• úvod
 • témata
 • události
 • tržiště
 • diskuze
 • nástěnka
 • přihlásit
  registrace
  Ztracené heslo?
  RYBOSHŠaManYsMuS
  FEEDER
  FEEDER --- ---
  JASONEKK: :)
  Mám dan-moi z vietnamu. Používám jí na osobních ceremoniích i s "klienty" (Trochu se mi ten název "klient" příčí, ale lepší nemám. Pořád lepší než "pacient" :D ). Principielně jí používám stejně jako jakýkoli jiný nástroj: Než jsem jí začal používat na ostro, tak jsem si s ní nějakou dobu jen hrál, udělal s ní osobní ceremonii na propojení a pak teprve s ní začal pracovat. Ve chvíli kdy jí mám v ruce, tak vnímám energii prostoru, kolektivu a sebe a tu intuitivně vyjadřuji zvukem, snažím se do toho rozumem nevkládat vlastní agendu a představy (ale samozřejmě se tomu nedá úplně vyhnout).
  Učil jsem se (a ještě učím) na ní hrát sám, intuitivně. Poslední dobou mi spíš leží na oltáři, protože mě víc baví samotný hlas - zpěv, alikvoty, hučení a mručení :)
  Ještě ti k tomu něco hodím do sz.
  JASONEKK
  JASONEKK --- ---
  FEEDER: Zajima mne vse;) Jakou brumli pouzivas. Pri jakem/jakych ritualech pouzivas? Jaky duvod a ucel pouziti mas? Jak se samotnou brumli pracujes. Byl nekdo tvuj ucitel a kdo? Pouzivas ji verejne nebo jen pro sebe? Diky za odpovedi;)
  FEEDER
  FEEDER --- ---
  JASONEKK: já občas ano. Co by tě zajímalo?
  JASONEKK
  JASONEKK --- ---
  Ahoj ve spolek. Je tu nekdo, kdo pouziva brumli behem obradu a ritualu a je ochoten to nasdilet?
  Diky
  HONZAL
  HONZAL --- ---
  Jo, dobrá kniha. :-) Předloni jsem měl možnost vidět dodnes živou tradici, kde maj "axis mundi", tj. Mircea nekecal :-)

  Vecnice Babila, oblast Hamana, před slavností Konden.

  ZUSKA
  ZUSKA --- ---
  KALIPH: jop :)
  KALIPH
  KALIPH --- ---
  ZUSKA: Až jí budeš mít, tak ji, prosím, nahoď do auditka, hodí se tu určitě víc lidem.)
  ZUSKA
  ZUSKA --- ---
  KALIPH: už jsem sehnala od kamarádů. Budu mít i elektronickou verzi, tak se kdyžtak ozvi, pokud se bude hodit aspoň ta :)
  KALIPH
  KALIPH --- ---
  ZUSKA: Nemáme. Někdo si jí půjčil a nevrátil, ale je to super knížka. :)
  ZUSKA
  ZUSKA --- ---
  Aloha,
  Prosím nemáte někdo doma knihu Šamanismus a archaické techniky extáze od Mircea Eliade?
  MEZZANA
  MEZZANA --- ---
  Ahoj,
  spolužačka potřebuje respondenty pro vyplnění krátkého dotazníku o RAPÉ.
  Vaše zkušenosti vítány!
  Rapé: užívání, zkušenosti a postoje
  https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSeSjvV3tNmCjx9y70npHDdM0T6UdbPcHPfKn7t97FUI_KLKPw/viewform
  ANICCKAA
  ANICCKAA --- ---
  FONTAN: tak jasně že je to hodně jeho individuální přístup, ale na mě to nepůsobilo nějak nebezpečně, ideologicky. Ikdyž jsem to podrobovala vnitřní analýze a držela si odstup. Líbilo se mi, že upozorňoval na problematiku prvoplánového "být pohan jako rebélie proti křesťanství". Takže za mě furt dobrý a furt to mohu doporučit :)
  FONTAN
  FONTAN --- ---
  ANICCKAA: "celkem objektivni" kniha z pera cloveka, ke kteremu vzhlizeji [alternativni/hipster] "nackove" cele evropy - aneb jeden z hlavnich ideologu Generace Identity (ceska odnoz ma opravdu vybrane clenstvo https://antifa.cz/content/generace-identity-aneb-nova-image-autonomnich-nacionalistu https://antifa.cz/content/terorista-z-christchurch-identitarske-hnuti-ceske-nitky)

  nechci byt za plasana, ale jeho objektivita bude mit asi dost specialni prichut. zaroven nechci tvrdit, ze je Benoist nejaka naprosta guma.
  ANICCKAA
  ANICCKAA --- ---
  Nejsem si jistá, zda to patří právě sem, ale taky bych ráda doporučila knihu. Vyšla nedávno, možná jste o ní už slyšeli. Být pohanem, Alain de Benoist.
  Skutečně vydařené dílo popisující základní rozkol mezi pohanským a judeo-křesťanským pojetím světa a dále nastiňuje problém novodobého pojetí pohanství - být za každou cenu a na truc opak křesťana. Pro ty, co rádi přemýšlí, mohu jedině doporučit. Není to snadná kniha, ale za to hutná a i celkem objektivní.
  Být pohanem - Benoist, Alain de - Megaknihy.cz
  https://www.megaknihy.cz/...A-_64Ohq1SFzMpeCKIc3hZLq27pyLS91kQpF-tBuABVUUxOsU0QUbYCslUhoCFTIQAvD_BwE
  NOONE
  NOONE --- ---
  Český šamanismus v rozhovorech - Helena Exnerová | KOSMAS.cz - vaše internetové knihkupectví
  https://www.kosmas.cz/...orech/?fbclid=IwAR1y3fOIXeVx7bWpvd7BVU-E3OO-axxeWKdXR6W-_ReHFPi42RZBBWyPIDk
  DARJEEL
  DARJEEL --- ---
  OGMIOS: prave, kritika ceho chce... Uplne stejne by mohl psat o sportu, automechanice nebo truhlarine a moc by ten text nemusel menit
  OGMIOS
  OGMIOS --- ---
  To muze bejt kritika ceho chce. Pravdepodobne sam ceka na nejaky prulom, na neco vic a vono porad nic a tak prichazi moralni kocovina ze sebe a celyho sveta. To je ten okamzik zmatku a chaosu ve vlastnim nitru kdy se zuby nechty drzis svych presvedceni, ale ve finale se musis pustit a dovolit si pocitit tu jednotu se vsim. Prijde mi vzdycky krasny podivat se na to co piseme jako na sve vlastni zrcadlo.
  VESPER_INDIGO
  VESPER_INDIGO --- ---
  Vidíš to Ty-jenž-tančíš-na-svazích-hor?
  DARJEEL
  DARJEEL --- ---
  VONTRIX: to není o mentalitě indiánu, ale o černobílým vidění lidí, kteří jezdí do jižní ameriky. Jako on je super a má tunu zkušeností, ale pak nechápu, proč napíše text plnej klišé...
  VONTRIX
  VONTRIX --- ---
  DARJEEL: Presto si myslim, ze pravdive. Kdo jiny nez Mnislav u nas rozumi mentalite indianu? A dokaze ji pretlumocit do zapadniho jazyka a mysleni a struktur.