAIN: jj, jde jen o to jak to cejtis, pokud chces byt vic tradicni a pouzivat veci z naseho prostredi potom klidne pouzivej ty nase ceske bylinky. krom salveje tady toho roste mnohem vic co se tradicne pouzivalo na vykurovani a ocistovani.
    CUCHULAIN
    CUCHULAIN --- ---
    OGMIOS: díky za názor.
    taky ji používám. podle mne s ní můžeme bílou plně nahradit, vzhledem k tomu, že roste na tomle místě.
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    CUCHULAIN: no klasika je salvej lekarska nebo preslenita + naky dalsi druhy co tu u nas rostou samy.
    CUCHULAIN
    CUCHULAIN --- ---
    OGMIOS: ha.. tak co mi to tady roste? :-D
    ještě jednou se podívám :-)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam