• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    RYBOSHŠaManYsMuS

    Témata ke sdílení: extáze, trans, smrt, zrození, rituály, tanec, zpěv, bubnování, šamanská tvorba, meditace, šamanská cesta, léčení, "drogy", duchové, jiné světy, příroda, přírodní síly, energie, harmonie, šamanská moudrost, jiné entity, šamanské cestování, provázení, osobní svoboda, channeling, nové podoby šamanismu, úloha šamanů ve společnosti, moderní člověk a šaman ....

    Každý má možnost vytvořit anketu, takže když vás něco napadne ...
    Káždý má možnost měnit nástěnku, takže pokud chcete přidat knížku, link nebo moudro ...

    Snažte se uvědomit si svou cestu, než začnete polemizovat se zástupci jiných cest. Posuzujte věci vždy z většího měřítka. Mějte na paměti konečný stav. Buďte vděční a slušní, ale nesmlouvaví.

    Když je kmen v koncích, rozhoduje náčelník. Když je v koncích náčelník, šaman de na houby.

    Jsem saman?

    18 hlasy od 18 respondentů
    • 16.7% / 3 hlasy
    • 50.0% / 9 hlasů
    • 33.3% / 6 hlasů
    rozbalit záhlaví
    LEOZ
    LEOZ --- ---
    INK_FLO: výborný záměr, podobné vymezení mám v plánu na svoji dizertaci

    btw dizertace Dr. Kavenské by tady někoho mohla zajímat
    LÉČBA V CENTRU TAKIWASI A JEJÍ VLIV NA PROCES FORMOVÁNÍ VZTAHU K SOBĚ
    https://library.upol.cz/aRLreports/kp/00175462-590871891.pdf
    INK_FLO
    INK_FLO --- ---
    přeposílám od jedné známé:

    prosba o zapojení do výzkumu

    Zdravím vás, jsem psycholožka, která se dlouhodobě zabývá výzkumem ayahuasky a jejího potenciálu pro psychoterapii a osobnostní růst. Chtěla bych vás požádat o zapojení do mého současného výzkumného projektu. Hledám lidí, kteří byli v Jižní Americe (případně i v České Republice, či jinde) a užívali tam halucinogen ayahuasku v rámci šamanistického rituálu a kteří by byli ochotni zapojit se do výzkumu - tj. najít si na mě cca 2 hodiny času, podělit se se mnou o svoje zkušenosti a vyplnit 2 psychologické testy (dotazník a jeden zajímavý příjemný test realizovaný ústní formou). Za váš čas vám můžu poskytnout vyhodnocení testů a jejich interpretaci a samozřejmě pak i výsledky výzkumu a moje publikace k němu. Cílem je ukázat na to, co může tato forma práce na sobě lidem přinést, proč je vyhledávaná a jakým způsobem probíhá. Budu moc vděčná, když se se mnou podělíte o vaše zkušenosti. Můžete tak pomoci ovlivnit smýšlení odborné i laické veřejnosti. Ráda kamkoliv dojedu. Díky.

    PhDr. Veronika Kavenská, Ph.D.

    v případě zájmu mě kontaktujte na: veronika.kavenska@gmail.com
    WAMP_ELF
    WAMP_ELF --- ---
    NIKOPOL: budu obětovat, asi po skromnu co bude dám, letos jsme moc neseli a zvířata se mi obětovat nechce, možná na samhain..
    NIKOPOL
    NIKOPOL --- ---
    ahoj všichni

    zejtra máme rovnodennoost !!

    jdeme nědk o někam .. koná se někde něco ? ... děláte někdo něco ?

    sdílejme !

    .. já vim, že xolotl martinez a ta aztecká parta dělaj ceremonii na kampě ..
    od 10 hodin se dělá oltář
    pak je od 12 něco a pak od pěti
    PETRONELLE
    PETRONELLE --- ---
    ŽIVOT POSTARU - o amazonské medicíně a šamanech - YouTube
    http://www.youtube.com/watch?v=oyWzpGMorkg&feature=related
    F0N
    F0N --- ---
    Robert Craig Stojací Medveď - Ak hovoríte o láske, tak klamete - YouTube
    http://www.youtube.com/watch?v=m_EhOKFe3jw&list=UUcvbu8WMmd4NjB9TZHYlslA&index=3&feature=plcp
    CUCHULAIN
    CUCHULAIN --- ---
    DRAGEL: jasně, zase někde zabubnujeme :-)
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    DRAGEL: vis, kazdej mame tu svoji pravdu, to ze jsi tady a pises si s nama znaci jedine a to ze jsi tady a mas svoji pravdu. kdybys byl v "te jedine pravde" tak si s nama nepises :D na jednu stranu jsi to rekl spravne ale na druhou stranu jeste existuje rovina kdy kazdy mame tu svoji pravdu a tyhle pravdy se prolinaji uplne stejne jako se prolinaji nase osobni bubliny nasich osobnich vesmiru.
    DRAGEL
    DRAGEL --- ---
    CUCHULAIN: byl jsem tam do večera, takže je možné mě vidět v prvních 11ti minutách. Budu se těšit, že se na nějakou podobnou akci ještě jednou dostanu.
    CUCHULAIN
    CUCHULAIN --- ---
    MICHALANGELO: jojo.. Markýtka je šikulka :-)
    MICHALANGELO
    MICHALANGELO --- ---
    CUCHULAIN: super, hlavně ten večerní zpěv se mi líbí
    CUCHULAIN
    CUCHULAIN --- ---
    MICHALANGELO: aktuální je teď z 2012 :-)
    teď z posledního víkendu je aktuální tohle: http://www.youtube.com/watch?v=o07GcEEtw38&feature=share
    MICHALANGELO
    MICHALANGELO --- ---
    DRAGEL: pěkný. :) A to video je tedka aktualni? Ten holohlavej aktivec je mi povědomej. :)
    DRAGEL
    DRAGEL --- ---
    NIKOPOL: potkal jsem pár lidí, kteří jsou na tomhle videu "aktivní" http://www.youtube.com/watch?v=Z3GtnMXUoi4&feature=related
    NIKOPOL
    NIKOPOL --- ---
    .. já nějak vůbec neznám spojitosti :-)
    ale díky za popis :-)
    DRAGEL
    DRAGEL --- ---
    V Chotěboři jsem byl. Někde bude časem nějaký video záznam z bubnování na skále. Musím říci, že mě to bubnování nakonec položilo podobně jako potní chýše. Ležel jsem u svého auta na parkovišti na karimatce a povídal jsem si s mladším klukem, ten starší usnul asi na 2 hodiny :-D

    Nevím zda někdo zná skupinu "CH3", je to svým způsobem vlastní společnost, kdy jsem byl pro ně cizí. Ti kteří si užívali bubnování na skále se ke mě pak chovali slušně, ostatní lidi z té společnosti si mě prostě nevšímali. Těžko to nějak hodnotit, byl jsem tam na návštěvě "u šangastů". Stříbrný vlk se mi líbil a podle všeho jsem se i já líbil jemu.
    NIKOPOL
    NIKOPOL --- ---
    tak co ta Chotěboř ?

    teď zrovna skončila šňůra seminářů a přednášek Alicie Hamm .. byl jste s ní někdo ?

    potom je taky v republice ten Xolotl Martinez .. stýkáte se snim někdo ? byli jste, chystáte se na nějakou akci ?
    SHEEN
    SHEEN --- ---
    PALEONTOLOG: Nedomnívám se. Facebook je tak velký, že se tam ledacos jednoduše ztratí.
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    SHEEN:
    SHEEN toto teda proti sobě stojí v dost ostrém kontrastu :)) halelujáh
    DRAGEL
    DRAGEL --- ---
    NIKOPOL: v podstatě ne :-D
    DRAGEL
    DRAGEL --- ---
    NIKOPOL: to jako v následující pětiletce?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam