• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    RYBOSHŠaManYsMuS

    Témata ke sdílení: extáze, trans, smrt, zrození, rituály, tanec, zpěv, bubnování, šamanská tvorba, meditace, šamanská cesta, léčení, "drogy", duchové, jiné světy, příroda, přírodní síly, energie, harmonie, šamanská moudrost, jiné entity, šamanské cestování, provázení, osobní svoboda, channeling, nové podoby šamanismu, úloha šamanů ve společnosti, moderní člověk a šaman ....

    Každý má možnost vytvořit anketu, takže když vás něco napadne ...
    Káždý má možnost měnit nástěnku, takže pokud chcete přidat knížku, link nebo moudro ...

    Snažte se uvědomit si svou cestu, než začnete polemizovat se zástupci jiných cest. Posuzujte věci vždy z většího měřítka. Mějte na paměti konečný stav. Buďte vděční a slušní, ale nesmlouvaví.

    Když je kmen v koncích, rozhoduje náčelník. Když je v koncích náčelník, šaman de na houby.

    Jsem saman?

    18 hlasy od 18 respondentů
    • 16.7% / 3 hlasy
    • 50.0% / 9 hlasů
    • 33.3% / 6 hlasů
    rozbalit záhlaví
    JASONEKK
    JASONEKK --- ---
    NIKOPOL: ty ole :) já a zápisky;) na živo to znělo jako možné řešení... že se v minulosti sešli prastaré civilizace na takovej globální meating a tam vymysleli, že aby po nich dlouho něco přežilo, je dobré se kulturně propojit, jelikož stejně jako pramen vlasů, je jedna kultura slabší, než více kultur spletené dohromady jako ten cop:) a to má hlavu i patu a tou propleteností chápu rozumně propojeno, taková symbióza ne slepenina multikulti jako se děje dnes :)
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    NIKOPOL: tak vono je jedno jestli se sesly ty kmeny nebo ne..je to docela uzitecnej nastroj i kdyby ho vymyslel pepa z maly lhoty u sobotniho piva. a jako uzitecnej nastroj doporucuju poznat.
    NIKOPOL
    NIKOPOL --- ---
    JASONEKK: :-) to asi jo, jsem psal, že jsem to našel na jeho stránkách s programem, ..
    zajímalo mě ale co o tom povídal ... máš zápisky? měl sis vzít psací potřeby se tam psalo :-)
    JASONEKK
    JASONEKK --- ---
    NIKOPOL: o tom povídal Musil...
    DARJEEL
    DARJEEL --- ---
    NIKOPOL: ja vim, ze se sesli a pak hodne mluvili o dolarech a kurzu eura a koruny ;-)
    NIKOPOL
    NIKOPOL --- ---
    OGMIOS: jj mě to taky přijde doslova neuvěřitelný (teda myslim tu konsoldaci učení)
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    NIKOPOL: no me to prijde pritazeny za usi. mozna bych jeste veril ze se sesly kmeny indianu ale vic ani tuk :D
    NIKOPOL
    NIKOPOL --- ---
    ahoj :-)

    ... jsem nějak propás (opět) tu orteltovu akci :-) byl jste tam někdo ? můžete prosím poreferovat ?
    děkuju

    a co musil? jakože, dělá dobrý potní chýše ?

    btw: tohle jsem našel na tý odkazovaný stránce kousek níž, ..

    Mayové, Aztékové a Toltékové, Keltové a Vikingové, Navahové a Lakotové… Pradávné kultury z různých časů a různých míst… A přece i oni mají něco společného…
    Před mnoha staletími se setkali, aby společně vložili veškerou svoji moudrost a znalosti do jednoho velkého poselství – tajemného učení, které nám předali přes propast věků. Součástí tradice Twisted Hairs, kterou společně založili a která se dochovala do dneška, je i učení o posvátném kruhu síly Medicine Wheel.

    a o tom jsem fakt nikdy neslyšel - teda předevšim o tom, že by se kmeny sešli a vytvořili společný učení posvátnýho kruhu ... víte o tom pls někdo něco? .. třeba jaký archetypy se tam najdou kde ... barvy .. atd. ?
    JASONEKK
    JASONEKK --- ---
    OGMIOS: No myslim, ze fireman by byl rad, ze muze dovnitr. Jeste to zvazuji;)
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    OGMIOS: coz by nemuselo bejt vubec spatny, u ohne bych se ohral a mohl bych se vam potutelne smat jak se potite :D
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    JASONEKK: tak tam pozdravuj ;) na me je uz zima. leda ze bych vam jel delat firemana :D
    JASONEKK
    JASONEKK --- ---
      :::   Šamani   :::  
    http://www.samani.cz/index.php?Z=8
    JASONEKK
    JASONEKK --- ---
    Nazdárek všichni. V sobotu pořádá Ivo Musil potní chýši. Jel byste někdo?
    JASONEKK
    JASONEKK --- ---
    Jen info. Včera jsem byl na Konstelacích a zase hodně silné zážitky. Finále byl kruh kolem ležící ženy. Kolem ní zástupci: srdce, vnitřní dítě, duch, tělo a nedaleko energie. Složitá konstelace plná smutku a nakonec štěstí, radost, úleva... fakt to lidi posouvá. Včetně mne, který je v roli zástupce, jelikož vždy se vás to také týká :)
    DRAGEL
    DRAGEL --- ---
    NIKOPOL: musím říci, že super. V tomhle vidím sdílení mužské síly. Koukal jsem na to asi 20 minut a pak jsem si přeskakoval, v podstatě ty 2 hodiny by to mělo být pořád to samé. Krásně technicky zvládnuto. Když stojí čelem do kruhu dělají krůčky dozadu, aby se kruh zvětšil. Po X opakovaních se otočí jedním či druhým směrem a jdou tělo na tělo, drží rytmus a pohybují se spíš ke středu. Po X opakováních zrychlí a pak se zase po X opakováních zastaví. V jednom okamzíku je vidět, že se při zastavování vnější kruh brzdí rukama na ramena. Tohle provedení je rozhodně dlouholetá tradice, kde není vidět jediné zaváhání kohokoliv. Je vidět, jak se do kruhu přidávají další muži při běhu nebo i na místě a ostatní jim dělají místo. Na začátku jsem registroval 3 kruhy, myslím, že na konci jsou už 4. Tohle bych někdo opravdu rád zažil a zajímala by mě i ta mystery, která k tomu je ... odhadem okolo 200-300 hlav
    DRAGEL
    DRAGEL --- ---
    pozvánka na potní chýši z mého emailu:


    Oki,

    listopadový obřad v potní chýši v Náchodě proběhne v sobotu 15.11. sraz 10AM indian time. Bude iniciačním obřadem
    nové chýše, postavené v říjnu u Arnieho na zahradě, Svolinského ul. 700. Tato chýše slouží
    pro zimní měsíce, kdy naše krásné místo "na prérii" u Zlíče není dostupné.

    Obřady zde věnuji Tanečníkům Slunce, k jejich přípravě na příští tanec, který u Morrise Crow
    proběhne příští rok 23.-26.7.2015. Tanec Slunce je vrcholem roku Tanečníka, ale každý den roku,
    každý půst, každá sweat jsou důležité na vaší posvátné cestě. Buďte silní, laskaví, upřímní,
    pokorní na své cestě a kráčejte rudou stezkou s velkým respektem k tomu, co činíte.

    Zimní potní chýše v Náchodě jsou i pro všechny další, kteří se chtějí posílit, poléčit a společně
    pomodlit, požádat v potní chýši dědečky a babičky o pomoc a podporu. Kvůli omezené kapacitě
    chýše prosím každého, kdo se chce zúčastnit, aby se předem nahlásil. Také kdo můžete
    nabídnout spolujízdu, dejte vědět.

    Další potní chýše, vedené Tanečníky s právem polévat kameny, v listopadu proběhnou ještě
    8.11. u Rakovníka (Slunečnice) a u Tábora (Jarda - lakotská Inipi, jen muži) + 29.11. na Moravě
    u Holešova (Dušan). Pokud na ně potřebujete nakontaktovat, napište.

    Stejně tak napište, pokud byste přijížděli poprvé a potřebujete informace k obřadu.

    Přeji krásné dny padajícího listí a těším se na setkání.

    Všichni moji příbuzní.

    Arnie
    v.prachar@seznam.cz | 602 496 222
    NIKOPOL
    NIKOPOL --- ---
    Stár jsem, mlád jsem, šíp jsem, luk jsem,
    věčná moc jsem, já já nejsem, nejá já jsem.
    Zapal oheň v srdci svém, shořte! řekni starostem,
    až se noc promění v den - já já nejsem.
    Že je nízké naše bytí, zvábilo je víno k pití,
    srdce opět zmizelo - já já nejsem.
    Já jsem jaro, já jsem sad, jeho pýchou chci se stát,
    jsem hluboce zamilován - já já nejsem.
    V lukách je mým cypřišem, On je duší v těle mém,
    On je řečí v ústech mých - já já nejsem.
    Duši, srdce upoutal, když mi řekl - stud mě jal -:
    nehovoř, žes voda s hlínou - nejá já jsem.

    Rúmí
    NIKOPOL
    NIKOPOL --- ---
    LILY: no to vypadá, že maj kluci vycházkový hole .... hehe to je dobrý, vim, jak se hole používaj .. ale ještě jsem to nezkoušel ... je to docela napínavý :-)) .. vídával jsem takovou ... něco mezi holí a berlou na konci s masivním ametystem ... pak mě napadlo, že bych ji vyrobil, ale kámoš mi to rozmluvil
    LILY
    LILY --- ---
    NIKOPOL: já mám pocit, že ženy ji mají mít 104 cm, muži 107cm, ale kecala bych (resp. nemám čas to teď hledat). Můj učitel konstelací měl mj. nějakého druidského učitele, ale zmiňuje se o tom jen občas.
    NIKOPOL
    NIKOPOL --- ---
    LILY: aha, aha :-) osum let už to je ? .. to je nějaká volovina :-))
    .. btw: mluvící hůlka neni hůl .. hůl je spíš na pouti, pro kouzelníky zabývající se elementární magií ... tohle je hůlka, taková malá menší, často zobená, ani tý herryho potterově neni podobná, spíš bejvá trošku rozeklaná, občas něco chtestícího je na ní .. a mluvící kámen to funguje stejně ?

    hele, ale stou holí mi to musíš vysvětlit ... jak je velká, jak se drží jako kolmo, vodorovně ? na dřevu nezáleží .. opírá se o zem ? ... a to si jako sedneš .. a vona už ti to vysvětlí ? nebo .. jak se stim pracuje ?

    btw: znáte ještě někdo nějaký druidský techniky ? ta stromovláda byla asi na našem území aktuální, přecejen se tomu tady řikalo hercynský les :-)
    LILY
    LILY --- ---
    NIKOPOL: my jsme se viděli dávno předtím. Byl jsi u nás asi před osmi lety na návštěvě, ještě v Brně.. To jsem o "holi" ještě nevěděla. :)
    Spíš je to asi dobré na záměry a tak... Prostě na takové ty zdravé mužské vlastnosti (drsňáctví je někdy možná spíš náplast, aby nebyla vidět slabost)
    NIKOPOL
    NIKOPOL --- ---
    jj .. je to tak. ale občas se zadaří, což je dobře .. a ono taky všeho moc škodí (hlavně sluchu)
    :-)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam