• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SPECTRECyber.Punk: The future is already here - it's just not evenly distributed
    GHIVERAN
    GHIVERAN --- ---
    Ještě jsem si dovolil malou anketku k tematu :D
    GHIVERAN
    GHIVERAN --- ---
    DRAGON: ono je to hlavne o tom, ze se nam porad nepodarilo definovat vedomi...snazi se o to filozofove uz peknych par stoleti a porad nic...v nasi redukcionisticke zivotni filosofii musime vzdycky rozebrat vetsi veci na mensi a s tema pak manipulovat...ale osobne mam obavu, ze vedomi je jakysi synergicky proces(nechtel bych moc zachazet do detailu - urcitou predstavu mam, ale bila mista jsem prozatim zalepil nevedeckou virou v synergii hmotneho a nehmotneho...)...proste filosofie, fyzika ani medicina zatim nedokazaly ohranicit vedomi...

    na druhou stranu se mi libi ta tvoje myslenka s ideoscannerem - mozna prvni krok k prenosu...urcite bude jednodussi vytvorit deterministicky pocitacovy model(prip. s vyuzitim neuronovych siti pro vice fuzzy logiky etc) do ktereho by treba sly okopirovat znalosti, vzpominky a zkusenosti nejakeho individua(jsou to jenom data after all, bez ohledu na to jak jsou ulozeny)...ruzny jednodussi a reflexni deje cns jsou uz taky pomerne prozkoumany a nemel by byt problem je simulovat...a jedinym oriskem zustava vedomi...resp. ted kdyz o tom premyslim, proc kopirovat vedomi(jestli to vubec nekdy pujde)...asi bude jednodussi vytvorit AI, ktere se pak poskytnou ty 'data', takze inteligence bude umela, ale zazitky a reakce, ktere bude simulovat by mely priblizne odpovidat predloze...

    Pak se moje myslenky odebraly jeste jinym smerem, nebyl by prenos vedomi do kyberprostoru spis jakymsi vezenim? Kdyz si vzpomenu na Dixiho Flatlina(McCoy Pauleyho)?

    So would You like to have a construct of U'r own mind???

    //kazdopadne se uplne nevzdavam myslenky na prenos vedomi do kybersveta...svym zpusobem to chapu jako formu nesmrtelnosti...lidke telo vydrzi zhruba 60-120(maximum) let dle pouzivani...az jednoho dne nebude me telo dost dobry vehikl pro me vedomi, zacnu opet resit jak se uploadnout :D

    AVATAR: my pleasure ;)


    ...jsem se zas nejak rozgrafomanil po ranu, nez abych pracoval...kazdopadne jeste jedna idea, resp. rhetorical question, ktera me trapi uz od doby, kdy jsem o tom zacal uvazovat...

    Uvazujme nikoliv cisty prenos, ale kopii...co se stane, kdyz uploadnu svoji 'kopii vedomi', ale zaroven budu jeste zivy a funkcni? v jakem vztahu budu sam k sobe? jak budu ja vnimat kopii a kopie me? Jednou z mych oblibenych disciplin je psychiatrie a tohle vypada jako nehezky pripad rozdvojeni osobnosti...
    AVATAR
    AVATAR --- ---
    Ghiiii, tvoje prispevky me chybely :D
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    GHIVERAN: clovece, to je zvlastni co se muze za 4 roky stat :) skeptiku ;))

    ja si myslim, ze zatim clovek proste neni schopnej takovej transfer vubec pochopit, natoz ho realizovat. Ale nedovolil bych si tvrdit, ze je to scifi utopie, prestoze nechapu, jak muze vedomi fungovat bez tela, dle mne je body a mind dost vazany jedno na druhy, ale proto bysme se nad tim meli zamyslet jinak nez jako klasicky prenos neceho z body a do bodu b, podle mne to pujde jinym zpusobem, clovek musi vymyslet cerebralni ideoscanner, omlouvam se za ty nazvy, ja medicinu nestuduju :DD
    jinak teda transplantace nervovy soustavy ... to si nedovedu predstavit ani v tech nejhustejsich snech ;)
    GHIVERAN
    GHIVERAN --- ---
    DRAGON: narazis na me? ;) jsem kdysi byl taky docela extremni technokrat a technooptimista...veterani tohoto klubu si mozna jeste vzpomenou, kdyz jsem tu cca v roce 2003 resil jak bych chtel prenest svoje vedomi na sit...mel jsem i urcite napady jak realizovat dilci kroky :D

    ...od te doby se leccos zmenilo, napr. to, ze jsem prastil s jobem v IT a studuju medicinu...stale zustavem optimistickym cyberpunkerem, ale diky znalosti prirodnich ved a lidskeho tela zaroven vidim limity naseho dnesniho uvazovani o strukture a funkci sveta i lidskeho tela...urcite veci (nedavno jsem treba resil s kamosem transplantaci cns) proste jeste hodne dlouho zustanou mimo nase schopnosti z duvodu nesmirne slozitosti, komplexniho propojeni prvku systemu etc...docela dlouho mi trvalo nez jsem kamosovi vysvetlil strukturu lidske nervove soustavy a praktickou nemoznost jeji transplantace...
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    SIGG: hele za podobny nazory se driv upalovalo ;D coz me privadi k GHIVERANove myslence, ze zachazis do sci-fi.. Ghiverane, kolikrat uz tuhle vetu nekdo rekl? A prek kolika lety? ;) Ja bych nebyl tak skeptickej, staci aby par chytrych hlav z NDR zapremysleli trosku jinak nez ostatni a vznikne treba omylem cosi, co tem dalsim soudruhum dopomuze se dobrat zacatku konce limitativni organiky :) Ja pochybuju, ze my, kdoz tu piseme, neco takoveho zazijem, nicmene si myslim, ze nase deti jednou budou mit moznost si nahrat chut pistaciovy i vanilkovy ;) mozna je vedomi zavisly na organice, ale ja tvrdim ze trpelivost ruze prinasi.. a tyhle budou vonet jaxvin, na to vem led! :))
    GHIVERAN
    GHIVERAN --- ---
    SIGG: technologie jde kupredu rychle no doubt about that

    ...co nas vede k vymene informaci? kde co...potreba komunikace, business, evoluce...

    virtualni realita imho prijde brzy...komercne velky potencial vyuziti...

    neuronove site se pouzivaji uz dnes, ale s cns nemaji temer nic spolecneho az na castecne okopirovany design propojeni neuronu...tady imho zachazis do sci-fi...jak bys chtel prenest vedomi na umelou sit? to neni zadny piece of cake....zatim ani kompletne nezname mechanismy fungovani cns u cloveka

    zivot jak ho zname povstal z bunek...kazda bunka je ziva a neni zivotu mimo bunku...clovek je mnohobunecna kolonie...vedomi je funkcne zavisle na nervove soustave jejiz ontogeneze a funkcnost naopak zavisi na rozvoji a funkcnosti organu a tkani jez inervuje...kremikova a organicka inteligence pracuji na jinych zakladech...nerikam, ze propojeni je nemozne, jen tvrdim, ze neni trivialni a pochybuju, ze ho bude dosazeno v brzke dobe...
    BUGSLE
    BUGSLE --- ---
    pekna uvaha, zejmena ta druha cast, jen nejsem ve stavu, abych odal neco duchaplnyho :)
    SIGG
    SIGG --- ---
    Me tyhle uvahy se kteryma zacali jini uz snad pred 30lety prijdou strasne zajimavy. Fascinuje me jak rychle se vyvoj ubira dopredu. Napriklad ta touha po tom, kompletne se oddelit od svojeho bunecnyho tela a zit jenom na urovni vedomi. Na druhou stranu musim ale rict, ze predstava kompletni transformace do kyberprostoru je pro me trochu kruta. Jak by si clovek mohl treba odpocinout, zklidnit se, prepnout do jiny vlnovy frekvence tak jak to dneska provozujeme spankem? Nepritomnost toho neustale se stridajiciho stavu bdelosti a spanku bych trochu postradal. Neumel bych se vypnout, tak jako se obcas vypnu alkoholem. Nemel bych moznost uzit si zaplavy endorfinu v hlave, kdyz si clovek zasousta nebo poradne zasportuje. Tohle by mi urcite chybelo...
    Musime nejdriv vymyslet metody, ktery nam umoznej vylety tam a zpatky, svet binarni a pak zase svet bunecny. Jinak bych si to uzit neumel.
    SIGG
    SIGG --- ---
    Vcera jsem se vracel vlakem z Budapesti. Pral bych vam videt ten vagon 1. tridy. Celkem obycejnej sam o sobe, normalni starsi vlak tak 10let starej. Rikam si: "super, zasuvky 220V, muzu si vytahnout notas a mrknout na nejakej film, pustit muziku nebo neco napsat, takze nebude nuda". Kdyz jsem sel po dvou hodinach na hajzl, zjistil jsem v jakym zajimavim prostredi se momentalne nachazim. Venku se stmivalo, vlak frcel kolem 120km/h a madarsky celnici v uniformach z 80. let kontrolovali pasy. Rozhlidnu se po poloprazdnym vagonu a kolem me sedi jeste dalsich asi deset lidi a 8 znich ma pred sebou taky laptop, na hlave sluchatka a oci kompletne zabrany do monitoru pred sebou. Obrazovky se jenom hemzily zaplavou dat nebo barevnejch obrazu. Klavesnice sustily nebo se ozyvaly dozvuky ze sluchatek. . Reknu vam, byl to fakt srandovni a zaroven pro me zajimavej pohled. Jeste treba pred 10 lety se cestovalo tak, ze byl clovek rad ze ma aspon teply misto k sezeni a o nicem jinym krome knihy na zkraceni dlouhy chvile ani nepremyslel. A dneska? V jednom vagonu 15lidi, 9 compu, 15mobilu, z toho 4 primo pripojeny k internetu. Uvedomujete si, jakou rychlosti se propojeni cloveka a technologii vyviji? :)) Podle me je to fakt mazec. Ma nekdo predstavu o tom co nas vede k tomu abychom si informace vymenovali mezi sebou porad vetsi a vetsi rychlosti a po vetsich davkach?

    Za jak dlouho si myslite, ze se dostaneme do bodu kdy uz nebude clovek schopnej rozlisit mezi realitou v prostoru za obrazovkou a pred ni? Kolik let potrva nez budeme schopni prenest vedomi z mozku do umelych neuronovych siti nebo proste do internetu?
    AVATAR
    AVATAR --- ---
    Juno Reactor, Sphoongle... tak nak :D
    BRUTOPYR
    BRUTOPYR --- ---
    FREAZ: Enduser - Pushing Back Ale podle me delali kyberpunkovou muziku i takovi The Orb :)
    BUGSLE
    BUGSLE --- ---
    google.com?
    HNHN
    HNHN --- ---
    GHIVERAN
    GHIVERAN --- ---
    FREAZ: piratebay.org ;)
    FREAZ
    FREAZ --- ---
    a treba nejakej link by rovnou nebyl ?? ja vim ze si hrozne porad vymyslim ,ale takovej uz olt jsem . :)
    BUGSLE
    BUGSLE --- ---
    textově cp hudba Atari Teenage Riot
    Front Line Assembly - cp feeling hodne alb
    a jest ezapramejslim

    IMHO to zas bude flame :)
    GHIVERAN
    GHIVERAN --- ---
    FREAZ: Intermix od Front Line Assembly? nebo zkus projet soundtracky k ruznym cp filmum...

    ale jinaxe take rad poucim co ostatni povazujete za cp muzic;)
    FREAZ
    FREAZ --- ---
    poradte nejakou tematicky ladenou music ??
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam