• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    RYBOSHŠaManYsMuS
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    NIKOPOL: musis si vybrat jedno kolo a podle nej jet. Jinak to je jak kdyz bys jednou nohou stal na kolobezce a druhou na trikolce a snazil se nekam rozumne dojet. Jako bude to spousta srandy ale rozbijes si tak max cumec pac to nepujde poradne :)
    NIKOPOL
    NIKOPOL --- ---
    JASONEKK: :-) .. hele jo .. vlastně jo .. diť mu můžu poslat mail, že jako mi to přijde divný a zajímám se odkud to má .. dík :-)
    JASONEKK
    JASONEKK --- ---
    NIKOPOL: tak to budeš muset oslovit přímo Iva ;) Jestli tě uspokojí jeho odpovědi. Já jsem v tomhle směru analogie opice držící banán v ruce a tupě opakující slova, jenž stěží loví v paměti ;)
    NIKOPOL
    NIKOPOL --- ---
    OGMIOS: no jako ... já už poznával lakotskej a černonožskej ... nejde mi ani o to jestli mám jít na seminář nebo ne (protože teď nemám práci ani prachy a kdybych měl na rozhazování tak klidně půjdu pozdravit musila a poslecnout si co bájí o učení pepy z horní lhoty)

    z těch učení co jsem potkal: se ty dvě nepopírali, spíš doplňovali .. nicméně jejich struktura byla nesouměrná .. podle mě se nedali navzájem křížit

    s čim já osobně prožívám docela dilema je jak je to se světovejma stranama a) vůbec b) v med. wheelu c) na nšem území

    co vim tak třeba aztékové maj úplně jinej medicine wheel než lakotové už tim, že na každou straa ctěji jinej element

    řiká vám tahle problematika něco ? přemýšleli jste o tom ?

    co si myslí "magie západního typu" ?


    JASONEKK: hele mě v podstatě jen zajímá jak ten kruh byl byrevnej .. na kerý straně bylo co .. případně kolik kamenů, středisek, stran ten "kruh" má
    proč se to jmenuje "spletený chlupy" na to by přišel snad i můj pes :-) ale díky za objasnění
    a už vůbec mě nezajímá jestli si přišli slabý a jakože něco teda zkusej zhustit a zachovat .. protože jak to snima dopadlo se dozvídáme akorát tak z antropologickejch pojednání
    JASONEKK
    JASONEKK --- ---
    OGMIOS: pravda a přesto se to traduje mezi indiány a pod. od nich to má zase Ivo M.
    JASONEKK
    JASONEKK --- ---
    NIKOPOL: ty ole :) já a zápisky;) na živo to znělo jako možné řešení... že se v minulosti sešli prastaré civilizace na takovej globální meating a tam vymysleli, že aby po nich dlouho něco přežilo, je dobré se kulturně propojit, jelikož stejně jako pramen vlasů, je jedna kultura slabší, než více kultur spletené dohromady jako ten cop:) a to má hlavu i patu a tou propleteností chápu rozumně propojeno, taková symbióza ne slepenina multikulti jako se děje dnes :)
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    NIKOPOL: tak vono je jedno jestli se sesly ty kmeny nebo ne..je to docela uzitecnej nastroj i kdyby ho vymyslel pepa z maly lhoty u sobotniho piva. a jako uzitecnej nastroj doporucuju poznat.
    NIKOPOL
    NIKOPOL --- ---
    JASONEKK: :-) to asi jo, jsem psal, že jsem to našel na jeho stránkách s programem, ..
    zajímalo mě ale co o tom povídal ... máš zápisky? měl sis vzít psací potřeby se tam psalo :-)
    JASONEKK
    JASONEKK --- ---
    NIKOPOL: o tom povídal Musil...
    DARJEEL
    DARJEEL --- ---
    NIKOPOL: ja vim, ze se sesli a pak hodne mluvili o dolarech a kurzu eura a koruny ;-)
    NIKOPOL
    NIKOPOL --- ---
    OGMIOS: jj mě to taky přijde doslova neuvěřitelný (teda myslim tu konsoldaci učení)
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    NIKOPOL: no me to prijde pritazeny za usi. mozna bych jeste veril ze se sesly kmeny indianu ale vic ani tuk :D
    NIKOPOL
    NIKOPOL --- ---
    ahoj :-)

    ... jsem nějak propás (opět) tu orteltovu akci :-) byl jste tam někdo ? můžete prosím poreferovat ?
    děkuju

    a co musil? jakože, dělá dobrý potní chýše ?

    btw: tohle jsem našel na tý odkazovaný stránce kousek níž, ..

    Mayové, Aztékové a Toltékové, Keltové a Vikingové, Navahové a Lakotové… Pradávné kultury z různých časů a různých míst… A přece i oni mají něco společného…
    Před mnoha staletími se setkali, aby společně vložili veškerou svoji moudrost a znalosti do jednoho velkého poselství – tajemného učení, které nám předali přes propast věků. Součástí tradice Twisted Hairs, kterou společně založili a která se dochovala do dneška, je i učení o posvátném kruhu síly Medicine Wheel.

    a o tom jsem fakt nikdy neslyšel - teda předevšim o tom, že by se kmeny sešli a vytvořili společný učení posvátnýho kruhu ... víte o tom pls někdo něco? .. třeba jaký archetypy se tam najdou kde ... barvy .. atd. ?
    JASONEKK
    JASONEKK --- ---
    OGMIOS: No myslim, ze fireman by byl rad, ze muze dovnitr. Jeste to zvazuji;)
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    OGMIOS: coz by nemuselo bejt vubec spatny, u ohne bych se ohral a mohl bych se vam potutelne smat jak se potite :D
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    JASONEKK: tak tam pozdravuj ;) na me je uz zima. leda ze bych vam jel delat firemana :D
    JASONEKK
    JASONEKK --- ---
      :::   Šamani   :::  
    http://www.samani.cz/index.php?Z=8
    JASONEKK
    JASONEKK --- ---
    Nazdárek všichni. V sobotu pořádá Ivo Musil potní chýši. Jel byste někdo?
    JASONEKK
    JASONEKK --- ---
    Jen info. Včera jsem byl na Konstelacích a zase hodně silné zážitky. Finále byl kruh kolem ležící ženy. Kolem ní zástupci: srdce, vnitřní dítě, duch, tělo a nedaleko energie. Složitá konstelace plná smutku a nakonec štěstí, radost, úleva... fakt to lidi posouvá. Včetně mne, který je v roli zástupce, jelikož vždy se vás to také týká :)
    DRAGEL
    DRAGEL --- ---
    NIKOPOL: musím říci, že super. V tomhle vidím sdílení mužské síly. Koukal jsem na to asi 20 minut a pak jsem si přeskakoval, v podstatě ty 2 hodiny by to mělo být pořád to samé. Krásně technicky zvládnuto. Když stojí čelem do kruhu dělají krůčky dozadu, aby se kruh zvětšil. Po X opakovaních se otočí jedním či druhým směrem a jdou tělo na tělo, drží rytmus a pohybují se spíš ke středu. Po X opakováních zrychlí a pak se zase po X opakováních zastaví. V jednom okamzíku je vidět, že se při zastavování vnější kruh brzdí rukama na ramena. Tohle provedení je rozhodně dlouholetá tradice, kde není vidět jediné zaváhání kohokoliv. Je vidět, jak se do kruhu přidávají další muži při běhu nebo i na místě a ostatní jim dělají místo. Na začátku jsem registroval 3 kruhy, myslím, že na konci jsou už 4. Tohle bych někdo opravdu rád zažil a zajímala by mě i ta mystery, která k tomu je ... odhadem okolo 200-300 hlav
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam