• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    RYBOSHŠaManYsMuS

    Témata ke sdílení: extáze, trans, smrt, zrození, rituály, tanec, zpěv, bubnování, šamanská tvorba, meditace, šamanská cesta, léčení, "drogy", duchové, jiné světy, příroda, přírodní síly, energie, harmonie, šamanská moudrost, jiné entity, šamanské cestování, provázení, osobní svoboda, channeling, nové podoby šamanismu, úloha šamanů ve společnosti, moderní člověk a šaman ....

    Každý má možnost vytvořit anketu, takže když vás něco napadne ...
    Káždý má možnost měnit nástěnku, takže pokud chcete přidat knížku, link nebo moudro ...

    Snažte se uvědomit si svou cestu, než začnete polemizovat se zástupci jiných cest. Posuzujte věci vždy z většího měřítka. Mějte na paměti konečný stav. Buďte vděční a slušní, ale nesmlouvaví.

    Když je kmen v koncích, rozhoduje náčelník. Když je v koncích náčelník, šaman de na houby.

    Jsem saman?

    18 hlasy od 18 respondentů
    • 16.7% / 3 hlasy
    • 50.0% / 9 hlasů
    • 33.3% / 6 hlasů
    rozbalit záhlaví
    DARJEEL
    DARJEEL --- ---
    KOCOURMIKES: Radku, tyvole... se trochu ovladej. Disciplina je prece zaklad cesty bojovnika. Tak jdi do sebe, vycisti si zuby, vem si cisty obleceni a hod se do pohody.
    KOCOURMIKES
    KOCOURMIKES --- ---
    i am powerful shaman
    KOCOURMIKES
    KOCOURMIKES --- ---
    DRAGEL: a co Dravci pane šaman ?
    WAMP_ELF
    WAMP_ELF --- ---
    KOCOURMIKES: v době ledové i takový jako ty prozřou. Nebo budou pozřeni.
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    KOCOURMIKES: kacenky a slepicky jsou vyrostly a v planu maj dlouhej zivot. nicmene pokud bude nutno tak holt mordovat musim. pokud jednou na sebe vezmes starost o zviratka tak i tyhle veci k tomu patrej.
    KOCOURMIKES
    KOCOURMIKES --- ---
    OGMIOS: a co kacenky ? ty taky neplanujes zamordovat az vyrostou ?
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    KOCOURMIKES: prasatko je vyrostly. jsou mu 3 roky. jestli kamo to klapne tak pujde ke vsemu do lepsiho letos.
    KOCOURMIKES
    KOCOURMIKES --- ---
    OGMIOS: doufam ze to prasatko nenechas zavrazdit az vyroste
    DRAGEL
    DRAGEL --- ---
    KOCOURMIKES: doufám že to není datově nakažlivé ;-)
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    KOCOURMIKES: min nez ja :D
    KOCOURMIKES
    KOCOURMIKES --- ---
    DARJEEL: ja delam mahamudru, more advanced
    DARJEEL
    DARJEEL --- ---
    KOCOURMIKES: ty vole, Ty seš fakt král otázek, obzvlášť dneska, nechceš zavřít svoje trolly radši do chlívka a věnovat se zazenu? :)
    KOCOURMIKES
    KOCOURMIKES --- ---
    OGMIOS: kolik vazi tvoje prase ?
    DARJEEL
    DARJEEL --- ---
    OGMIOS: což není nutně vždy výhoda...
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    DARJEEL: no ale zase aspon vis dopredu co a jak :D
    DARJEEL
    DARJEEL --- ---
    OGMIOS: no někdy to pak až není vtipný, když se Ti zdá o nějakých nepříjemných věcech a začnou se dít a Ty vidíš, jak se Ti ten sen před očima materializuje, až naskakuje husí kůže...
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    sny jsou nekdy ftipny. minulej tejden se mi zdalo o povodni a o tom ze mi uteklo prase a sem ho honil. no a druhej den rano vstanu a v potoce uz 70 cisel vody(normal je asi 25). pak to vystoupalo jeste vejs a uteklo mi prase :D
    RAEL
    RAEL --- ---
    NIKOPOL: Ano, funguju podobně. Chtěla sjem vědět, jestli to je tak nějak běžné a jestli takhle funguje někdo další: když věc chci, sháním, tak se mi dostane do rukou. Buďto jí najdu, nebo se prostě poptávám lidí v mém okolí dokud jí nezískám. Hodně pracuju s lebkami a kostmi a peřím. Asi víc než ostatní, kteří se zabývají obdobnou duchovní cestou... (teda sjem se to domnívala)

    Peří mám. Kondora mám jen jednoho, stejnětak krkavce, ale havrana můžu postrádat. Taky můžu postrádat káně a drobnější ptáky. Případně labuť a podobně...
    Výměnou za něco zajímavého jsem taky schopná postrádat velké pero racka (od moře, nikoliv těch z Prahy)
    Kdyžtak pošta a specifikuj...

    NIKOPOL
    NIKOPOL --- ---
    RAEL: jo jak píšeš, všema způsobama ...
    víceméně je řetězec problém, záměr to řešit, ( lidi, situace, informace ), řešení, ( pomůcka, nástroj, síla )
    případně to začíná nějakou ambicí, touhou, záměrem návaznost je stejná, i když to nemusí vůbec vypadat lineárně.

    prakticky: zajímám se o neviditelný svět -> potřebuju se tam líp dostat, (cvičit se mi nechce, potřebuju podporu -> myslim) -> "potřebuju buben, nebo jinej silovej předmět"
    pak je fáze hledání, pokusů a selhání (podle toho, jak se hledá, pokud je to po způsobu touhy, bude to po vzoru "čim víc, tím míň") .. no a až se ty složky záměru, představ a touhy pročistěj
    dovede tě to tam, kde ta věc je, případně ti jí někdo přinese .. najdeš jí u popelnic ... a podobně ... nebo čirou náhodou zalezeš do krámu kde tu potřebnost maj a můžeš si jí koupit.

    většinou je pro mě důležitý to "proč" je chci, získávám.
    předměty, nehledě na to, že Češi a čeština vynaložili velmi mnoho úsilí na popření jejich životnosti, jsou osobitý (pokud jsou silový .. jsou taky vědomí .. podle vzoru "bytí je vědomí, vědomí je bytí" ... čim víc jsou tím individuálnější a specifičtější (dalo by se říct) osobnosti to jsou.
    takže ano, mám k nim vztah.


    KALICOR: koupené nástroje taky fungujou. (asi teda míň nebo jen někomu) ale víš jak .. .koupil jsem si po inetu pilu ... a fakt rád sní řežu :-) .. funguje bezvadně, mám kní vztah (i když zatim né sní)

    kupování je imho i docela výhodný, můžeš si sice koupit fakt špinavej až černomagickej předmět, nicméně celá jeho špína, špína jeho zážitků atd. atd. se váže k němu k jeho cestě, ne k tobě ... .když ho někde najdeš, sebereš, ukradneš, jde tohle všechno za tebou. (není to tak černobílý je třeba se ptát jak a proč se ktobě taková vychytávka dostala a co sní máš ty)

    ALIQUPISO:
    RAEL: schánim brk typu kondor, krkavec, havran ... velkej :-)

    nicméně ... jak jsme psal, nová síla, aby byla využitelná, většinou nepřijde bez zkoušky a bez vlastní cesty
    ALIQUPISO
    ALIQUPISO --- ---
    WAMP_ELF:Od Terryho jsem přečetla dvě knihy a nikdy mě neokouzlil, nevím čím to... dnes jsem kupříkladu dočetla Sabriel od Gartha Nixe a to mě fakt bavilo, doporučuji, ale jestliže působím jako Magráta, tak proč ne. :-)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam