• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    RYBOSHŠaManYsMuS
    NIKOPOL
    NIKOPOL --- ---
    OGMIOS: no jasně v pohodě ... budu super vděčnej zapříspěvky typu "na pláni za vesnicí tou a tou u starýho stromu se vypráví, že tam se ženili čarodějnice" ,,, "taky se o tom vypráví, že" ...nebo "tam a tam lid uctíval mokoš" .. nebo "ludmila jezdit dělat obřady pro bohyni tu a tu tam a tam" ...

    prostě cokoliv .. spíš konkrétního než obecnýho ... obecnýho jakože keltogermánský šmrnclí slovanskym .. to vim taky, ale v ničem mi to moc nepomáhá
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    NIKOPOL: jo taky bych to rad vedel :) asi to bude nejvic nakej mix keltsko-germansky smrncly slovanskou. podle toho jak tu migrovalo obyvatelstvo, tak se ty tradice menily. takze jde spis o to si vybrat, pac urcite i na stejnych posvatnych mistech se delaly ruzny veci, nebo stejny veci ruzne, podle toho kdo zrovna tady bydlel.
    NIKOPOL
    NIKOPOL --- ---
    no vono asi součástí tý revitalizace je asi taky dost o tom zjišťovat nebo zajímat se o to, co vlastně ta místní tradice s jakou pravděpodobností byla a co nebyla :-)


    OGMIOS: takže beru i to
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    NIKOPOL: no co si myslim tak spis nebude navaznost, ci znalost tech mistnich tradic, takze jediny co asi muzou lidi delat je delat neco o cem si myslej ze se tu mohlo delat.
    NIKOPOL
    NIKOPOL --- ---
    zajímáte se někdo nebo se aktivně podílíte na obnově nebo revitalizaci místní tradice nebo místních tradic ?
    MORPHLER
    MORPHLER --- ---
    OGMIOS: to ti bohuzel nepopisu, pac sam jsem nenavstivil a ni me to nijak nelaka. zkus kontaktovat id Noita
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    no a krom toho Jorga, jaky jsou ty sweatlodge? ja nad tim premejslim protoze ten ritual, spis to co se tam deje a co ma na praci vedouci chyse, tak si rikam jak moc to ty lidi u nas zvladaj. protoze v tradicnich spolecnostech to trvalo nez se nekdo naucil vest sweatlodge a potom taky musel dostat opravneni od starsich k tomu moct delat sweatlodge. ja jsem videl proces toho jak jsou lidi vedeni k tomu aby mohli vest potni chyse a je to spis pozvolnej proces.
    MORPHLER
    MORPHLER --- ---
    JASONEKK
    JASONEKK --- ---
    Miroslav Kašpar - Skřidla - velice poutavá a silná initipi! :) ale frekvence je spíše v teplých měsících.. co mají na webu
    JASONEKK
    JASONEKK --- ---
    Miroslav Kašpar - Skřidla - velice poutavá a silná initipi! :) ale frekvence je spíše v teplých měsících.. co mají na webu
    NIKOPOL
    NIKOPOL --- ---
    taky by mě zajímalo jestli je tu někdo dobrej kdo dělá potní chýše nějak pravidelně
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    a vlastne nevite jestli tu nekdo dela nejak pravidelne potni chyse v cechach? kdyz jsem byl v anglii tam to bylo krasne pravidelne kazdej mesic, tak tam se potilo pekne :D
    CUCHULAIN
    CUCHULAIN --- ---
    ZIVA: jsem nadšen :-)
    ZIVA
    ZIVA --- ---
    cuchulain: vyborne, budu te tedy vbrzku pronasledovat v poste, doufam ze jsi rad:) diky
    CUCHULAIN
    CUCHULAIN --- ---
    ZIVA: jo. celá rodinka :-)
    jedno jsem i organizoval, akorát se nesešlo dost zájemců.
    ZIVA
    ZIVA --- ---
    pratele, absolvoval tu z vas nekdo chozeni po zhavym uhli v cechach? pls posta, diky
    LODBROG
    LODBROG --- ---
    AMINETA: Někteří z nás už vědí a jedou :)
    AMINETA
    AMINETA --- ---
    Tabáková či liánová ceremonie s výborným šamanem z Equadoru, už tenhle pátek, v přírodě total mimo civilizaci. Kdo má chuť tuhle zkušenost podstoupit, pište do pošty, předám kontakt. Přítel absolvoval a jede znovu, prý silné, smysluplné a léčivé...
    CUCHULAIN
    CUCHULAIN --- ---
    OGMIOS: velmi silný zážitek :-)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam