• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    IKAH:E:N:N:A
    povodny klub bol venovany nebezpecnej tzv. ciernej henne,

    ale teraz si tu zvacsa vymiename skusenosti s pravou, bezpecnou a pozitivne posobiacou hennou (lawsonia inermis). :)

    (recepty na nastenke.:)
    rozbalit záhlaví
    JULL
    JULL --- ---
    MORGYSZ: DObře, děkuju. V tom příadě teda vyzkoušim. Spíš jsem se bála, aby to nebylo nějk šíleně intenzivní.
    MORGYSZ
    MORGYSZ --- ---
    U mě (a několika dalších slečen) to dopadlo tak, že po smytí fajn, takový narezlý tón, nicméně stačí pak jedno odlíčení makeupu, nebo obecně umytí obličeje mýdlem a je to pryč. Nevydrží.
    JULL
    JULL --- ---
    Zdravim vespolek. Má tu někdo zkušenost s barvením obočí hennou na vlasy? Barvím se už nějakou dobu měděnou hennécolor (jsem původně blond) a chtěla bych tu samou zkusit i na obočí. Nicméně, nedokážu si úplně představit, jak to po tom obarvení vypadá. Kdyby měl někdo fotku, jak to dopadlo, ocenim.
    Dík ;)
    MORGYSZ
    MORGYSZ --- ---
    Teď jsem našla zas zajímavé info, co by možná stálo za to šoupnout na nástěnku:

    - Infuse green walnut leaves in boiling water for 1 hour for rich brown shades.
    - Hibiscus tea mixed with henna yields auburn tones.
    - Chamomile tea yields blond highlights.
    - Marigold flowers yield blond-red color.
    - Black coffee mixed with “neutral” henna will darken grey hair.
    - Rosemary darkens hair. So does black tea.
    - Honey, especially mixed with cinnamon, will lighten hair for quite a long time.
    - Lemon peel infused in boiling water also lightens hair. (ta šlupka je dobrý nápad, bo šťáva leckomu suší vlasy).
    KACHITA
    KACHITA --- ---
    PIKKMA: no to bude zkouška, protože ty vlasy jsem hennoala fakt dlouho... ale ne zas tak poctivě, tak snad to půjde.

    MORGYSZ: díky... já s těma "nebarvícíma" nemám žádnou zkušenost. Mám prostě zafixováno, že henna + peroxid = zelená :)
    MORGYSZ
    MORGYSZ --- ---
    ono se to musí vyzkoušet. Každý má jiné vlasy.
    PIKKMA
    PIKKMA --- ---
    no jen bych se bala toho ze na hennu i kdyz bezbarvou nebude moc chytat ta chemicka barva
    MORGYSZ
    MORGYSZ --- ---
    Co by nešla? :) jen bych to asi nedávala úplně čerstvě po barvení.
    KACHITA
    KACHITA --- ---
    ahoj, delší dobu si barvím vlasy hennou... zkoušela jsem všechny možné kombinace a prostě se v tom necítím :( ty odstíny mi prostě nejdou k pleti, což mě štve, protože regenerační účinky jsou bomba. Nevíte, jestli se dá použít i bezbarvá henna, resp. nějaká vitmínová i na chemicky barvené vlasy? V té chemii bude určitě i trochu peroxidu :(
    MORGYSZ
    MORGYSZ --- ---
    Jojobák je prý hodně dobrý, ten jsem měla v plánu vyzkoušet. Ale pak jsem narazila na ten levandulový a ten je bo o ží :)
    TICHTICZKA22
    TICHTICZKA22 --- ---
    MORGYSZ:
    ISCH: Díky holky. Nakonec jsem si teď objednala teda avokádový a makadamiový. Mně zatím asi nejvíc vyhovoval jojobový..ale pořád to není top :-) Top stále hledám..
    MORGYSZ
    MORGYSZ --- ---
    Olivák - na obličej rozhodně nikdy, na vlasy rozhodně nikdy, akceptuju jen v salátu. (na můj obličej a moje vlasy, jiným vyhovuje, ale pokazde, co jsem si dělala zábal, tak jsem to musela přes půlhodiny vymývat a pětkrát šamponovat, konečný efekt veškerý žádný samozřejmě. Navíc se ukázalo, že mým vlasům oleje spíš škodí a vysušují je).
    Mandlový - super do henny.
    Levandulový hydrofilní - jako skvělé čistidlo na ksicht, co není jako dětská prdelka.
    Kokosák - no, v nejhorším jsem to použila jako krém na ruce a nohy. Smrdí mi, a to tak, že hodně. Ale prý se na tom dá i smažit, takže proč ne?
    Riciňák - do henny fajn, na řasy ještě víc fajn, rostou jak divé.
    ISCH
    ISCH --- ---
    TICHTICZKA22: Ricinový na pokožku - dobré naředit nějakým lehčím, jinak avokádový do celých vlasů (s tím asi zatím nejlepší), lněný (dobrý, prý je to jeden z vlasu nejpřirozenějším olejům), Vitalita od Khadi.
    Neuškodí mandlovej a meruňkovej.
    Olivovej nic moc, stejně jako kokosovej, kterej mě spíš vysušuje.
    TICHTICZKA22
    TICHTICZKA22 --- ---
    teď to nebude teda tak úplně o henně, ale s jakým olejem máte nejlepší zkušenost? Přijde vám, že je vaším vlasům nejvíc prospěšný?
    TICHTICZKA22
    TICHTICZKA22 --- ---
    :-))
    MORGYSZ
    MORGYSZ --- ---
    Vzdyt pise, ze ji to s nima nechyta (coz se stava, ne ze ne) :D.
    PIKKMA
    PIKKMA --- ---
    co zkusit do henny pridat nejake oleje?
    TICHTICZKA22
    TICHTICZKA22 --- ---
    MORGYSZ: dík :-))
    MORGYSZ
    MORGYSZ --- ---
    Ok. Tak to vysaď a uvidíš. Držím palcáty :)
    TICHTICZKA22
    TICHTICZKA22 --- ---
    MORGYSZ: do bezbarvé ano, do henny s barvícícm efektem ne - méně chytá. Dělám si zábal poté.
    MORGYSZ
    MORGYSZ --- ---
    A přímo do henny olej dáváš?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam