• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KKL2401Emacs: escape meta alt control shift aneb prece nejsem sam, kdo nepouziva VIM
    SAD0UR
    SAD0UR --- ---
    koukal jsem na to letmo, ale neni mi jasny jak
    jako vsude, kde mi bezi emacs, mam i sshfs, takze to neni tak akutni problem no :)
    jinak pouzivate nekdo darcsum?
    mozna blbej dotaz, ale jak se tam pouziva darcsum-add? nejak jsem neprisel na to, jak pridat soubor do darcsu :)
    ANT_39
    ANT_39 --- ---
    SIM: tramp by tu pomohl?
    SIM
    SIM --- ---
    tramp
    SAD0UR
    SAD0UR --- ---
    jinak bych se chtel jeste zeptat, jestli neznate nejakou emacs-proxy, nebo jak to nazvat. proste nejakej chytrejsi emacsclient, abych se moch nekam sshcknout, sshcko mi tunelovalo spojeni k emacsu, tam nechal editovat nejaky soubory a on je editovat lokalni emacs (otevreni souboru pres ssh backend znam, ale problem je v tom, ze potrebuju jit pres vic ssh spojeni, protoze nektery kompy nejsou primo na netu)
    SAD0UR
    SAD0UR --- ---
    ECB, ani EDE neznam, tak se na to kouknu
    adresarovej strom na tohle prepinani nechci, protoze v adresari mam zpravidla docela dost souboru, ktery mi udelal build systemem, zaroven chci do tyhle "projektovy sessny" seskupovat i ty repl sessny ke konkretnimu projektu a vystupy z evaluatoru, kdyz evaluuju celej buffer
    zaroven v ramci jednoho projektu a jedny sesny edituju soubory, ktery jsou adresarove docela daleko (typycky zdrojaky driveru + knihovna k driveru + schemovej kod, co to pouziva)

    s nejvetsi pravdepodobnosti skoncim u toho, ze si napisu neco vlastniho a treba pouziju nejaky funkce z tech stavajicih. koukal jsem, ze jsou tam ruzny "eval-on-marked-buffers", nebo tak neco, tak to je sikovny...
    s tim vi modem bylo taky nakonec uplne nejjednodussi si napsat rucne jen to, co potrebuju

    navic je problematicky, kdyz spustim M-x compile, tak se me to pta, jestli chci ukladat soubory, co s tim nesouvisi(napr. ty z jinyho projektu :)
    taky bych chtel bejt schopnej nejak snadno vsechny modifikovany soubory jednoho projektu ulozit (bud kvuli ty kompilaci, nebo kvuli tomu, ze nektery jsou interpretovany)
    SIM
    SIM --- ---
    Jeste si mozna vyzkousej ECB, ktery to ovsem taky dela po adresarich. Ja kdyz se potrebuju orientovat ve vetsim projektu, tak si v ECB otevru buffer se speedbarem nebo ECB stromem souboru a dalsi bufer se soubory v dannem adresari. Docela se mi to osvedcilo. Nikdy jsem nepouzival EDE, ale mozna ze neco takoveho taky dela.
    ANT_39
    ANT_39 --- ---
    No, tohle bych asi taky uzivil :)
    SAD0UR
    SAD0UR --- ---
    jakym zpusobem editujete nekolik projektu, nebo proste skupin souboru, ktery spolu moc nesouvisej, najednou?
    resp. co pouzivate na prepinani mezi bufferama?
    mam momentalne problem, pokud bych mel tohle vsechno editovat v jednom emacsu, tak abych se v tom nejak vyznal. vim, ze ibuffer umi filtrovat podle modu a jeste nejakejch veci, jenze to neni to, co mi pomuze, protoze v jednom projektu mam ceckovy, schemovy, pripadne modove nezaraditelny soubory)
    nejnadejnejsi by mohlo bejt filtrovani podle adresare, ve kterym prjekt je, ale to je takova znouzecnost, napriklad bych tim neoznacil repl buffer, kterej se tyka prave toho projektu, nebo treba darcs buffer a tak dal. idealne, abych si oznacil vybrany buffery a ty nejak groupnul. pak bych se moch pohybovat mezi temahle groupama a mezi bufferama v nich
    zaroven by byly defaultne novy buffery zarazovany do aktualni groupy, nebo tak neco.
    nevite o necem?
    SAD0UR
    SAD0UR --- ---
    nevite, jestli je mozny premapovat vsechny klavesovy zkratky, ktery zacinaj C-x, aby zacinaly treba C-;
    ? (a abych je samozrejme nemusel vsechny vyjmenovavat :)
    KKL2401
    KKL2401 --- ---
    MMM444: Bohuzel. S aspellem jsem v emacsu nejak ne moc uspesne bojoval i v iso kodovani a i na Linuxu, nejak to furt nedopadalo dle mych predstav.
    SIM
    SIM --- ---
    :) inu jsem ja to ale hlava skopova. Diky
    ANT_39
    ANT_39 --- ---
    Hmm, tohle mi dela v praci na fedore. Resim to oklikou pres "LC_ALL=C make" :)
    SIM
    SIM --- ---
    Jsem si konecne take poridil cvs emacs, ale blbe mi nejak unicode. napr. v *compilation* dostanu:
    In function \342\200\230main\342\200\231:
    nejak mi neni jasny jak to rozresit... nevedel by nekdo?
    MMM444
    MMM444 --- ---
    cirou nahodou, nemate nekdo v emacsu rozchozenej a/ispell s utf8 na win32? pripadne zkompilovanej aspell 0.6.x pro win32?
    vim, ze je to naivni dotaz, ale dik za kazdy postouchnuti. :)
    KYOSUKE
    KYOSUKE --- ---
    Mruch říkal, že to sem mám pastnout, tak to sem pastuju. :-) Jestli to tu už proběhlo, tak mě nekamenujte. :)

    http://www.gnu.org/fun/jokes/gnuemacs.html
    LITTLELI
    LITTLELI --- ---
    kdyz editovat vim edem neni potupa :) ma to radu spolecnych rysu :)))
    KYOSUKE
    KYOSUKE --- ---
    LITTLELI: Lepší než konfigurovat vim edem, ne? ;-)
    SIM
    SIM --- ---
    :) jeee taky jsem to tak delal, ale ted uz mam na rychlo editace zile ;)
    LITTLELI
    LITTLELI --- ---
    no tuhle si stezoval jeden geek na #emacs kanalu, ze musel k editaci konfigurace emacsu pouzit vim, a ze se citi potupne :-)) docela me tim pobavil :)
    ANT_39
    ANT_39 --- ---
    SCHEEZE: Quork je kazdopadne dobre jmeno pro HC textovy editor :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam