• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    RYBOSHŠaManYsMuS
    DRAGEL
    DRAGEL --- ---
    NIKOPOL: Ale ten příspěvek není o tom, zda někdo viděl nějakého šamana a jak má šaman vypadat podle "vzorníku" :-D

    Jsou tam rozebrané dvě věci:
    1) jak používáme slova
    2) co je "pravda" a co je "naše pravda"
    NIKOPOL
    NIKOPOL --- ---
    DRAGEL: když vidim, že tenhle příspěvek má +3 a ne -7 pochybuju, že lidi, co sem choděj nějakýho šamana asi sotva viděli
    promin, ale dál to asi nebudem řešit
    DRAGEL
    DRAGEL --- ---
    NIKOPOL: v bibli se to tak píše ... ale pro mě je bible jen sbírka bajek, které nikomu neberu, takže se duch mohl vznášet nad vodami ještě dříve než někdo rozsvítil a vytvořil zemi ... ;-)
    NIKOPOL
    NIKOPOL --- ---
    DRAGEL: co prosim ? ... na počátku nebylo slovo ? :-))))))
    DRAGEL
    DRAGEL --- ---
    TSKA_RESETKA: Myšlenky krájíme do slov a slova předkládáme jiným. To jak naše slova působí na jiné bytosti je něco úplně jiného. Kdybychom nepoužívali ke komunikaci slova, budeme používat myšlenky, tedy telepatii. Takhle by jsi vyslala nějakou emoci v její čisté podobě a v té čisté podobě, by si ji mohl příjemce přečíst, nemusel by přemýšlet co jaké slovo opravdu znamená a jak si ho má vyložit.
    Jako třeba že přijdeš do lékárny a tam mi ŠAMAN dá krabici pilulek proti bolesti, bez léčívého účinku. Po té nastoupím do autobusu a ŠAMAN mě odveze svou vlastní cestou do místa, ze kterého se vydám svou vlastní cestou ... ;-)
    Máš jiný význam slova šaman než já. "Pravda" je v tom, že ty ta slova používáš jako označení energetických hýbatelů. "Moje pravda" je, že to tak není, protože šaman je chlápek z brkem ve vlasech ;-)
    DRAGEL
    DRAGEL --- ---
    TSKA_RESETKA: Pravda je jen jedna. Ten kdo má "svou pravdu" tak ještě nedozrál k tomu, aby byl schopen vnímat svět jako celek. Obvykle vnímáme svět ze svého středobodu, který plno věcí vnímá po svém a tak se vlastně nenapojil na ten celek, na zdroj a věci vnímá zkresleně.
    DRAGEL
    DRAGEL --- ---
    TSKA_RESETKA: Nevidím jediný důvod, proč cestě, která je popsané v té knížce říkat šamanská :-D
    TSKA_RESETKA
    TSKA_RESETKA --- ---
    DRAGEL: nevidím jediný důvod, proč by cesta šamana neměla být jednoduše napsaná a snadno pochopitelná.. :D :D :D :D )
    DRAGEL
    DRAGEL --- ---
    NIKOPOL: Slova nejsou všemocná, je to jen dorozumívací kod.
    MICHALANGELO
    MICHALANGELO --- ---
    JINÉ SVĚTY - cesta do srdce ayahuaskového šamanismu kmene Šipibo Konibo - YouTube
    http://www.youtube.com/watch?v=Fj4wwfZuEI0&feature=player_embedded
    NIKOPOL
    NIKOPOL --- ---
    ahoj ...

    je tu někdo kdo chodí na akce xolothla martineze ?
    znáte ho ? .. potkali jste ho ?
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    MICHALANGELO: to jsou stopy u stezky co nam tu zanechali nasi predci abychom my mohli kracet.kazdej si najde to svoje co mu vyhovuje. proto je dobry ze toho je vic. dulezite je rozpoznat hodnotu kazde stezky a respektovat to ze jiny to ma jinak. navzajem se mame co ucit.
    MICHALANGELO
    MICHALANGELO --- ---
    PALEONTOLOG: Jo ten nas cesky newage kotlik. Od novopohanskych knezi, druidu, carodejek a magu az po Ruiziany a rytire Jedi.
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    SOUMRAKOSVIT: podle me se pod novodobym pojmem saman skryva vselicos, od bylinkaru, medicinmanu po vestce, carodeje, svaty muze atd...proste vsechno co nespada pod hlavni nabozenstvi a je provozovano "primitivnimi" lidmi se do toho bezne zahrnuje. proto taky vsichni co tu jsme to zname trochu jinak. tak sdilejme ;)
    NIKOPOL
    NIKOPOL --- ---
    SOUMRAKOSVIT: ... jo sorry .. jsem si nevšim toho dovětku
    SOUMRAKOSVIT
    SOUMRAKOSVIT --- ---
    NIKOPOL:
    rozdil je v pristupu. carodejove se snazi silu ovladnout. jejich zakladem je vule. ale aby clovek pochopil opravdovej rozdil, musel by zkusit oboji, nebo minimalne jedno a druhe pak rozpoznat. neda se o tom moc mluvit.
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    OGMIOS: cimz jsem chtel rict ze spousta veci se neda vysvetlit, da se pouze zazit. potom se muzu snazit sdilet svou zkusenost ale ta nemusi byt pro ostatni vzdy srozumitelna protoze si to musej proste zazit. konkretne i zalezitosti duchovna se dost veci spatne vysvetluje a jedine pokud ten s kym o tom mluvime ma tu zkusenost, tak vi o cem mluvime. respektive si mysli ze vi o cem mluvime. neb ja uznavam ze zkusenost kazdeho z nas je stejne jedinecna jakozto jsme jedinecni i my sami a vsehomiro vnimame skrze nasi vlastni jedinecnou zkusenost kontinuality.
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    NIKOPOL: ja ti nevim, spoustu veci nedokazu vysvetlit, treba to jak je mozny ze myslime..ale presto myslim, myslim :D
    JAMINA
    JAMINA --- ---
    babylon tady teda
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    KALIPH: hm tohle od tebe docela sedí :)) jak ten čas letí
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam