• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    RYBOSHŠaManYsMuS
    JAMINA
    JAMINA --- ---
    babylon tady teda
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    KALIPH: hm tohle od tebe docela sedí :)) jak ten čas letí
    WAMP_ELF
    WAMP_ELF --- ---
    NIKOPOL
    NIKOPOL --- ---
    DRAGEL: .. uznávám pohled, kterej tvrdí, že: pokud nedokážeš konkrétní něco jednoduše vysvětlit, pak tomu sám nejspíš nerozumíš ... nejde o žádné cedění, spíš o báseň .... jak budhisti řikaj stim prstem a měsícem :-)
    DRAGEL
    DRAGEL --- ---
    SOUMRAKOSVIT: Myslím, že se naše cesty nesetkaly, ani neprotnuly, jdou mimo sebe, ač můžeme mít stejné informace.
    Nehodnotím tvou, protože ji neznám a přeji ti, aby jsi došel tam kam sám chceš.
    DRAGEL
    DRAGEL --- ---
    PALEONTOLOG: Znám člověka, který čerpá přímo od Stojícího medvěda. Není to česká či evropská tradice, ale i tak podle mého, dodržuje to co mu bylo před lety dáno.
    Když bydlíš v Praze, tak se na tebe New Age musí útočit či působit. Plno lidí míchá hrušky se švestkama, aby měli svůj vlastní originální koktejl, ale tomu mohou rozumět jen oni sami a to někdy ještě ne zcela.
    DRAGEL
    DRAGEL --- ---
    NIKOPOL: otázkou je, zda ty informace máš "čedit" přes slova ...
    NIKOPOL
    NIKOPOL --- ---
    PALEONTOLOG: na new age přetavování všeho na univerzální všehochuť mě taky moc nebaví, ale na druhou stranu ... zkoušim si sám pro sebe definovat rozdíl mezi čarodějnictvím a šamanismem a nejsem nějak schopnej to uchopit ;-)

    tak jsem doufal, že mě někdo poučí ... třeba ten, co se tu tim voháněl
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    Napada me otazka, jestli v dobe zanikajicich tradic a pretavovani vseho na new age jeste rozdil v cemkoliv oproti necemu jinymu jeste bude, ale rekl bych ze jeste jo :)
    NIKOPOL
    NIKOPOL --- ---
    SOUMRAKOSVIT: .. a mohl bys mě prosímtě poučit o rozdílu mezi šamanismem a čarodějnictvim ?
    SOUMRAKOSVIT
    SOUMRAKOSVIT --- ---
    DRAGEL:
    i presto ze nejsem toho zalozeni.. samanismus mi prijde pro tuto dobu a lidi s rozsirenym vnimanim mnohem vhodnejsi nez carodejstvi (obecne, jinak je to individualni).. preju ti hodne uspechu a pochopeni v tvem zajmovem smeru.
    SOUMRAKOSVIT
    SOUMRAKOSVIT --- ---
    MILUCH: jj to je :)

    DRAGEL: ok chapu a beru. ted uz jen tu ligu prestat hodnotit kdyz jde mimo tebe.
    DRAGEL
    DRAGEL --- ---
    SOUMRAKOSVIT: čaroděj nebo mág ... je mi to jedno, protože tuhle ligu nehraju a jde mimo mě.

    Mě momentálně zajímá šamanská cesta.
    DRAGEL
    DRAGEL --- ---
    JAMINA: z psaného textu to přímo nevyplývá a nick je mnohdy zavádějící, tak jsem to řešil, jak to vypadalo .... ;-)
    MILUCH
    MILUCH --- ---
    SOUMRAKOSVIT: saxáno kouzel je na tisíc
    SOUMRAKOSVIT
    SOUMRAKOSVIT --- ---
    prijde mi, ze tu dost lidi nechape rozdil mezi samanama a carodejema.. Dragel evidentne nechape carodeje vubec (ale aspon si z tech knih vzal neco uzitecneho pro sebe) Resetka intuitivne neco vi, protoze to v sobe ma, ale jeji chapani o co vlastne jde je v plenkach.. .. a ja jsem debil, protoze se tady do toho pletu.. ale proste to neslo :/ ..omluvte me jestli nebudu reagovat na pripadne reakce.. z pozice debila si toto privilegium ponechavam k dispozici.
    JAMINA
    JAMINA --- ---
    DRAGEL: je to slečna ;) (TSKA_RESETKA)
    DRAGEL
    DRAGEL --- ---
    TSKA_RESETKA: Před pár dny jsem dočetl "Cesta pravého muže" od Davida Deidy a nic šamanského tam nevidím ... sorry. Je to jednoduše napsané, snadno pochopitelné. Je to pro rozvoj ducha a pochopení základních nejen vztahových principů. Ano autor to má dobře srovnané a své poznání či pochopení předává dál. To bych mohl říci, že sem patří "Škola esoteriky" od Lombsang Rampa ... taky jednoduše ukazuje základní pravdy a pravidla jak žít.
    DRAGEL
    DRAGEL --- ---
    TSKA_RESETKA: Tak tahle emoce mě fakt baví, na tuhle emoci by jsi podle Castanedova příběhu v pohodě zemřel. Určitě znáš příběh s udupáním koňmi.
    Nevím, kam jsi mě zařadil, ale jak je vidět, tak trochu mimoň :-D Takže by jsi se mohl chovat alespoň trochu slušně woe :-D
    NIKOPOL
    NIKOPOL --- ---
    :-)

    zdravim .. dneska jsme spáchali rituál na závisti

    původně jsem to tu chtěl vyhlásit .. ale nakonec jsem to tak odkládal, až jsem odjel pryč a včera bylo docela pozdě, když jsem sem koukal .. tak to už mi to přišlo spíš trapný

    záměr byl, hledání tradic, uznání dědictví, smíření předků .. tak zhruba v duchu jak jsme si tu o tom kopci psali ...

    aztéckej šaman, vedl rituál a přivezl oheň z mexika, jakože oheň prodchnutej tou inspirací, inspirací nevyhaslý tradice ...

    bylo to docela dobrý / silný

    kyby jste se tam někdo vypravil .. můžete popsat svoje dojmy , jako jestli došlo ke změně :-)

    zdravim
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam