• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SPECTRECyber.Punk: The future is already here - it's just not evenly distributed
    SYNAESTHESIA
    SYNAESTHESIA --- ---
    na poslední chvíli, ale stejně ... za půl hodiny na ČT2

    22:00 Jak se stát kyborgem

    Protagonista dokumentu Jak se stát kyborgem Kevin Warwick je profesorem kybernetiky na univerzitě v Readingu ve Velké Británii. Zajímá se o umělou inteligenci, propojení lidského nervového systému s počítači a o robotiku.
    Režisér Vít Olmer se štábem natočil profesora Warwicka mj. při jeho přednášce na pražské ČVUT pro mladé doktorandy, budoucí vědecké pracovníky v oboru kybernetiky, s nimiž pak vedl zajímavou a chvílemi kontroverzní debatu o tom, do jaké míry pozmění technologická vylepšení naše vnímání lidské identity. Nakolik je možné být kyborgem, aby byl člověk ještě pro druhé sexuálním a citovým objektem? Jak bude vypadat rodina a jaké budou vztahy v budoucnosti?
    Dokument mimo jiné nabízí divákům možnost být svědky unikátního pokusu, při němž si profesor Warwick nechal do paže implantovat čip, jenž dokáže vysílat i přijímat nervové signály, čímž mohl realizovat jeden z dalších kroků k propojení člověka s počítačem. V horizontu několika let uvažuje vědec o dalším čipu, který by měl být umístěn tentokrát přímo v mozku.

    http://tv.sms.cz/televize/CT2/20091208/1190098886_Jak_se_stat_kyborgem
    LUNGPA
    LUNGPA --- ---
    LUNGPA
    LUNGPA --- ---
    ZUBATA: to skoro pusobi jako fake !!! ;D ale vim ze podobny veci se dejou ;)

    jinak mi ted nekdo stahnul Nirvanu a to je fak dobrej film, ted jsem se na nej dodival poprve, ale nepodarilo se mi o dva dny vychytat tu verzi na stancich coz me mrzi kvuli lidem co tak dobre neumi anglicky a by se na to podivali v orginale... nemate to nekdo 2x? :D ze bych si to koupil od vas ? ;)
    LUNGPA
    LUNGPA --- ---
    SMETI: jdu ji lovit ! ;)
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    jj, taky me potesila
    SMETI
    SMETI --- ---
    HA tak sem koupil Nirvanu s Lambertem za 49 kc v trafice. Uz se tesim
    TRAGED
    TRAGED --- ---
    INFERNO_ON_LINE: A pak ranejsi veci, ke kterejm se ted radsi nezna :)
    AVATAR
    AVATAR --- ---
    LAIRELOSSE: hash # :D
    LUCASSWOBODA
    LUCASSWOBODA --- ---
    SIGG: tak to je hodně zajímavá technologie,. jen jeste asi bude několik let vychytat velikost, ostrost atd,. ale myslim že zajimave
    ICE
    ICE --- ---
    LAIRELOSSE: jen takova malicka :)
    LAIRELOSSE
    LAIRELOSSE --- ---
    ICE: Šifra?:)
    ICE
    ICE --- ---
    AVATAR: ad snow crash: + jak ta kniha pak inspirovala k hledani BlackSunu ve VRML svetech ala cybercity apod... .))
    p.s. a kryptonomikon je vazne zfY1ITkhJQEhMCEhMCEtouvjQ9un9QcarA== (AES s duvtipnym klicem)
    SIGG
    SIGG --- ---
    prezentace elegantního způsobu jak můžeme digitální a reálný svět vzájemně prolínat do sebe:

    http://www.ted.com/talks/pranav_mistry_the_thrilling_potential_of_sixthsense_technology.html
    AVATAR
    AVATAR --- ---
    LUCASSWOBODA: jen bych dodal, ze kryptonomikon neni sci-fi, natozpak cyberpunk, abys pak nebyl sklamanej. Ale JE bozi ;)
    a co se tyce teen novely snehu - fakt lituju, ze mu to netrvalo dyl, nez ziskal znalosti a zkusenosti na psani lepsich knih. Taky je to muj nejoblibenejsi CP :D
    LUCASSWOBODA
    LUCASSWOBODA --- ---
    INFERNO_ON_LINE: díky za radu, rád přečtu!
    LAIRELOSSE
    LAIRELOSSE --- ---
    DRAGON: Tss, Matrix rulezz.
    INFERNO_ON_LINE
    INFERNO_ON_LINE --- ---
    LUCASSWOBODA: klidne pokracuj chronologicky -> Diamong Age, Kryptonomikon (byt jsem u toho slysel kritiky na preklad; resp. ne slysel, ale jsou celkem dostupne a zname, rekl bych). Libil se mi i Zodiac celkem, ale to neni CP a nevim, jestli to vyslo cesky.
    Ale jak rikam, je to proste jine - Snih je takovy mlady, divoky, akcni, to ostatni je jinde, ovsem libi se mi to vic.
    LUCASSWOBODA
    LUCASSWOBODA --- ---
    DRAGON: :) no dobre "herecký výkon" byla moc silna fraze,.
    INFERNO_ON_LINE: víc jsem od něj nečetl, něco doporuč pls.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam