• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    RYBOSHŠaManYsMuS
    DRAGEL
    DRAGEL --- ---
    CUCHULAIN: Jo, tady je to hrozně důležitá a odborná diskuse, tak sem I/0 nepleť! ;-)
    Teď mě napadl děsně směšněj příměr bibli otevřít / bibli zavřít ... sorry :-D
    NIKOPOL
    NIKOPOL --- ---
    CUCHULAIN: ok .. rozumim, jak to myslíš, ale je to asi trošku jiná rovina, ne jakože špatná .. tady se bavíme, co je teda slovo a jestli to něco znamená .. imho -ale to je tak základní informace, že to jsem si musel někde přečíst už dávno před tim, než jsem o tom začal přemejšlet- a to sice že slovo je předevšim tvořivá síla (slova můžou být různá) jakože v potenci (ještě to není konkrétní slovo), na další úrovni je pak slovo zvuk a jako taková je to vibrace, frekvence, energie (letí světem a vyvolává odezvu ve smyslu změny nebo nového počátku věcí a stejně jako ono slovo boží je tak tvůrčím aktem, tvořením) ... a timhle způsobem je asi trošku i před bajtama :-)
    konc konců je mnoho zpráv o tom, že život ve vesmíru a jeho tvůrčí procesy zaopatřují jakýsi věrní onoho tvořitele, kdož jsou jakými si pěvci kosmických harmonií, ód o světech.
    CUCHULAIN
    CUCHULAIN --- ---
    NIKOPOL: slovo má dva bajty, takže na počátku rozhodně byly bajty :-)
    NIKOPOL
    NIKOPOL --- ---
    OGMIOS: trošku .. :-)
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    NIKOPOL: aha :D tak sorry ja uz si rikam ze co za iniciaci do medicine wheelu. jinak pracujes s medicine wheelem?
    NIKOPOL
    NIKOPOL --- ---
    OGMIOS: promiň, asi jsem to málo oddělil ... v tomhle příspěvku (tázání) to souvisí ... ale iniciace s medicine wheelem nesouvisí
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    NIKOPOL: prosimte co myslis pod pojmem "osoba iniciovana do lakotskeho medicinskeho kruhu"? copak do toho te musi nekdo iniciovat?
    DRAGEL
    DRAGEL --- ---
    NIKOPOL: Naše poznání a pochopení světa se viditelně neshodují, takže nemá smysl to dál řešit. Nehodlám Tě přesvědčovat o své pravdě, věci byly už jednou řečeny.
    NIKOPOL
    NIKOPOL --- ---
    DRAGEL: :-) promiň ... . za a) jsme myslím dostatečně naznačil, že se o tom dál nehodlám bavit
    za b) mnohem víc než cokoliv ze zmíněného tam stojí, že tvůj způsob chápaní pravdy je poněkud zavádějící (pro začátek bych doporučil poučit se o významu slova "definice" a dál pak o významu slova pravda -- dá se nad tim i docela dlouho meditovat, ale povrchnějším znás stačí wikipedie)


    mimo jíné se dá taky meditovat nad smyslem a významem slova "slovo", což je možná zdaleka nejpodstatnější ...
    tvoje chápání slova pocházející z používání latinky k jejich záznamu je pak až tristní
    pa

    NIKOPOL
    NIKOPOL --- ---
    sorry za slovo sled ... neustále se musím umravňovat v používaní slov :-))
    tapoměl jsem usměvák .. abych tak potvrdil jak moc mě to tu pobavilo ...

    začínám ale chápat že výzvi jako "znáte", "potkali jste", "pracujete", "používáte", "zajímá vás" jsou tady dost mimo :-)

    nicméně schánim 12 lidí ... takže se zeptám i tady ...

    znáte / zajímá vás lakotský medicinský kruh ?
    procovali jste s tím někdy? kdo vám to ukázal ?
    chápete sami sebe jako osobu iniciovanou ?
    DRAGEL
    DRAGEL --- ---
    NIKOPOL: Ale ten příspěvek není o tom, zda někdo viděl nějakého šamana a jak má šaman vypadat podle "vzorníku" :-D

    Jsou tam rozebrané dvě věci:
    1) jak používáme slova
    2) co je "pravda" a co je "naše pravda"
    NIKOPOL
    NIKOPOL --- ---
    DRAGEL: když vidim, že tenhle příspěvek má +3 a ne -7 pochybuju, že lidi, co sem choděj nějakýho šamana asi sotva viděli
    promin, ale dál to asi nebudem řešit
    DRAGEL
    DRAGEL --- ---
    NIKOPOL: v bibli se to tak píše ... ale pro mě je bible jen sbírka bajek, které nikomu neberu, takže se duch mohl vznášet nad vodami ještě dříve než někdo rozsvítil a vytvořil zemi ... ;-)
    NIKOPOL
    NIKOPOL --- ---
    DRAGEL: co prosim ? ... na počátku nebylo slovo ? :-))))))
    DRAGEL
    DRAGEL --- ---
    TSKA_RESETKA: Myšlenky krájíme do slov a slova předkládáme jiným. To jak naše slova působí na jiné bytosti je něco úplně jiného. Kdybychom nepoužívali ke komunikaci slova, budeme používat myšlenky, tedy telepatii. Takhle by jsi vyslala nějakou emoci v její čisté podobě a v té čisté podobě, by si ji mohl příjemce přečíst, nemusel by přemýšlet co jaké slovo opravdu znamená a jak si ho má vyložit.
    Jako třeba že přijdeš do lékárny a tam mi ŠAMAN dá krabici pilulek proti bolesti, bez léčívého účinku. Po té nastoupím do autobusu a ŠAMAN mě odveze svou vlastní cestou do místa, ze kterého se vydám svou vlastní cestou ... ;-)
    Máš jiný význam slova šaman než já. "Pravda" je v tom, že ty ta slova používáš jako označení energetických hýbatelů. "Moje pravda" je, že to tak není, protože šaman je chlápek z brkem ve vlasech ;-)
    DRAGEL
    DRAGEL --- ---
    TSKA_RESETKA: Pravda je jen jedna. Ten kdo má "svou pravdu" tak ještě nedozrál k tomu, aby byl schopen vnímat svět jako celek. Obvykle vnímáme svět ze svého středobodu, který plno věcí vnímá po svém a tak se vlastně nenapojil na ten celek, na zdroj a věci vnímá zkresleně.
    DRAGEL
    DRAGEL --- ---
    TSKA_RESETKA: Nevidím jediný důvod, proč cestě, která je popsané v té knížce říkat šamanská :-D
    TSKA_RESETKA
    TSKA_RESETKA --- ---
    DRAGEL: nevidím jediný důvod, proč by cesta šamana neměla být jednoduše napsaná a snadno pochopitelná.. :D :D :D :D )
    DRAGEL
    DRAGEL --- ---
    NIKOPOL: Slova nejsou všemocná, je to jen dorozumívací kod.
    MICHALANGELO
    MICHALANGELO --- ---
    JINÉ SVĚTY - cesta do srdce ayahuaskového šamanismu kmene Šipibo Konibo - YouTube
    http://www.youtube.com/watch?v=Fj4wwfZuEI0&feature=player_embedded
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam