• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SPECTRECyber.Punk: The future is already here - it's just not evenly distributed
    POTHEAD23
    POTHEAD23 --- ---
    inferno: nevim, třeba takhle
    http://ew2.lysator.liu.se/pic/art/f/l/flaub2/positronic1.jpg

    :-DD ne ale to je prdel samozřejmě....

    ten slot si představuju jako normální slot třeba na paměťový karty, kam se budou flákat přídavný periferie (v počátcích keberismu, později se to všechno bude uploadovat softwarově...)
    INFERNO_ON_LINE
    INFERNO_ON_LINE --- ---
    Hlava nad zatylkem? A jak to tam budes kua cpat? Treti oko na stopce?
    GINO
    GINO --- ---
    ADYZ: no to je jasny... jenze ruka mi proste prijde takova ne uplne bezpecna... to mi prijde lepsi je cpat nekam na krk nebo do hlavy...
    POTHEAD23
    POTHEAD23 --- ---
    hmm, jako slot na přídavné karty bych viděl ideálně vzadu na hlavě nad zátylkem...
    ADYZ
    ADYZ --- ---
    GINO: Hehe, zub nejvíc vydrží, dokud ho nenavrtáš ;-)
    Jinak co se týče identifikačních a podobných čipů, nevyžadují ani port na povrchu, ani propojování s nervovou soustavou, takže jejich masovému zavedení už v podstatě brání jen legislativa :-) Samosebou porty na výměnné čipy, to už je něco jiného, ale proč si takovou věc nechávat implantovat, když si ji můžeš nalepit zespodu na dlaň či zápěstí, že ano ;-)
    GINO
    GINO --- ---
    VAKOVLK: nekde jsem cetl ze zub je nejlepsi misto protoze nejvice vydrzi, i kvuli pripadne identifikaci mrtvol a tak... myslim ze to byl hlavni duvod, zkusim nekde vyhrabat jeden clanek co jsem o tom cetl, tam prave nekdo obhajoval podkozni a bylo tam vyjmenovany jaky maj vyhody/nevyhody...

    jinak to postupne zavadeni jsi popsal presne ;-))
    VAKOVLK
    VAKOVLK --- ---
    GINO: proc vrtat do zubu ? staci normalni RFID(nebo jak je ta zkratka) cip pod kuzi - stejne jako se davaj do psu... a pri soucasnym vyvoji EU bych se ani nedivil, kdyby to bylo za par let povinny
    - zacne to pacosema v nemocnicich, pak deti, duchodci, pristehovalci a za chvilku ho budem mit vsichni :)
    GINO
    GINO --- ---
    TONAL: to ja nevim, jestli je nebo neni, ale kdyz odhlednu od problemu propojeni s nervovym systemem a tak, porad mi tu zbyva problem realizovatelnosti z toho ciste fyzickeho hlediska - kde ten port budes mit? vzdyt to bude neustale otevrena dira do tela? musi byt nejak napojena na nervovy system a telo to zarizeni musi prijmout, proste vidim problem v tom "rozhrani" tela a slotu... to neni jako v matrixu - pekne licovane sloty pro napojeni - vezmi si, ze to bude hluboka "rana" kterou budes mit neustale otevrenou...

    stejne je to fuk, toho se imho nedoziju, to spis lokalizacnich/identifikacnich cipu v zubu, nebo neceho podobneho...
    TONAL
    TONAL --- ---
    gino: samo musis pro takovy prerod neco vytrpet pripadne obetovat. kdyz to bude k necemu dobry a vyuzitelne zneuzitelny... :)
    ale zatim asi na obzoru takovyho nic nenï ne?
    GINO
    GINO --- ---
    TONAL: no, ten prechod mezi kuzi a tim slotem bude asi hodne zajimavej... to by chtelo nejakyho doktora, ale co vim, tak kdyz ti treba rovnaji kosti u nohou a mas draty, ktere koukaji skrze kuzi ven, neni to nic moc...
    TONAL
    TONAL --- ---
    gino: jako bez umrtveni nebo co? nejaka pohodova lokalka a muzes se preci i divaj, jak ti to vyrabi a maximalne te bude svedit nos :)
    GINO
    GINO --- ---
    SATAI: az by jim ten slot meli delat tak by si to rozmysleli ;-)
    INFERNO_ON_LINE
    INFERNO_ON_LINE --- ---
    POTHEAD23: pokud mozno ne
    SATAI
    SATAI --- ---
    Á, vidím, že je to tu samej transhumanista :)
    TONAL
    TONAL --- ---
    ja taky, ale falesnej. to se vyplati a nejlip do kazdyho jinej :) spis ale jen nejakej port na vkladani ruznych cipu.
    to bude vic vyuzitelny.
    kdo by chtel mit v telo nejaky potrhly natvrdo jednoucelovy zarizeni....
    POTHEAD23
    POTHEAD23 --- ---
    co takhle nahodit nějaké skutečně kyberpunkové téma a na chvíli pozastavit literární diskusní klišé? necháte si do zápěstí zavést ID čip kde bude schován samozřejmě dobře enkryptován obsah dokladů celé peněženky? já jo
    ARCTOR
    ARCTOR --- ---
    ja ho cetl jako 2hou vec od Dicka a libl se mi hodne... ...jak psal Seeker, clovek nevi, co je real a co neni, cetl jsem to myslim 3x a stejne nevim jestli jsem to nakonec pochopil... :]]] ...spad to dostane jak se poprve potka s Palmerem /myslim ze nejakou holcickou/ a Palmer na nej vytasi, ze kdyz uz jednou pozrel Chew-Z, muze ho Palmer do toho stavu kdykoliv vratit... ...a tam je panem on... ...ale abych pravdu rek, uz je to delsi dobu co jsem to cetl... :]
    VLASTIS
    VLASTIS --- ---
    seeker: mi prijde pusobivy i kdyz si ho prectu s odstupem nekoika let:)
    SEEKER
    SEEKER --- ---
    SMETI: a o těch stigmatech však taky byla řeč.
    Mě na nich přišlo úchvatný, že ten konec byl aspoň pro mě naprosto neuchopitelnej a dickovo věčný téma (setření rozdílu mezi realitami a fikcemi) tu bylo IMHO dotažený až na samu mez možností. Je teda fakt že je to snad první Dick co sem čet a teď by mi to tak působivý třeba nepřišlo.
    SMETI
    SMETI --- ---
    Can-D je droga ve třech stigmatech palmera eldritche
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam