• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    RYBOSHŠaManYsMuS
    NIKOPOL
    NIKOPOL --- ---
    PALEONTOLOG: aha .. já myslel, že se o něm traduje, že pak jednoho krásnýho dne zmizel a nikdo neví kam (?)

    odkud je to info s televizí ?
    CUCHULAIN
    CUCHULAIN --- ---
    nebo teda.. debaty to byly a legendární jsou :-D
    CUCHULAIN
    CUCHULAIN --- ---
    DRAGEL: jojo.. dost legendární debaty to byly :-)
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    jen škoda že se na konci života nerozpustil v nagualu ale koukal v leže na televizi, to jaksi celý ten dojem fantastična dost kazí
    DRAGEL
    DRAGEL --- ---
    Castaneda to ve svých knihách píše, že to má špatně, říká tmu trojitý či trojaký nagual, takže mu jedna část chybí. V těch posledních knihách jsem se pobavil nad tím, jak mu jeho nagual vlastně přichystal výcvik, kdy ho donutil zastřelit čarodějnici, ale ono se mu to nepovedlo a pak je pronásledovala ... ke konci se dozvíte, že to byla jedna čarodějka z předchozí skupiny, a že to bylo dohodnuté :-D
    No nevím, zda sem Castaneda patří. Určitě tu byla někde o Castanedovi diskuse, jeden "šílenec" dokonce citoval celé texty v angličtině, aby nebylo nic zkreslené překlady ... pokud tuhle diskusi najdete, obrázek si určitě uděláte sami :-D
    SAGUS
    SAGUS --- ---
    NIKOPOL: no ved ani clenovia jeho skupiny carodejov si nikdy neboli isti, co je pravda a co fikcia :). Co by ste chceli od niekoho, kto cely zivot pracuje na tom aby bol zahaleny v mlze :).
    NIKOPOL
    NIKOPOL --- ---
    tak to jako nemám iluze, že jsem to pochopil ... čet jsem jednu knihu ...

    a fakt je, že jeden mexičan nám řikal, že si pamatuje, jak tam castaněda jezdil .. a prej jako píše o skutečných věcech
    SAGUS
    SAGUS --- ---
    Cim dalej viac mam pocit, ze Castaneda je az moc silne kafe.. tych co to pobrali a je im to ku prospechu zratam na prstoch jednej ruky.. zbytok to bud nepochopil, alebo im z toho jeblo.
    DRAGEL
    DRAGEL --- ---
    NIKOPOL: Občas jo. Je to jiný pohled na věci, než mají evropské či asijské kultury, takže může být přínosem :-)
    NIKOPOL
    NIKOPOL --- ---
    DRAGEL: :-))) vidim to podobne.. ale vob4as tam nekde je hozena nejaka perla .. nebo alespon dobra smernice, rada
    DRAGEL
    DRAGEL --- ---
    Jedna z knížek končí tím, že skupinově skočí ze skály. Není tam dopsaný dopad ani nic, co by to vysvětlilo, prostě je poslední věta ve stylu: "Rozeběhli jsme se s skočili." Vzteky jsem myslel, že tu knížku roztrhám. Vypadalo to jako nějaká beletrie a ne čarodějné učení šamanů a pak jsem čekal 3/4 roku, než konečně vyšel další díl ve kterém to vysvětluje ... metr knih, nic víc :-D
    DRAGEL
    DRAGEL --- ---
    KALIPH: První knížka je úplně vadná, tu bych doporučil jen svému uhlavnímu nepříteli. Druhou knížku bych doporučil feťákům, jako dobrej úlet, že je tohle cesta. Další knížky v sobě teprve něco mají, jsou příběhy, které ve všech svazcích popisuje dohromady i 3x, aby v tom posledním textu co nejvíce upřesnil, co se mu nepovedlo v těch předchozích. Poslední knížky jsou psaný tak, že se dají přečíst jen najednou, protože názvy kapitol jsou úplně zcestný a text normálně pokračuje, jako by se nic nedělo :-D
    DRAGEL
    DRAGEL --- ---
    TSKA_RESETKA: Abych pravdu řekl, Castaneda se dé jednoduše pochopit z malé asi 50 stránkové brožury, kterou napsal GATO ... jméno si nepamatuji, stejně tak jako netuším kdo je autor ... typoval bych, že je to čech, ale nejsem si jistý
    KIM13
    KIM13 --- ---
    DRAGEL: Ale já už mám jen jednu .-))
    DRAGEL
    DRAGEL --- ---
    EWELY: Měl jsem doma metr knih v posloupnosti, jak je vidal, nejsou to knihy, které bych doma musel mít a tak jsem většinu z nich rozpůjčoval ... metr knih je přesně to co si o tom díle myslím.
    DRAGEL
    DRAGEL --- ---
    TSKA_RESETKA: Jako myslíš metr knih o Castanedovi, jak se v něm stále opakuje? :-D To mám za sebou ... ponaučení? Nefetuj, protože úkolem šamana není fetovat, ale mít dost síly se z té závislosti dostat ... ;-)

    Castaneda je prima, ale má své mouchy ... nejlépe se ty mouchy loví v prvním dílu :-D
    KALIPH
    KALIPH --- ---
    NIKOPOL: Hele, buď tě chytne první knížka, jakožto příběh a bude tě zajímat, jak to bude dál nebo ne a neztrácel bych, být tebou drahocenný čas. Co si ale nemyslím, je to, že by šel obsah "učení dona Juana" shrnout do pár slov, protože (imho) to podstatné se odehrává jako rámec příběhu, ve kterém nelze nic vynechat, aby dával smysl.
    NIKOPOL
    NIKOPOL --- ---
    :-) .. mě k tomu říkal chlápek, co se spolu vo takovejch věcech bavíme, že je si to všechno dost podobný ... fakt je třeba to číst celý ? to má hrozně stránek .. a právě podstatnejch je tam většinou jen pár vět

    ale jako asi dobrej nápad ... naštěstí je jinej kámoš maniak a pořídil si všechno :-)
    KALIPH
    KALIPH --- ---
    NIKOPOL: Doporučuju ti si přečíst Carlose jako napínavou prózu.. nic ti pak neunikne:)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam